Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meleg vagyok. Ebből kifolyólag...

Meleg vagyok. Ebből kifolyólag sok a problémám. Ki hogyan viseli el ezt? 26/f

Figyelt kérdés
Gyakran sírva fakadok főként akkor tör elő könnyebben ha megiszom 2-3 sört és "becsípek" ilyenkor felszínre tör a frusztráció és egyéb problémákból adódó szomorúság/kétségbeesés. 17 éves korom óta tudom, hogy meleg vagyok de nem vagyok képes elfogadni ezt, ezért még csak szexuális kapcsolatom sem volt (mert ott a szégyen ami gátol), jelenleg 26 vagyok. A szüleim nem tudják és a családtagjaim sem és úgy gondolom jobb ha nem is tudják. Úgy érzem az idő csak rohan, az élet elrepül és egyszerűen magányosan, a valódi énemtől elzárkózva kell leélnem az életem. Nem tudom mihez kezdjek. Gyakran jut eszembe, hogy jobb lenne ha a "vészkijáratot" választanám. Főként azért is mert tudom, hogy kilógok a sorból és ma csak nevetség tárgya lennék mások szemében vagy egyéb hasonló. Gyakran frusztrált vagyok, ideges, stresszes valószínűleg ezen okokból kifolyólag. Zárkózott vagyok és kerülöm a közösségi életet. A munkámmal és a keresettel nincs problémám (fizikai munka, de jól fizet), ez valamennyire eltereli a gondolataimat. Azt hittem ez majd megoldja a problémám részét de a belül folyamatosan érzem, hogy valami nincs rendben. Pedig teljesen átlagosan élem az életem, igyekszem beolvadni nem reklámozom senkinek sem ezt a dolgot, csak próbálok egyszerűen élni - de ugyanakkor valamiért gondot jelent ez a rejtőzködő életmód. Csak szeretném valahogyan kezelni ezt a dolgot.

2016. szept. 17. 18:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem barátaim tudják és elfogadják, még sem volt soha semmilyen érintkezésem sráccal, pedig 22 vagyok. :/
2016. szept. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire megvisel a dolog, akkor jó lenne elbeszélgetned pszichológussal, és ő feloldja benned ezeket a gátakat. Ha tényleg foglalkoztat az öngyilkosság, akkor MINDENKÉPPEN kérj segítséget pszichológustól, LÉGY SZÍVES.

Nagyon sok meleg van, aki normális, kiegyensúlyozott életet él, miért ne lehetnél te is egy közülük?

2016. szept. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igyekszem de nagyon nehéz. Eddig nem éreztem szükségesnek a pszichológust sem de lassan elgondolkodom rajta. Tudom, hogy kellene ugyanis ezek tetejében még sok egyéb problémám is van pl maximalista (igyekszem mindig a legjobbat kihozni mindenből de nem elégszem meg a teljesítményemmel) vagyok de ugyanakkor önértékelési zavaraim is vannak. Előbb utóbb a pszichológus lesz a megoldás mert már egyedül nem bírok a problémával... csak... olyan nehéz tenni mások véleményére... meg akarok felelni másoknak de persze tudom milyenek az előítéletek. Pedig soha nem éreztem szexuális vonzalmat sem barátaim iránt ezt teljesen el tudom különíteni de mi van ha megtudják és ezért másképp tekintenek majd rám?
2016. szept. 17. 19:53
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
"valódi énemtől elzárkózva kell leélnem az életem" nem kell. A pszichológus jó ötlet: Nekem más jellegű problémám volt, de sokat segített. Még akkor is ha néha utáltam a fejét.
2016. szept. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben megpróbálnám felvállalni a valódi énemet. Tudom, hogy az embernek nagyon nehéz kilépnie a saját árnyékából, de egyetlen életed van, és szerintem azt ne valaki másnak megjátszva éld le! A szüleidnek vagy akár a hozzád közelebb álló barátoknak ezt megemlítheted (ha gondolod), mert kiben bízz meg,ha nem bennük?!?:)

Egyébként én egyáltalán nem ítélem el az ilyen embereket, szóval ha valamikor úgy érzed, hogy jól jönne egy kis lelkesítés, akkor nyugodtan írhatsz!:) Állítólag jól vígasztalok...

