Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ellenszenves mindenki...

Miért ellenszenves mindenki ilyenkor?

Figyelt kérdés

Nem értem mi az oka annak,ha valakinek rossz a családja,ezt másokkal közli ha kérdezik,de akkor annyit kap vissza,hogy "áhh biztos nem olyan rossz" meg "biztos eltúlzod" vagy rosszabb esetben "ez hazugság". Nem értem az embereket. Nem mindenki jött arany családból,de ha ezt ki meri mondaniakkor még őt nevezik rossznak. Ezt mindegyik korosztálynál láttam,nem csak kamaszoknál. Valamint miért annyira "sértő" ha valaki nem becsüli a családot? Miért ítélik el ha valakit nem hat meg a családfogalma?

Normális,értelmes választ várok,mert nem értem a jelenséget.



2016. szept. 27. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A családi problémákról nem beszélnek az emberek mert az olyan égő, inkább elnéznek felette mintha semmi sem történt volna.
2016. szept. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert begyepesedett ember.
2016. szept. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt én is észrevettem... Volt, hogy elmondtam valakinek, hogy milyen a családom és megvádolt, hogy hazudok
2016. szept. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam is ösztönös, úgy érzem h ez valami vigasztalásféle akar lenni, de nem csak a család esetében. Ha valaki rossz helyzetben van akkor is megy a "nem olyan rossz ez", "majd minden helyre jön" stb.
2016. szept. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 KJUsul ***** válasza:

A család az emberi lét alapja. A magyaroknál ez főleg igaz, szinte mintha genetikus lenne. Nem szeretik tudni az emberek, hogy lehetnek szétesett, rossz családok is, ez viszont már nem a családdal függ össze.


Ugyanakkor tudnod kell, hogy azért, mert a te családod nem volt jó (az enyém se, tudnék mesélni), azért még nem a család mint intézmény a rossz. Sajnos manapság az emberek egy része képmutatóan csak beszédben családcentrikus, valójában önző, gátlástalan, aki a saját vágyainak a rabja.


És annyiban igazad van, hogy egyszer nem ártana végre össznépien, őszintén kibeszélni, hogy miért egyre több a rossz, élhetetlen család.

2017. máj. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!