Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják meg az emberek...

Miért mondják meg az emberek állandóan, hogy mit és hogyan kellene csinálnom?

Figyelt kérdés

Én sokak szerint már-már túlságosan megértő vagyok. Ha sokan mondják, hogy valakinek nem azt kellene tennie, amit, én akkor is azt mondom, hogy az Ő dolga, az Ő élete.

De nekem állandóan mindenki megmondja, hogy mit csináljak, meg mit ne csináljak. Mindenbe beleokoskodnak, a családtagjaim, a barátaim, a munkatársaim. (Tisztelet az 1-2 kivételnek!) Tényleg ilyenek az emberek??? Ennyire nincs jobb dolguk? Csak másokkal pattogni, meg mások életével foglalkozni? Meg ráförmedni a másikra, és megmondani, hogy szerinte mit tegyek? Számtalan példát felsorolhatnék, de igazából ez már annyira általános, hogy felesleges lenne...



2016. aug. 29. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Egy idézettel kezdeném a válaszom. "Az egyediség kiváltság."


Szerintem csak birkát akarnak az emberek csinálni belőled, talán irigyek. Senki sem tudhatja mi folyik le odabent náluk, a lényeg, hogy maradj meg önmagad! Nem számít más mit mond, persze ne bántsd meg őket azzal, hogy megmondod, hogy nem érdekel. Egyszerűen csak hagyd figyelmen kívül, így mindenkinek jobb lesz.

2016. aug. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert más dolgában mindenki marha okos. A sajátjában meg senki.
2016. aug. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem mindenki Ilyen,próbálj hozzád hasonló férfit találni és szerintem akár még a társad is megleled benne!
2016. aug. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert a saját hibájukat rád vetítik ki. Ne legyél ilyen megértő. Ha valaki mondja hogy mit kéne csinálnod, mondd meg neki hogy ő neki mit kéne csinálnia.
2016. aug. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#3 - pláne, ha a kérdező is férfi :F
2016. aug. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nőről van szó,arról ahogy ír,tudom,biztos vagyok benne!!!
2016. aug. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát igazából férfi vagyok! :D :D Nem állt szándékomban "női stílusban" írni, bocsi! :D Ez így elég ciki! :D

(A kérdést egyébként egy lánnyal való beszélgetést követően fogalmaztam meg, Ő pontosan erre panaszkodott, és lehet, hogy túlságosan az ő szavaival fogalmaztam meg a saját problémámat is.)

2016. aug. 30. 14:25
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha nekem parancsolgat valaki akkor csak nézem őt egy ideig (mondták hogy ezt ijesztőnek tartják), innentől többé nem szoktak nagyon parancsolgatni.

Ha parancsolgatnak állj le vitázni velük, legközelebb nem lesz kedvük újra parancsolni.

2016. dec. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Most pont egy ilyen típusú kérdést szerettem volna feltenni. Nekem faterom olyan, hogy mindenbe beleszól, amit ő máshogyan csinálna. Gondolok itt arra, hogy azt akarja, hogy olyan viselkedésű, beszédű és kinézezű is legyek. A rokonok nagy része hozzá hasonló. A nagyapám direkt szokott hergelni, mert azt hiszi, hogy ő tökéletes, pedig csak a rossz szokások rabja és jó tulajdonsága nemigen van! A viták elkezdése nem jó, olyankor tovább folytatják a pattogást. Ráadásul ez azért sem jó, mert nagyon hamar fel tudom kapni a vizet. Azt nem tudom, hogy mi a jó égnek nem szóltam be nekik úgy, hogy aztán megsértődjenek, miközben ők megtehetik ezt. És ezek után még én lennék leb@**va...

Én az ilyen rokonokat kerülöm, szerencsére sokukat régóta nem láttam és nem beszéltem velük. A baráti köröm meg szerencsére nem ilyen.

2017. aug. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!