Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok az emberek, akik állandóa...

Azok az emberek, akik állandóan pörögnek, célokat tűznek ki maguk elé, ide-oda járkálnak stb. honnan van, mindehhez ennyi erejük?

Figyelt kérdés

Én 23 évesen alig lépem túl az 50 kilót, miután hazajövök az egyetemről, alig várom, hogy lepihenjek, mert zsibbadnak a végtagjaim, ráz a hideg és semmi erőm sincs. A stressztől, de lehet inkább a fáradságtól alig van étvágyam és sokszor semmi sem ízlik. Még azt sem mondhatom magamról, hogy egy lusta disznó vagyok, mert hetente több alkalommal megyek edzeni, de ott is alig van erőm és érzem, hogy nem csinálok intenzív edzést. Sosem tudom olyan igaziból bedurrantani az izmaimat, hogy másnap fájjon és érezzem a fejlődést, ehelyett mindig kifulladok és a kondizás után nem hogy felfrissülnék, de még fáradtabb vagyok. Az utóbbi időben a tanulmányaimon is kegyetlenül meglátszik ez a pocsék közérzet. Abba már beletörődtem, hogy a testalkatom miatt nem valószínű, hogy valaha is barátnőm legyen, de azért egy normális/kiegyensúlyozott közérzetem igazán lehetne. Ilyenkor sírhatnékom van, mert minden egyes napom kínszenvedés és nem tudom kitől kérhetnék segítséget és hogy oldhatnám meg a problémáimat. :'(

Csak vegetálok a mindennapokban és egyre inkább megyek tönkre.



2016. szept. 27. 22:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Na,38 vagyok,nem sovány, 178 cm,,85kh. Annyi,ha nem is vsgyok szép,de itt a cél,meg akarom csinálni. Akarat van bennem,nem számít más.
2016. szept. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
En is szernem tudni mert 30 evesen ugy erzem magamat mintha 100 eves lennek
2016. szept. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én amikor pörögtem a szeretet hajtott. Bármint sokan szerettek.

Mára magányosabb lettem és az energiám ezzel együtt csökkent. Szerintem én tudom a módját az energiaszerzésnek, csak azt a legnehezebb kivitelezni.

2016. szept. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Első körben orvoshoz mennék vérképet nézetni, esetleg gasztroenterológussal is érdemes lenne konzultálni. A kondizást hanyagolnám, ha ennyire sz..r az erőnléted, először meg kéne tanulnod relaxálni, aztán rendbehozni az étvágyadat, vitamindús, egészséges táplálkozásra áttérni, szükség esetén kiegészíteni nyomelemekkel, vitaminokkal. A terhelést pedig fel kell építeni, először könnyű kocogás vagy úszás, biciklizés, kardio, vagy olyan mozgásformák, amik meditációt, relaxációt is magukban foglalnak, jóga, tai chi pl. Fokozatosan lehet emelni, ahogyan a tápláltságod, kondíciód javul. Az alapvető dolog a stressz csökkentése, erre vannak technikák.

A barátnő-kérdés meg nem elsősorban a testsúlyod függvénye.

2016. szept. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Orvodhoz? Ja,bizti személyiségzavar? Pedig csak annyi: van ilyen pörgős ember is.... nem vagyunk egyformák.
2016. szept. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mint írtam, vérképet nézetni, és utánajárni a gyengeségnek, étvágytalanságnak, cirmoscica.:-) Nem normális dolog ez 23 évesen: "alig lépem túl az 50 kilót, miután hazajövök az egyetemről, alig várom, hogy lepihenjek, mert zsibbadnak a végtagjaim, ráz a hideg és semmi erőm sincs. A stressztől, de lehet inkább a fáradságtól alig van étvágyam és sokszor semmi sem ízlik." Az én fiammal hasonló volt, amikor kezdte az egyetemet, kiderült, hogy vashiányos, refluxa van oesophagitisszel, egyértelműen a stressz miatt (abban az évben javító érettségit tett, hogy több pontja legyen, nyelvvizsgázott, technikusi vizsgát tett.) Nagyjából egy évbe telt, amíg életmódváltással, eleinte PPI, étvágyjavító, vaskészítmény szedésével, fokozatos terheléssel rendbejött.
2016. szept. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
26 éves vagyok, 50 kg és folyamatosan pörgök. reggel úgy kelek fel, hogyha másoknak megy nekem is. Reggel, ha felkelek az jár a fejemben, hogy mst vagyok fiatal, megtudom csinálni. Egy jó reggeli, egy kávé és indulhat a nap. Mikor úgy érzem elértem a holtpontot nap közben, hagyom magam átlendülni, de sosem törődök bele. Tehát, ha fáradt vagyok nem dőlök rá az róasztalra vagy pihenek le ha hazaértem melóból, hogy most alszom, hanem megyek tovább és egy idő után átesek a holt ponton. Edzés közben felturbóz a jó zene, a nap végén pedig mindig "elmondom" magamban, hogy ezt a napot is kipipálhatom és megtudom csinálni. Oké hullafáradtan esek az ágyba de így legalább jót alszom és hétvégente mindig hagyok időt magamnak pihenni és olyan dolgokra amik nyugtatnak, pl olvasás. Tehát nálam a titok nyitja a jó reggelik, a jó alvás, a hétvégi pihenés és, hogy tudom, hogy kifizetődik, ha másért is nem legalább azért megéri, hogy büszke legyek magamra.. Sosem másknak akarok megfelelni, magam miatt teszem.
2016. szept. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Te bolondnak titulálsz. Nem vagyok az. Élni akarok, emnyi az egész.
2016. szept. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi van?!
2016. szept. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem, én is 8 óra munka után már csak döglök itthon (jó mondjuk én azért lusta is vagyok :D ) meg sokszor a 8 óra melót is soknak érzem. Mást meg látom hogy még egyetem, mellette dolgozik meg mittudomén mi, mintha nekik 48 órából állna egy nap, vagy nem tudom.

Vagy lehet keveset alszanak, de azt meg nem tudom hogy bírják, mert én délelőttös műszakban meg tiszta kómás vagyok egész nap.

2016. szept. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!