Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lehet az, hogy ha...

Mitől lehet az, hogy ha szomorú vagyok, akkor olyan embert keresek aki szintén szomorú, és ha őt meghallgatom, akkor én megnyugszom és elfejtem az én problémámat?

Figyelt kérdés

Ennek van valami pszichológiai oka, vagy én csak így dolgozom fel a problémám?

Bár mondjuk utána még megvan, de ha pl, nem találok olyan embert akit megtudnék hallgatni, akkor szinte majdnem pánikolok...:"D



2016. szept. 11. 16:39
 1/5 Toryy válasza:
Az nyugtat meg, hogy másoknak is vannak problémái. Hogy nem vagy ezzel egyedül. Esetleg az, hogy neked nem ekkorák a problémáid. Én is ezt szoktam csinálni. Általában megpróbálok segíteni nekik, vagy felvidítani őket. Én ettől is jobban érzem magam. Hogy hasznos vagyok, és, ha magamnak nem is, másak tudok segíteni.Remélem tudtam segíteni. :)
2016. szept. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen ennek pszichológiai oka van.

Mindenki máshogy kezeli a problémáit, és az abból eredő szorongását.

Vannak akik azzal nyugszanak meg, ha elérik hogy valaki megoldja helyettük. Ezek az emberek a te ellentéted mert ők a vidám emberekhez mennek oda megnyugvásért.

De ez az ember ilyenkor rosszat tesz azzal a személlyel, mert leszívja az energiáit.


De te jobb verzió vagy.

Neked valószínűleg az együttérzés és a ha valakiben társra találsz, ezek a dolgok azok amik megnyugtatnak ilyen helyzetekben.

És már az is egy megnyugvás hogy előre tudod, hogy ha olyan emberrel beszélsz akinek szintén vannak gondjai, ő biztosan meg fog érteni téged.

Ha tudod hogy nem vagy egyedül a problémáddal, és ha tudod hogy mások is szenvednek nem csak te.

Ez dicséretes, manapság kevesen olyanok, akik el tudják fogadni hogy mindenkinek vannak problémái.

Ugyanakkor ha egy olyan emberrel beszéled ki a problémádat akinek szintén van és meghallgatod, ez egy kölcsönös energiaátadás.

Ha valakinek problémája van, azzal jár egy szorongás egy nagy adag "cucc" a testedben amitől rosszul érzed magad. Ha nem adod ki jobban szorongsz tőle, ezzel mindenki így van. Ezt ki lehet adni: sírás útján(a könnyekkel távozik, ez tény), leírással(leírod egy lapra, a gond nem tűnik el, de a rossz érzés csökken mert úgy érzed, kiszedted és a lapra áthelyezted, már nincs a testedben, mert a lapon van) és kibeszélés után, azaz ha egy másik személynek mesélsz róla, megkönnyebbülsz.


A kölcsönös energiaátadás abban nyilvánul meg, hogy te kiereszted a gondod az illető felé, azaz mesélsz neki, ő figyel rád és meghallgat. A figyelésével ő energiát bocsájt ki és te azt szívod be miközben kiereszted a gondod.

De ugyanezt aztán ő is megteszi veled.

Míg az az ember akit fentebb is írtam, ő a vidám ember energiáját leszívja, és csak neki jó, de te és akivel megbeszéled, ti kölcsönösen szívjátok és adjátok egymásnak az energiát amivel mindkettőtök megnyugszik.

Ne aggódj, ha nem találsz embert és elkezdenél "pánikolni" akkor vagy engedd el magad és sírd ki, de ha nem tudsz, írd le. De úgy írd ahogy elmesélnéd valakinek. Mintha egy levelet írnál, bátran karcolj dühből és írj vulgáris szavakat. Minél több az érzelem annál több rossz távozik.

2016. szept. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

energiák... túl sokat nézted azt az asrto show-t (remélem jól írtam)

Szerintem ez inkább megmaradt gyermekkorból. Ha egy kisgyermek vagy akárki szomorú egy másik kisgyermek a szomorúság láttán szintén szomorú lesz és el kezd sírni, így próbálja együttérzését kimutatni és saját magát is megnyugtatni. (bár lehet hogy tévedek) De ha esetleg tippelhetek, te ugye mindig is sírós voltál kisgyermekkorodba? Van akikben jobban megmarad ez a gyermekkori ösztön. (Ez természetesen az én meglátásom, ez még nem jelenti azt hogy igazam is van, csak tapasztalatból mondom) De hogy miért pánikosz be, arról halvány gőzöm sincs (bocsi). Ehhez találj egy okosabb embert mint én :)

2016. szept. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez nem "asztro" dolog.

Ez pszichológia, ami nem mellesleg a szakmám. Amit írtam az tény, de honnan is tudnád ezt te. Nem érthetsz hozzá.

2016. szept. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ kettesnek, segített kicsit jobban meglátni a helyzetet! :)

3, Energiák mondjuk tényleg léteznek, de nem úgy mint az Asztro bigyókba. :D Igazából nem, régebben mindig visszafojtottam a sírásom... lehet ezért is vagyok néha mostanában sírósabb. ^^

2016. szept. 13. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!