Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha megfelelési-kén...

Mit tegyek, ha megfelelési-kényszerem van?

Figyelt kérdés

Nem diagnosztizálta orvos, de utánaolvastam, és erősen sejtem, hogy megfelelési-kényszerben szenvedek.

A helyzet az, hogy borzasztóan szégyellem magam, ahogyan kinézek. A barátnőim mind sokkal gyönyörűbbek nálam, hosszú selymes hajuk van, nádszálvékonyak. Nekem vállig érő szálkás barna hajam van, nem vagyok vékony, 50 kiló vagyok. Magas vagyok, a barátnőimnél magasabb, mindig próbálok rogyasztani, hogy ne tűnjek ki a tömegből. Szeretnék fogyni, kevesebbet eszek, leszoktam az édességekről, szobabiciklizek, és futok is, tanévben gyalog járok suliba, és vissza. Mindezt azért teszem, hogy ne lógjak ki a sorból. És mikor erre rájöttem, leesett, hogy én eddig mindig azért csináltam sok mindent, hogy ne lógjak ki a sorból, olyan legyek, mint mások, ne cikizzenek, ne gúnyoljanak.

Valahol akkor indulhatott ez az egész, mikor szakitottam a barátommal, aki azelőtt mindig nagyon kedvesen bókolt, mondogatta, hogy szép vagyok stb. Aztán utána már nem mondta senki. De ez csak tipp, nem tudom biztosan hogy mi az oka.

Ha megyek a barátnőimmel valahova, mindig kérdezem, hogy milyen táskát visznek, milyen ruhát vesznek fel, hogy ne lógjak ki a sorból.

Ha ki kell állnom emberek elé, vagy ha rám figxel mindenki, akkkor egyszerűen rámjön a sírógörcs, mert érzem, hogy ronda vagyok, és hogx lenéznek engem. Egész nyáron nem találkoztam szinte senkivel, csak családon belűl, nem vágyom társaságra, mert félek, hogy kiröhögnek.

Mit tegxek? Mit kell tennem, hogy ez elmúljon, hogy magabiztos legyek, és ne ilyen önbizalomhiányos? Javasoltak már sportolást, de az nekem nem segít...



2016. aug. 18. 23:24
 1/4 A kérdező kommentje:
Kihagytam: 15/L
2016. aug. 18. 23:29
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálam eljött az a pont (19 évesen), mikor rájöttem, hogy nem fontosabbak nekem ezek az emberek, és a többségüknél többre vittem, ezért nem kell foglalkoznom a véleményükkel.
2016. aug. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyugi, kinövöd.
2016. aug. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Egyaltalan nem vagy kövér azzal az 50kgval,pláne hogy irtad h magas vagy!! Ne mondogasd magadnak hogy ronda vagy,soha sem tudhatod mas ember hogy lát teged,pont az a szep hogy valaki kilóg a sorból és nem áll be! Pozitív gondolkodás hidd el az segít a legjobban! Az emberek véleményével meg nem kell foglalkozni másnak az esik jól ha leszolhat mást pedig ő sem különb. Fel a fejjel
2018. jan. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!