Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A bizalom nálam egy jól...

A bizalom nálam egy jól működő rendszeren alapul. Szerintetek ez jó vagy elítélendő? 17/F

Figyelt kérdés
Még régebben és igazából akaratlanul, egy jól működő, hierarchikus rendszert hoztam létre a bizalmasaimnak. Ha ismeritek a Marvel univerzumot, akkor olyan mint a S.H.I.E.L.D, az összeomlás előtt. Minél magasabb szinten áll valaki nálam, és minél jobban bízok benne, annál többet tud rólam, vagy tőlem. Ha valaki elmondja nekem az egyik titkát, akkor azt csak azoknak adom tovább (persze csak ha szükséges, nem minden esetben), akik a szememben a titok rámbízójánál magasabb szinten állnak. Igazából ez tűnhet álszentnek, de személyes titkokat gyakorlatilag csak a legfelsőbb szinteken állókról tudok, szóval ha akarnám se nagyon tudnám a rendszer figyelembevételével elterjeszteni, mert lefelé nem működik. Szóval egy "9-es szintű" ember titkait csak egy "10-es szintűnek" mondanám el, viszont egy "8-as", vagy annál alacsonyabbnak semmi esetben sem adnám tovább. A saját személyes titkaim elmondása is ugyanez a rendszer alapján működik.
2016. szept. 25. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha más titkait SENKINEK nem mondanád el?
2016. szept. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nos, az nálam is így működik, hogy minél közelebb áll hozzám az illető, annál többet tud róla. De ha valaki rám bíz egy titkot, akkor azt SENKINEK nem adom át, cserébe ugyanezt várom azoktól, akik igazán közel állnak hozzám.
2016. szept. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

És ha a 10es elmondja 7esnek, amit 8asról hallott?

Soha nem szerettem a hierarchiát, sem emberi kapcsolatokban, sem közösségekben, sem társadalmilag. Egy bites rendszerben működöm: van áram, vagy nincs. Igaz, vagy hamis. A hierarchia minőségbeli különbségeket erőltet az emberi értékekre, senki sem egyenlő, mert valaki több, vagy kevesebb. A rossz barát is barát. A kötelék adott. Lehet alkalmatlan bizonyos dolgokra, de így van elfogadva. A titok meg titok. Senki sem rendelkezik olyan privilégiummal, hogy megtudja, amit rám bíztak (mert megbíznak bennem). Akkor a titok megsemmisül a belém vetett bizalommal együtt.

2016. szept. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
biztos egy géniusznak érzed magad ettől, de szerintem hülyeség. ha valaki megtisztel azzal hogy rádbíz egy titkot, azt ne add tovább másnak. maxmimum ha a helyzet nagyon úgy kívánja, nem tudod hogyan kezelni és tanácsra van szükséged, de ezek is már csak ha tényleg nagyon végső esetről van szó
2016. szept. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!