Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha nagyon stressze...

Mit tegyek, ha nagyon stresszes vagyok?

Figyelt kérdés

Sajnos (tudom ez nagyon rossz dolog, ami hosszú távon nem lehet jó), ha olyan helyzet adódik, kisebb vagy nagyobb, nagyon tudok stresszelni, "görcsölni". Ez pedig szinte minden héten van, akkor is ha kisebb dolog. Amikor stresszelek, nem fáj a hasam, a fejem, nem izzad a tenyerem, szóval nincsenek ilyen tüneteim, csak sokat agyalok, gondolkodok azon a dolgon, hogy úristen mi lesz, hogy fogom megoldani, mi lesz ha nem sikerül. Ha a suliban nagyobb dolgozatot írunk és tanulok, akkor is stresszelek (ekkor csak kicsit), de ha valami vizsga van vagy érettségi akkor nagyon izgulós vagyok, lepereg a szemem előtt hogy mi lesz ha nem sikerül. Nem vagyok kitűnő tanuló, nem várom el magamtól hogy az legyek és maximalistának sem mondanám magam, csak ha valamit elhatározok és nem sikerül azt utálom és elveszi az önbizalmam (amiből így sincs sok) és mindig akarom hogy sikerüljön valami, hogy sikeres legyek. Ha nagyobb feladatot adnak (projektmunka, csoportmunka) én előre stresszelek, hogy hogyan lesz, kikkel leszek, hányast fogunk kapni stb. És még sorolhatnám mennyi stresszforrás van az életemben.

Mit tudnék tenni stressz ellen? Nagyon utálom hogy ilyen vagyok, aki ennyire rágódik mindenen, próbálok nem arra koncentrálni de nem megy.


2016. szept. 16. 22:40
 1/1 anonim ***** válasza:

szembesülj időnként valódi problémákkal.

pl látogatási időben menj be egy kórház krónikus belgyógyászati osztályára,vagy az onkológiára.

hidd el át fogod értékelni a fontossági sorrendeket és miután kijössz onnan a világ legboldogabb embere leszel.

2016. szept. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!