Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy régen...

Miért van az hogy régen akinek volt valami fogyatékossága, vagy nehezen ment, vagy valami testi problémája volt, arra neveltek hogy az olyanokat ne nevessük ki, segitsünk nekik, ma meg már az ellenkezője van?

Figyelt kérdés
Hova tünt az emberekből ez? A mai generáció meg teljesen az ellenkezőjén viselkedik, nem hogy segitene, még bele is rúg.. Miért lett ez ilyen kb 15 év alatt?
2016. okt. 10. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Régen... hát attól függ, mi neked a régen, mert a 20. század elejéig például a mentális fogyatékossággal rendelkezőeket börtöncellákba zárták, meg sem próbálták gyógyítani őket, a kezelés gyakorlatilag szedálásból állt. És az egyszeri ember is megvetéssel fordult feléjük. Illetve mint tudjuk volt egy időszak a történelemben, amikor a fogyatékosokat(akár testi akár mentális) krematóriumokban égették el, szóval azért ilyen általános kijelentést nem tennék, hogy "bezzeg régen mindenki segített nekik!"...
2016. okt. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%
Nem tűnt még fel,hogy egyre butábbak az emberek?
2016. okt. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Én 36 éves vagyok.

Volt olyan a párhuzamos osztályban ált. iskolában, akinek az egyik szeme "hibás" volt, és volt egy olyan, aki nagyon sántítva ment, mert az egyik lába rövidebb volt. Illetve ahova mi jártunk ebédelni, oda jártak a közeli kisegítő iskolából is.

SOHA SENKI nem szólt be egyiknek sem, nem bántották őket.

Meg az ebédlő (ahol egy egész iskola + ksiegítősök ettek) épületében volt egy előtér, ahova le kellett tenni ebéd alatt a táskákat. SOHA SEMMI nem tűnt el belőlük, pedig nem őrizte őket senki. Ma ez elképzelhetetlen lenne.


Én nagyon sajnálom, hogy a mostani emberek ilyenek. Amikorra vissza tudok emlékezni, minden és mindenki más volt. Sokkal emberségesebb volt mindenki.

Más világ volt. Nekem hiányzik. :/

2016. okt. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30 éves vagyok. Tapasztalataim szerint 15 évvel ezelőtt sem nevelődtek ki jobb emberek, mint most. Ugyanúgy kiközösítették azt, aki különbözött a többiektől.
2016. okt. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

nem teljesen ide tartozik, de én Budapesten azt tapasztalom, hogy ha száll le az ember a buszról, nem várják meg míg leszáll hanem mellette feltolakodnak. és nem csak a gyerekek, a 20 évesek, de még jóval idősebbek is.

régebben ez ritkább volt

2016. okt. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pszichológusok is megerősítik, hogy valahogy szívtelenebbekké, közönségesebbekké, modortalanabbakká és jóval agresszívebbé váltak az emberek. A rendszerváltás után beköszöntő vadkapitalizmus is oka lehet ennek éppúgy, ahogy a digitális kultúra terjedése.
2019. aug. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!