Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyar ember miért nem...

A magyar ember miért nem képes lazán élni, és úgy is kezelni a dolgokat?

Figyelt kérdés

Nálunk a családban mondhatni én vagyok csak olyan, hogy mindenre azt mondom "majd lesz valahogy, ahogy alakul"

Mivel már dolgozom, így a munkahely sem lehet kivétel, ha úgy adódik konkrétan már csak 6 óra után 10-15perccel kezdem el a munkát mert átöltözök odaérek a helyszínre stb. Egy haveromat hasonló módon küldték el mert, Ő is pontatlan volt, néha be sem jött. Annyi a különbség hogy én azért megyek, és ha akarok egy hosszú pihenőt akkor valamit kitalálok igazolás gyanánt.


Dolgoztam külföldön és ott meglepődtem hogy többed magammal voltam hasonló gondolkodású.


Persze ezt nem értik meg az öregek, a szülők, a munkáltatók stb, bár megmagyarázom a műszakvezetőnek is hogy nem számít hogy 6-ra vagy 6 után 10 perccel kezdek el dolgozni, hisz nem maradok le semmiben.

Sose szoktam ideges lenni, pár hete a munkagéppel megnyomtam a polcrendszer élét és kijött a betonból a csavar, mégse voltam feszült, bementem szólni hogy ez

van, majd javítsák meg, írtak egy kárfelvételt és ennyi

Konkrétan nem ijednék meg attól sem ha kirúgnak mert nem egy komoly meló hely, és 120-130ezerért máshol is tudnék dolgozni 1-2héten belül.

24F


2016. okt. 13. 17:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A műszakvezetőd helyében a beszélgetést követően beküldtelek volna a személyzetisekhez, hogy rakják össze a felmondási papírodat :)

Ha a munkaidőd 6órától van, akkor nem 6:15-re kell odamenni, tekintve, hogy mint írtad egy gyárban dolgozol, ahol elképzelhető, hogy váltás van, vagy egyéb más, és neadj isten a a te "hűdelazacsáwówok" hozzáállásoddal még az előtted levő műszakkal csesznél ki.


És nem a magyar ember nem kezeli lazán a dolgokat, hanem az, akinek fontos a munkája!

2016. okt. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mindig lesz valahogy, csak az nem mindegy, hogy ahogy lesz, az neked jó lesz-e vagy sem. Ha csak sodortatod magad, és nem tervezel, akkor azt is el kell fogadnod, ha éppen neked nem jól mennek a dolgok, ha szeretnéd, hogy több esély legyen arra, hogy számodra kedvezően legyenek a dolgok, akkor pedig nem engedheted meg magadnak azt a luxust, hogy csak sodortatod magad.

A munkaidő meg olyan, hogy vagy olyan a munka jellege, hogy megengedhető a rugalmasság, és ezt megfelelő hozzáállású vezetőkkel meg lehet beszélni, vagy olyan, hogy nem engedhető meg a rugalmasság, és akkor kutya kötelességed tartani magad az időhöz, szabályokhoz.

Rugalmasabb lehet egy olyan munka, ahol mondjuk iratokkal dolgozol, és azoknak nem fáj, ha mondjuk forgalmi dugó miatt 10 perccel később kerülnek fel az adatbázisba. De pl. sokkal rugalmatlanabb egy égő épülethez kivezényelt tűzoltó, vagy egy allergiás roham miatt fuldoklóhoz kirendelt mentős munkája, mert ezeknél minden másodperc számít.

2016. okt. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
120 ezerért tényleg nem érdemes megfeszülni, csak épp az lóf...ra sem elég. Ha összejönne egy jobb állás, ne mondd hogy nem akarnád megtartani. Pláne ha esetleg még gyereket is nevelsz, vagy nem mehetsz haza apuhoz ha kirúgnak.
2016. okt. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
130 ezért a**r le is szophatnának egész nyugodtan...ezért feszültek az emberek:)
2016. okt. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
gyárban amúgy soha nem tudtam sok ideig dolgozni, mert olyan gyökerekkel volt telle mint az első válaszoló.
2016. okt. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
22%

a magyar egy nagyon korlátolt agyú, csőlátású fajta, tisztelet a kivételnek. én is sokat vagyok szerencsére Nyugaton, és bizony kaparom a falat eleget, na meg ők is, amikor nálunk vannak olykor.

de sajna én azt hiszem, ez genetikai, nem nagyon tud megváltozni, már sokat gondolkodtam rajta, de mindig ide jutok.

2016. okt. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
én épületek bontásával foglalkozom, nekem is egy pocs korlátolt agyú főnököm van egy apró hiba miatt rúgott ki és hisztizett pedig csak 1 számot hibáztam
2016. okt. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy az ilyenek miatt, mint a kérdező, pont azok szopnak, akik normálisan dolgoznak és hajtanak.


Építőiparban pont ugyanezt látom:

Van egy felső réteg, aki szarik bele, mert úgyis megkapják a nagy pénzeiket. Meg van a nagyrészt alkoholistákból, cigányokból, agyhalottakból álló alulfizetett munkás réteg. És vannak azok az emberek, akiknek ezeket kell irányítani és a felső réteg is őket b..szogatja. Aztán ha ők bármit elrontanak, akkor ezen a közbenső rétegen csattan az ostor.

2016. okt. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mindenki olyan jó helyzetben, mint te. Sok helyen nincs elég munka. Ha kirúgják az embert, nem talál újat pár évig. Ha idősebb az ember, sokszor akkor sem veszik fel. Ha pedig még ott a család is, akkor eléggé gallyra mehet pár ember élete.

A családod ezt tudja. Ha eltartanak, akkor meg főleg.

Bizonyos munkálnál tényleg nem fontos a percre pontos kezdés, de soknál igen. Írták példának, hogy az előző műszak szívhat.

A nyugati emberek azért kezelik lazában a dolgot, mert ott nincsenek ilyen rossz viszonyok, de a pontosság megvan. Vannak nyugaton dolgozó ismerőseim. A legtöbb arról számol be, hogy sokkal komolyabb az adminisztráció és hasonlók. Beléptetésnél sok helyen pl. megvan, hogy összesen mennyit késhet az ember. Ha többet késik, automatikusan kirúgják. Mégis könnyedebbek. Mert pl. egy gyárban nem 100 alkatrészt kell legyártania egy embernek, egy régi eszközön, hanem 80 alkatrészt 3 embernek új berendezésekkel. Mindezt jobb fizetésért, jobb kilátásokkal. Ettől lazábbak az életben, de pontosak a munkában.

2016. okt. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Neked 130 ezer elhanyagolható, másnak meg a világ teteje. Az okés hogy te nem becsülöd meg a munkád, de mások kénytelenek komolyan venni és teperni, mert nekik nem lehet "csak úgy" másik munkahelyet találni, esetleg 1-2 hónapra fizetés nélkül éldegélni.


Te megteheted azt hogy dacolsz a főnökkel, szarsz bele a sokszor tényleg hülye és értelmetlen szabályaikba, de ez egy rohadt nagy kiváltság, nem egy "életmód", amit akárki választhat.

2016. okt. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!