Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen primitív ez a...

Benjiro Hungaria kérdése:

Miért ilyen primitív ez a generáció? 15/F

Figyelt kérdés
9.-ik osztályos, Móricz Zsigmond Gimnáziumos tanuló vagyok, új osztálytársakkal, tanárokkal. Nekem mindíg nehezen ment a beilleszkedég az engemet körülvevő környezetet illetően, aminek a nagyrészében pszichológiai háttere van a szüleim elválásának és az eddigi életemben tapasztalt szörnyűségeknek köszönhetően. Kicsit eltérek a többiektől, olyan szempontból, hogy nagyon érzékeny vagyok, és klasszikus zenét hallgatok, mint például Chopin vagy Schubert, meg a dráma filmek a kedvenceim, mert sokat lehet rajtuk filózni utána. Mind ezek a dolgok miatt az osztálytársaim kiröhögnek, meg csúfolnak. De félre ne értsétek, nem vagyok egy puha p × cs, megvédem magam ha kell, azt utálom főleg, ha az anyámat szídják, tudjátok melyik szóhasználattal. Na most, az osztályom a következő: van benne 3 fiú meg 18 lány körülbelül. A lányok olyanok, hogy ömlik a szájukból sok a trágár, proli szó, amit nagyon undorítónak találok. Így hangzik el egy beszélgetésük: -jaj g × ci, mi volt a házi b × meg? Én meg csak így nézem... Én arra számítottam, hogy a középiskolába nem ez a g × ci-ző színvonal jár, hanem kúltúrált, elitt szülők gyerekei, akik tanulni jöttek. Én értem ,hogy ez a kor meg minden, de ez nagyon túlzás. Pénteken bementem reggel , és az egyik lány beszólt nekem, hogy na itt a kis b × zi mozart gyerek. Nem bírtam ki, odamentem és a vállánál fogva meglöktem elég erősen, és elesett. Pedig a lányokkal tényleg mindíg udvariasan és kedvesen bánok. Már volt is barátnőm aki olyan gondolkodású volt mint én, de elköltözött magyarorszégról a szüleivel együtt, amit egyébként teljes mértékben megértek, mert magyarországon ha nincs pénzed, ott a sarkon hagy az állam éhenhalni. Az a sok bírka meg az októberi választásokon Orbánt fogja erősíteni... A lényeg az, hogy mikor elment a lány, majdnem öngyilkos lettem. Nagyon depressziós voltam abban az időben (14 éves voltam). Ma már nem válaszol nekem semmien üzenetre. Eltűnt. A nyáriszünetben azon töprengtem, vajon lesz-e az a lány az osztályomban, aki olyan mint én, nem káromkodik annyit, nem cigizik, nem festi a haját, nem egy liba a Facebookon, hanem egy értelmes lány... De sajnos nem teljesült be az álmom. Fiúk meg teljesen mások mint én. Teljesen más világ. Bocsánatot kérek ah egy kicsit hosszúra sikeredett a kérdésem, de ez igazából nem is kérdés, csak valahol, valakinek el kell ezeket mondanom és véleményt kérnem, mert nincs kitől... Senki nem ért meg...

2016. szept. 25. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Én megértelek, jó olvasni, hogy vannak még ilyen érett, normális gondolkodású 15 évesek, minte te, akik nem a Való világon és egyéb sz..r alpári műsorokon szociálizálódnak.
2016. szept. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Én is megértelek és nagyon sajnállak... Én ugyan 22vagyok már de örülök h kijártam már a sulit. Már én is éreztem hogy valami nagyon rossz irányba tart..a trágárkodás olyan szinten kötőszóvá vált meg a primitív műveletlen viselkedés is annyira menővé,hogy csak lesek... Hát sajnos a középsuli ilyen...nem leszel egy osztály kedvence az biztos,de sose add fel önmagad! Akik érdemesek a barátságodra,úgyis megtalálnak majd. Én örülök hogy léteznek még hozzád hasonlók 😊
2016. szept. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

A gXcizésen nem érdemes fennakadnod, ismerek olyan embert, aki rendszeresen káromkodik, közben pedig nagyon intelligens és jó ember.

A beszólogatás, csúfolás viszont tényleg nagyon gusztustalan dolog. Tönkre fogják tenni az életedet 4 éven keresztül... Azt javaslom, válts osztályt/iskolát, ahol normálisabb emberek vannak.

2016. szept. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Amikor én jártam iskolában, ilyenek voltak fiatalok amit leírtál.


28/F

2016. szept. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Azért próbálj meg barátkozni még akkor is , hogy ha nehezedre esik. Ha kiközösítenek te fogod a rövidebbet húzni. Még csak pár hete ismered őket. Beszélgettél már bárkivel is közülük?
2016. szept. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%
A világ rossz irányba tart? o-o. Tán 100 éve a parasztbácsi irodalmi nyelven beszélt? Egyszerűen prosztó suliba jársz.
2016. szept. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A Móricz a 24. legjobb iskola magyarországon.
2016. szept. 26. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!