Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges az, hogy felsőfokú...

Lehetséges az, hogy felsőfokú iskola nélkül valami tervező mérnökö esetleg szellemi alkalmazottak legyek?

Figyelt kérdés
Nagyon szabad szellemű vagyok és folyton kreatívkodok ötleteket találok ki magamban és úgy érzem ezzel sokra tudnám vinni.Bármilyen pályaválasztási tesztet töltök is ki mindegyiknél ugyanaz jön ki ,hogy kreatívitásomat kell kamatoztatnom.A munka nem büdös voltam már mosogató is egy évet tudom mi a munka de egyszerűen beleőrülok ha folyton 10percenkent megmondjak ,hogy mit csinaljak.felorol es csak ragodok.Tul szabadszellemu vagyok es hiaba probalom nem tudom a szemelyisegemet meghazuttolni..Van érettségim és egy üzletvezetőim.De egyszeruen ha leulok tanulni foleg ha valami tul szaraz tananyag mar feszkelodok razom a labam jar az agyam mit kene inkabb ez helyett csinalni. Nem tudok nyugtonmaradni.Es ez nem elkenyesztetettseg csak nem ilyen tipus vagyok hiaba is probalom magam "betorni"Gyerek koromban crossmotorversemyzo szerettem volna lenni az nagyon tetszett volna az a kotetlenseg de megis veszelyesseg csak anyu anno nem engedte most meg mar tul idos vagyok egy profi karrierhez.Mit kellene csinalnom?

2016. okt. 11. 15:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ilyenek a programozók. Állandóan ötletelnek és kreatívkodnak. Ma már nem igazán kell hozzá egyetemi végzettség, nagyon kevés van belőlük.

Vagy ha van egy cégvezetőid, miért nem gondolkodtál, hogy céget alapíts, miért kezdted azt még anno tanulni?

2016. okt. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Vendeglato uzletvezetoim van es volt kint Becsben egy olyan munkahelyem ahol elegge megutaltattak velem a vendeglatast.Lefogytam allandoan ugraltattak es kb tonkretettem magam a penz miatt.ittvagyok 28 eves es szeretnek oylan szakmat csinalni ami tenyleg egy eleten at boldogga tenne de nem vagyok kepes egyetemre menni nekem az a masik veglet ,hogy leuljek es tanuljak orak hosszat.Annyi penzem sajnos nincs ,hogy en nyissak valamit.VEndeglatasban gondolkodtam eddig meg volt mar a cegnev megcsinaltattama logot a weboldalt de kozben kiabrandultam az egeszbol.Szoval ott vagyok ahol a part szakad.Gondolkodtama logisztikan de nem tudom ahhoz mennyire kell a kreativitas.Olvastam rola sokat de igy sem tudok donteni.
2016. okt. 11. 15:36
 3/13 anonim ***** válasza:

Együtt érzek veled ><

Túlteng a sok ötlet a fejemben a kreativításom túl aktív. Van hogy éjjel is felkelek és egyből papírt ragadok és visszaalszok @.@

Testileg lelkileg leamortizál az agyam túlmüködése.

Sok mindenhez értek csak papírom nincs róluk pl: Grafika, szobrászat, ruha tervezés és varrás, kisbútor-tervek, ékszerek, dísztárgyak stb

Mivel precíz vagyok halálom ha hibát vétek vagy hibát látva javítani akarom.

Szabadlelkű alkotó vagyok és jelenleg ami fejemben van, mint cél egy kis modern ajándékbolt.


Csak a pénz gyűjtögetés mellett pl mit tanuljak?


Az a baj nem könnyű a magunk fajtának. Sokszor jár az agyam ezen a témán is.

23-N

2016. okt. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szellemi alkalmazott biztosan lehetsz valahol, tervezomernok nem. Ahhoz kell az egyetem. Hogy tudnal barmit is tervezni ha nem ismered a szakmat?
2016. okt. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Megfelelő végzettség nélkül senki sem fog alkalmazni.

Ha annyira kreatív lennél, mint ahogy itt próbálod beállítani magadat, akkor már rég a saját vállalkozásodat vinnéd.

A leírásod alapján inkább figyelemhiányos vagy, nem kreatív. Az érettségidet pedig engedd meg, hogy kétségbe vonjam: borzalmas a helyesírásod.

2016. okt. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ezt a tervezomernokot nem ugy ertettem lehet en ertettem felre a jelenetset avgy nekem van mas jelentes a fejemben.En inkabb a tovabbfejlesztesre gondoltam.Korszerubbre, hasznosabbra.Sokat gondolkodom a szemet ujrahasznositason is de most nem irom le konretan miken.Elozo munkahelyeimen sem ertettem a felesleges koroket miert kell ezt vagy amazt csinalni ha xy elven konnyebben elvegezhetjuk de ugye mindenhol azt kell csinalni amit a nagy fonok mond.nem szabad beleszolni.Az iylen dolgok sokszor kiboritottak regen is.
2016. okt. 11. 15:52
 7/13 A kérdező kommentje:
/os jo nagy egy sznob ember lehetsz vagy talan egy egyetemi mitugrasz avgy egy gazdag csalad sarja aki ala mindent betoltak.Ennem allitom be magam sehogy en egy konret kerdest tettem fel.NEm hiszem ,hogy barkinek bizonyitanom kellene barmit szimplan olyan eber velemenyet varom aki ilyen cipoben jar es tudunk egymasnak segiteni.A vallakozas nem 2 filler am.
2016. okt. 11. 15:56
 8/13 A kérdező kommentje:
'5 osnek szolt az elozo kommentem.
2016. okt. 11. 15:57
 9/13 anonim ***** válasza:

".En inkabb a tovabbfejlesztesre gondoltam.Korszerubbre, hasznosabbra."


Nade hogy tudnal barmit is tovabbfejleszteni, ha nem tudod hogy mi letezik, mi nem, mit lehetseges megcsinalni, ha nem tudsz semmit?


Nem olyan egyszeru am ez a dolog. Egyetem nelkul nem fog menni. A kreativitas az egy dolog, a targyi tudas meg a masik.

2016. okt. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
igen igazad lehet.
2016. okt. 11. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!