Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én vagyok ennyire elkényeztetv...

Én vagyok ennyire elkényeztetve vagy mindenki elköltözik már 20 éves korára?

Figyelt kérdés
októberben töltöm a 20at, már el kellene költöznöm mondják már rég saját életet kéne élnem, rendesen eltartni magam stb, és igazuk is van, de nem olyan könnyű egy háztartás fentartása nem keresek eleget hozzá kicsit több időre volna szükségem csak annyit nem kapok, ti hogy vagytok ezzel, velem van a gond? tul nagyok lehetnek az elvárásaim?
2016. szept. 20. 11:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon sokan tanulnak ennyi idősen. Szerintem teljesen rendben van, tanulni kell kell, hogy a jövőben keressünk legalább annyit, hogy el tudjunk költözni.

Amúgy a szülőktől függ. Sokan tényleg kb kidobjak a gyereket 18-20 évesen. De sokan meg nem szólnak bele, ha még otthon él huszonévesen sem.

Ha te már dolgozol, akkor próbálj félre rakni és ha lesz párod koltozz. De egyedül nehéz lenne es kb felesleges is.

2016. szept. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
már dolgozom, sporolok persze, csak muszály a közeljövőben menni azért sietős
2016. szept. 20. 11:27
 3/31 A kérdező kommentje:
Csak nem egészen értem más hogyan tud elköltözni megélni nem könnyű
2016. szept. 20. 11:28
 4/31 anonim ***** válasza:
78%

Ki mondja, hogy el kéne költöznöd, illetve saját lábadra állnod? Szüleid, vagy szomszédok, ismerősök? Mert, ha az utóbbi, akkor próbálj meg vele ne foglalkozni, mert abszolút semmi közük hozzá hol élsz. Azonban, ha a szüleid, akkor gázosabb a helyzet.


Nem mindegy azonban, hogy hogyan élsz otthon. Otthon élsz, s próbálsz segíteni abban, amiben csak tudsz (ház körüli teendők, bevásárlás, takarítás, főzés stb.), illetve ha van bevételed adsz a költségekbe. Mert, ha ez a felállás szerintem nem vagy elkényeztetve, s nincsenek nagy elvárásaid.

Azonban, ha otthon élsz, s elvárod, hogy kiszolgáljanak, s mindent megcsináljanak helyetted, s esetleg még finanszírozzák is, hogy ott élsz akkor egyszerűen csak élősködsz a szüleiden.

2016. szept. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
75%

Mindenkinek más és más lehetőségek adottak. Mindenki másmilyen körülmények közül lép ki a nagybetűs életbe. Valakinek könnyebb, valakinek nehezebb.


Régen sokkal könnyebben ment önálló életet kezdeni. Itt nagyon sok nyugdíjas van, s sokat szoktak mesélni, hogy annak idején egy szakmával, ha dolgozni akart az ember szinte rekord idő alatt talált magának munkát, s kapott annyit, hogy meg tudjon élni. Ugyan spórolni kellett akkor is, de szerény körülmények között ugyan, de tudtak venni egy kis házat is.

Ma már nem így megy. Az átlagbért, amit kap az ember szinte feléli, s ha van gyereke akkor még árnyaltabb az egész. Saját lakás, ház vásárlása nagyon kevesek kiváltsága úgy, hogy nem adóssítják el magukat hosszú évtizedekre. Mindezek mellett munkát sem könnyű találni, mert vagy nem vesznek fel, vagy igen, de akkor vagy bejelentenek vagy nem. Kevés a jó munkahely, s ezer elvárásnak kell megfelelni. Ami nem könnyű. Sokan úgy tudnak kitörni, s önálló életet kezdeni, hogy párkapcsolatuk lesz, s összeköltöznek végül, vagy keres lakótársat.


Ez a mai világ.

2016. szept. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Szüleim igen

Mindent magamnak fizetek, egyedül áramot használok amit nem, a lakás is a sajátjuk



igen ez is igaz csak ne feledjük el hogy azzal az azonal találunk munkát rendszerben nagyjából a semmiért volt fizetve az ország fele mert feleslegbe ment a termelés, de nem akarunk itt politizálni, szar rendszer volt az is

2016. szept. 20. 11:44
 7/31 anonim ***** válasza:
71%
Ezt a szocilasta rendszerben el lehetett játszani, ma nem. Gyakorlatilag ha nincs egy párod, mindkettőtöknek munkája, akkor még egy albéreltet se fogsz tudni önerőből fizetni 20 évesen.
2016. szept. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
De mások is élnek valahol, ki hogyan?
2016. szept. 20. 11:47
 9/31 anonim ***** válasza:
84%
Én azért költöztem el, mert szükségem volt a szabadságra, arra hogy a magam ura legyek, plusz olyan munkám volt, ami sokszor éjszakába nyúlt (színházban dolgoztam) és nehézkes lett volna a hazajutás, pedig nem lakom messze Budapesttől. Először csak egy félszobát béreltem, szobatárssal. A bérleti díjamat a szüleim fizették (30 ezer forint), minden más költségemet magamnak álltam a diákmunkás fizetéseimből és Diákhitelből (rezsi, kaja, szórakozás). Aztán megismerkedtem a párommal és összeköltöztünk. Ezt már nem fizették a szüleim, csak néha adtak pénzt vagy kaját nekünk. Diákmunkából és diákhitelből fizettem az én részemet, de az a lakás ismerősé volt, így lakhattunk ott olcsón. Végül költöznünk kellett és úgy döntöttem, hogy teljes munkaidős állást vállalok. Sikerült is találjak egy viszonylag jól fizető állást, így ki tudunk jönni a barátommal. Ő is dolgozik, természetesen.
2016. szept. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
40%
keress olyan munkat ahol kapsz szallast is, mondjuk valami kulfoldi melo abbol meg tudnal elni konnyeden egyedul is
2016. szept. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!