Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is rossz meghatáro...

Szerintetek is rossz meghatározás az 1982-1995 között születettekre a "Millennial" generáció itt Kelet-Európában?

Figyelt kérdés

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én 1990-ban és több közös tulajdonságot veszek észre magam és azok között, akik a Kádár-rendszerben nőttek fel, mint az 1995 vagy az után születettek között.


Pl. én is tudok nevetni egy ruszki vagy Trabantos poénon mert én is megéltem az ilyesmit (ruszki termékek, keleti autóik), de a később születettek csak a fejüket vakarják ha ilyen dologról van szó.


Nem érzem magam "Millennial"-nak Nyugati szemszögből nézve inkább "Generation X" vagyok, sőt egyes dolgokban "Baby Boomer" ha már generációkra osztjuk a tulajdonságokat.



2016. máj. 2. 20:41
 1/4 A kérdező kommentje:
1990-ben születtem*
2016. máj. 2. 20:41
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én '95-ös születésű vagyok. Ezek amiket leírtál szerintem nem attól függnek ki mikor született. Pl.: szeretem Frank Sinatra számait pedig nem akkor éltem...
2016. máj. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Martno válasza:

Természetesen nem mindent lehet tökéletesen átültetni Magyarországon abból, ami Amerikában jelen van, nem is biztos, hogy kell. Itt ugye sok minden máshogy működik, bár a globalizmus már eléggé kezdi elmosni a különbségeket. Az ilyen besorolásokban meg amúgy is mindig van kivétel, nem lehet mindenkit beskatulyázni az alapján, hogy mikor született, így ilyenekkel én nem is foglalkoznék.


Megjegyzés: Azt írtad, hogy "itt Kelet-Európában". Ha te mondjuk Ukrajnában élsz, akkor ez talán helytálló lenne, de Magyarország még mindig Közép-Európa.

2018. nov. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Butaság ilyeneket mondani. Mert értelmetlen. Mert az x generáció = 10. generáció. Ez teljesen értelmetlen. Vagy mi lesz majd az y után z-é, és utána A generáció? Ezek a beskatulyázások értelmetlenek.
2018. nov. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!