Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok rájuk ennyire irigy?

Miért vagyok rájuk ennyire irigy?

Figyelt kérdés

Pár napja kiderült, hogy az egyik ismerősöm babát vár (a másodikat) és azóta ha eszembe jut vagy meglátom akkor elkap az irigység és fizikailag is rosszul érzem magam, szinte sírhatnékom van. Ne értsetek félre, örülök a kicsinek meg szeretem a családot csak valamiért mégis. Már a párom és én is nagyon szeretnénk gyereket de sajnos még nem lehet, ez az ami a legjobban elszomorít!

Mit tehetnék, hogy ne legyek ennyire irigy? Egyébként az irigység nem tulajdonságom, szóval másra nem nagyon szoktam az lenni.

19/L


2016. szept. 20. 22:54
 1/5 A kérdező kommentje:
És kicsit mintha dühös is lennék...
2016. szept. 20. 23:02
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Igazad van, tényleg tragédia, hogy 19 évesen még nem sikerült szülnöd. Bár később egyedülálló anyukaként sem rózsás ám az élet, szóval ne aggódj, nem csak neked rossz.
2016. szept. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hol olvastad, hogy próbálkozunk? Attól, hogy te elváltál esetleg vagy nem jó a kapcsolatod vagy nincs is, nem kell rögtön a negativitás. Amúgy sem ez volt a kérdés. Vagy jövőbelátó vagy, hogy tudod, hogy elvált, megkeseredett anyuka leszek? Ezesetben köszönöm a figyelmeztetést!
2016. szept. 20. 23:10
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondoltam, hogy próbálkoztok, és igen, figyelmeztetésnek szántam. Munkám során sok, nálad több évvel idősebb nővel is találkozom, akiket csak az a cél vezérel, hogy férjhez menjenek és gyerekeket szüljenek. És közben megfeledkeznek pár fontos dologról, vagy nem is gondolnak erre. A gyerek után jönnek rá sokan, hogy de hát még "élni" szerettek volna. Főleg a férfiak, de a nők is. Mai állás szerint a férfiak kétharmada lép le előbb-utóbb, legalábbis ennyi a válások aránya. Látom a saját környezetemben, a barátaimon is. Egyetlen boldog családról tudok, bár a fiú ott is csalja a lányt, csak nem bukott még le, és egyébként elég jól megvannak. A többi család hullik szét pár év után. Mert nem hagynak maguknak időt, meg nincs is ideje sokaknak. Ha te rosszul érzed magad attól, hogy 19 évesen még nincs gyereked, ahelyett, hogy kiélnéd magad, utaznál, szórakoznál, szabad lennél, akkor elég nagy eséllyel leszel boldogtalan hosszú távon. Kívánom, hogy ne így legyen!
2016. szept. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Miért vagyok rájuk ennyire irigy?"

Azért, mert leghalványabb fogalmad sincs arról, mennyire hihetetlenül idegtépő és fárasztó MUNKA egy kisbabát ellátni. Hogy milyen az, amikor olyan tompa vagy a kialvatlanságtól, hogy már hallucinálsz és sírsz amikor végiggondolod, hogy esélyed sincs kipihenni magad még hónapokig. Hogy mennyire súlyos felelősség, amikor megérted, hogy egy élet van rádbízva, amiért minden percben te vagy a felelős. Hogy mennyire könnyen rámegy a párkapcsolat arra, hogy te "teljes üzemmódban" anya vagy, míg a párod nem érti, miért vagy te fáradt, hisz egész nap otthon voltál... olvasgasd mondjuk a "bezzeganya" blogot, ahol számodra nagyon új oldalát ismerheted meg az anyaságnak, ami éles ellentéte a Facebookon megosztott, rózsaszín rugdalózóban édesen alvó babócáknak... rögtön nem leszel irigy, és ezt nem gúnyosan írom.

2016. szept. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!