Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a mindenki számára...

Mi lenne a mindenki számára legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Üdv :)


Szeretnék segítséget kérni valamiben, főleg az olyanoktól, akik azért már tapasztaltabbak nálam és semmiképpen sem szeretnék elrontani mindent egy rossz döntéssel. Előre is köszönöm aki elolvassa és tud segíteni :)


Szóval a problémám a következő lenne. 2 éve elkezdtem az egyetemet, de nem fejeztem be, mert Hollandiában találtam egy viszonlyag jó állást és jelentkeztem rá, gondoltam próba szerencse (ez volt idén januárban). Miután kiderült, hogy felvettek, abbahagytam az egyetemet és kimentem. Közben az ittlétem alatt a munkahelyem biztosította, hogy tudjak hollandul tanulni. Igazándiból a munkámhoz elegendő az angoltiudás, de ettől függetlenül mem baj, ha megtanulom a helyi nyelvet.

A lényeg, hogy megismertem egy fiút(nem, nem bevándorló, vagy ehhez hasonló, hanem holland), akivel egy ideig csak úgy találkozgattunk, és nem olyan rég összejöttünk, mert valahogy benne minden olyan tulajdonságot megtaláltam, amik miatt nem lehet nem szeretni. Szokták mondani, hogy az emberek úgy ismerik meg jobban egymást, hogyha együtt élnek, szóval összeköltöztünk, és bár ez csak 3 hónapja történt, ami nem hosszú idő, azt azért kijelenthetem, hogy a róla a véleményem most sem változott. Szerencsére ő is tud nekem segíteni hollandul tanulni, én pedig neki magyarul, de aztán úgy volt vele, hogy neki ez nehéz, de miattam megtanulja az alap dolgokat.

Szüleimnek megígértem, hogy nyáron hazamegyek, mert kíváncsiak a barátomra, de kiderült, hogy terhes vagyok, és valahogy így nem szívesen utazgatok. Szüleim nem balhéztak rajta, csak mondták, hogy rosszul esett nekik, nekem meg lelkiismeret-fordulásom van, hogy megígértem nekik, hogy megyek, de közben előjött a bizonytalanságom.

Tudom, ez nem a világvége, de nem szeretném, ha továbbra is emiatt meg lennének sértdőve. Nem hiszik el, hogy én tényleg mennék, de így nem annyira merek.


2016. jún. 2. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Arra nincs lehetőség, hogy a szüleid utazzanak ki hozzátok? :)
2016. jún. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem igazán, mert apának alapjáraton olyan munkája van, hogy nem sokat van otthon, és ha hazamentem volna sem volt volna annyira biztos, hogy fél óránál tovább találkozzunk, anya pedig nem nagyon mer nélküle külföldre menni. Szóval sajnos ez így nem annyira kivitelezhető.
2016. jún. 2. 09:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire felelötlen ember nem sok van, mint te.


Az, hoyg az egyetemet otthagytad, még elfogadható, habár szerintem hülyeség.


De az, hogy max. 1-2 hónapi ismeretség után összeköltözöl valakivel, és máris terhes leszel töle, igencsak könnyelmüség.

Az összeköltözésnél a problémák nem egy-két hónap, hanem minimum egy év után szoktak elökerülni, azaz egyelöre semmit nem tudsz mondani, hogy tartós lehet-e a kapcsolatotok. Ilyen esetben nem védekezni nagyon nagy butaság és kimondottan felelötlen a gyerekkel szemben.


Itt a legnagyobb gond nem az, hoyg nem négy haza a szüleidhez nyárra, hanem hogy ennyire felületes valaki vagy.

2016. jún. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 7. hónapban is még repülőre ültem sztem Te alig 3-4 hós terhes leszel a nyáron.... én biztos mennék.

De hogy felelőtlenség a gyerek az tuti.

2016. jún. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%

3-as: ha a szülei ezt mind megengedték és meg a gyerekre se mondtak semmit akkor megis mit vársz??? Volt kitől örökölni ezt a viselkedést... gyerek akárkitől, gondolom a nevelés is hasonló értékek alapján megy.

Az összeköltözés is elég korán megtörtént, valószínű 1 év után tönkremegy a kapcsolat, kirak téged aztán hazamegy a gyerekkel. Általában igy megy ez annál aki felelőtlen... Csak gratulálni tudok

2016. jún. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vonatal nem tudtok jönni,vagy buszal ? Azt talán jobban birnád én mindenkép hazamenék ha megígérted ,mivel nem fognak sűrön látni,gondolom .
2016. jún. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, pontosan mennyi idős terhes vagy, de ha hányós vagy, az el szokott múlni az első trimeszter után, utazz akkor (lehet, hogy már ősz lesz, de legalább nem lesz akkora meleg).
2016. jún. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!