2016. szept. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"valódi énemtől elzárkózva kell leélnem az életem"

Te akarod így leélni az életed, senki nem gátol meg ebben.

2016. szept. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem szégyen, a mai világban meg sokkal nyitottabbak ezekre a dolgokra. A családod pedig, ha nem túl maradi, idővel elfogja fogadni. Ez a te életed, nem kell megfelelned. A maximalizmusnak pedig pont azt okozza, hogy sose érzed azt, hogy eléggé teljesítenél.

De ígérd meg, hogy nem teszel kárt magadban, vagy bármi szörnyűséget. Nem bűn önmagadnak lenni, az életed, pedig csak a tied. Nincs reset gomb, ha pedig így folytatod csak az idődet pazarlod. Azzal pedig, hogy elnyomod nem fog eltűnni. Meg kell küzdened mások véleményével, mégha egyedül is maradsz. Ha elfogadják jó, ha nem akkor meg nem kár értük. Maximum új életet kezdesz, de legalább őszintén, és megkönnyebülve. Ha nem megy egyedül keress fel egy pszichológust. Sok szerencsét!

2016. szept. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Önmagad miatt vagy Valaki, nem más emberek miatt, viszont mások miatt könnyen válhatsz Senkivé saját magad előtt.

Nem elvárás, hogy kitárd a privát szférád másoknak, mindenkinek szüksége van olyan bugyorra önmagában, amit akár életre szólóan titkosít. Talán úgy gondolod, ha ezt saját magad előtt nem tudod megtenni, akkor ez másokra is tartozik, kötelességed elmondani, mert így lehetsz "egész" előttük. Nem, te "egész" vagy a rejtett bugyraiddal együtt is, és mások is "egészek". Valójában nem a te világod zárt, csak részét képezi egy zárt tér. Nem ebben élsz, hanem ezen kívül, nem ez határoz meg téged, hanem fordítva.

Ha "biztonságos távolságból" próbaképpen szeretnéd megnyitni valaki előtt ezt a teret, minden hátrány nélkül megteheted, mint ahogy most is ide írtál. Érezheted, hogy "de ez nem az igazi", ez persze így is van, de közelebb visz az "igazi" felé.

És végül... Ugye egyszerűbb lenne, ha olyan társadalomban élhetnél, amiben teljesen elfogadott, hogy fiú iránt is érezhetsz szerelmet? Nyilván igen. Mennyiben lennél másabb (jobb vagy roszabb) ember, mint amilyen most vagy? Semmiben. Következésképpen önostorozod magad a jelenleg elfogadott (helyes vagy helytelen) társadalmi értékrendek miatt, ahelyett, hogy szarnál rájuk?

2016. szept. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd el magad,ne foglalkozz más véleményével!

Remélem a családod elfogadó,ez a te életed nem kell másnak megfelelni!


Interneten ismerkedjél,talán ott felmerik magukat vállalni az emberek hogy mások.

ne akard megölni magad,ne légy öngyilkos légyszi!

sok meleg van,akinek sikerült társat találnia,te is találhatsz,te is találhatsz barátokat,társat!

Fogadd el magad,senkinek semmi köze sincsen hogy ki milyen ,mindenki más-más ember!!!

Minden jót kívánok neked! 30N

2016. szept. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat jelentenek. Egy kicsit fel is oldódtam belül a tanácsokat olvasva. Volt egy időszakom mikor borzasztóan magam alatt voltam de mostanában már ritkábban. Viszont olykor ezt nagy tehernek, gátnak érzem az életemben. Megpróbálok majd egy kicsit kevesebbet aggódni. Publikusan felvállalni természetesen nem szeretném, egyelőre a magánéletemben szeretnék rendet tenni a témával kapcsolatban.
2016. szept. 18. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!