Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győzzem le ezt a reflexet?

Hogyan győzzem le ezt a reflexet?

Figyelt kérdés

Ha hozzám ér valaki, mindig összerezzenek, remegek, reflexből hátralépek vagy elhúzódom. Sokszor hányingerem is van tőle, főleg ha hátulról hirtelen érnek hozzám. Mindig is ilyen voltam, de eddig nem okozott semmi problémát, egyszerűen elkerültem az olyan helyzeteket.

Viszont mióta kikerültem az iskolából, azóta egy rémálom az életem. A munkám miatt (kocsmában dolgozom) naponta el kell viselnem, hogy fogdosnak, ráadásul a vendégeink többsége ugye nem is józan, ettől még külön undorodom. Ilyenkor mindig elhúzódok tőlük, elrántom a kezem, hátralépek, hogy ne fogjanak meg. Így ha nehezen is, de kibírható.

Viszont kb. egy hete behívott magához a főnök, és közölte, hogy ez a magatartás nem megfelelő, nem szabad elhúzódnom az emberektől, ráadásul még mosolyognom is kéne azokra, akik fogdosnak (fogdosás alatt nem ilyen perverz taperolást kell érteni, nekem már az is borzasztó, ha valaki pl. kezet akar fogni, vagy egyáltalán bármiféle módon megérinteni). Próbálkozok, de ez az elhúzódós reflex mindig előjön, bármennyire is igyekszem. Nem tudok elég erősen koncentrálni, vagy fogalmam sincs, miért nem sikerül uralkodnom rajta. Ha látom, hogy emeli az ember a kezét, és tudom, hogy a vállamra akarja tenni, már akkor begörcsöl a gyomrom és reflexből húzódok is hátra. Egyszerűen képtelen vagyok elviselni az érintést anélkül, hogy elhúzódnék. Van rá két hetem, hogy valahogy leszokjak róla, ha nem sikerül, akkor kirúgnak. Nagyon nagy szükségem van erre az állásra, muszáj élnem valamiből, nincs félretett pénzem, és ha kirúgnak, végem. Kérlek, segítsetek, nem tudom, mit csináljak.


2016. szept. 18. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:
én is hasonló cipőben járok, bár nálam nem ennyire durva a helyzet. szerintem ez nem éppen reflex, sokkalinkább valami betegség vagy szorongás vagy én nem is tudom. elég érdekes
2016. szept. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Menj el pszichológushoz...lehet,hogy egy terápia jót tenni. Meg rájönni arra,hogy miből fakad ez az egész.
2016. szept. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy miből fakad. Autista vagyok.
2016. szept. 18. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!