Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tiszteletlen a férjem a...

Miért tiszteletlen a férjem a fiunkkal?

Figyelt kérdés

Sosem gondoltam volna, h ilyenné válik a párom. 10 éve vagyunk együtt, eddig jól elvoltunk, de 3 hónapja megszületett a kisfiunk.

Azóta természetesen a baba miatt, mint ahogy gondolom más családban is, sok minden megváltozott.

3 órás periódusokban "élek" úgymond a babával, eszik, játszik, alszik. A párom itthonról dolgozik.

A szülei gyakran állítanak be váratlanul, kérdés nélkül, csak úgy, hogy erre járnak és megnézik a babát. Ez nem igazán tetszik nekem, mert ha szólnának, akkor tudnám mondani, mikor vagyunk fogadóképes állapotban, de a párom ebben nem valami segítőkész... majd lejjebb ezt is írom.

Szóval az a gondom, hogy ha altatom a babát, akkor sokszor oda sem figyel a párom, hogy épp altatok és bejön hozzánk a szobába hangosan mondani valamit (olyat, ami tökre ráérne később is), vagy hangosan telefonál stb... így felébreszti a babát és kezdhetem elölről az altatást.

Délutánonként munka után sokszor tesz-vesz itthon (megszerel dolgokat, az apjával fúrnak-faragnak), ami tök jó, de sokszor emiatt a baba szintén nem alszik.

Ha a párom szülei beállítanak kérdés nélkül és én épp szoptatok, akkor húzkodja a szemöldökét, hogy miért pont most etetek, mikor a szülei megnéznék.

Ha szóba hozom, hogy ne beszéljen hangosan, épp altatok, akkor kiakad, hogy ő már nem is mondhat semmit, ha kérem, hogy beszéljen a szüleivel, hogy hívjanak, ha jönnének, akkor azt mondja, úgysem lehet nekik szólni, mert ők nem tartanák be az ilyesmit (mondjuk ez tényleg igaz, mert anyóst 4x kértem már, h hívjon, mielőtt jön, megígéri, h oké, aztán ugyanúgy beállít szó nélkül). Emiatt olyan lettem, hogy letojom, ha jönnek, ha altatok, akkor altatok, ha etetek, akkor etetek, rájuk csukom az ajtót és szarom le, ha játékidőben jönnek épp, akkor mákjuk van. Nem tudok már mit csinálni ezzel.

De a párom jobban zavar. Eddig nagyon jól megvoltunk és tényleg mindent megcsinál itthon, sokat segít, sokat dolgozik, stb... jó társ volt. De most olyanná vált, mintha nem akarna a baba miatt változtatni, nem fog arra figyelni, hogy ne zörögjön, ha a fia alszik stb...

Többször próbáltam beszélni vele erről, de kiakad, hogy nekem már semmit sem lehet soha mondani sehogy, mert vagy etetek, vagy altatok.

Most is épp aludnia kéne a babának, de felébredt, mert a párom az apjával a kandallót szerelik elég hangosan és senkit sem zavar, hogy emiatt a baba nyűgös lesz és ezzel velem is kicsesznek.

A három hónap alatt lassan én már szinte ki is ábrándulok emiatt a páromból, szerintem a babához igazodás lenne most a legfontosabb, de így lehetetlen. Néha már gondolkodom, hogy lelépek és talán el is válok. Sajnálnám, mert eddig nagyon szerettem őt.

Miért változhatott így meg?



2016. okt. 14. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Nem ő változott meg, hanem te. Őbenne még nem alakultak ki az apai érzések és ezt a kis embert valami közétek furakodott idegennek tekinti. Talán valamilyen módon őrá kellene bízni a gyereket napi pár órára, amikor nem a munkájával foglalkozna, hanem igazi apaszerepet kapna a gyerek mellett.
2016. okt. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ő is úgy érzi, hogy te megváltoztál. Éreztesd vele, hogy ugyanannyira szereted, mint a baba előtt. Esetleg kérj tőle kisebb szívességeket, amivel segíthet neked a babával és akkor nem érzi magát feleslegesnek, ha erről van szó.

Egyébként neked van igazad ebben, de a férjed nem direkt viselkedik így. Próbálj meg az ő szemszögéből gondolkozni: milyen lenne, ha ő hirtelen minden idejét/figyelmét egy másik embernek szentelné, és még azt is akarná, hogy te folyton ehhez az új személyhez igazodj? Persze nyilván szereti a fiát, de azért egy kicsit szerintem ilyen számára ez a helyzet. Természetes, hogy minden idődet leköti a baba, de neki ebben a korai időszakban nincs szüksége a férjedre. Így ilyenkor nincs is köztük erős kapcsolat, ezért a férjednek nehezebb ehhez az új szituációhoz alkalmazkodnia.

2016. okt. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

O meg nem valtozott meg, ezek szerint meg nem tudja mivel jar a babazas.

Off: a babat is lehet nevelni. Sot, a te erdekedben is! Epp az a legrosszabb ha nindzsa modba allitanal mindenkit mert a baba alszik. Ezt csinalta az unokatesom, na szivott is eleget a fiaval, egy makszemet ha leejtett mar fel volt kelve a gyerek.

Nalunk mindig ment a tv vagy radio, normalis hangal beszeltunk. A gyerekeink megszoktak a zajt, 4-5 honaposan vittuk lagziba, kicsengetesre, egyeb bulik, magassrol tett ra hogy duborog a csardas vagy a reszegek enekelnek, siman elaludt ott is, itthon meg lancfuresszel vagom a fat, eszre sem veszik. Altatni sem kell, csak akkor sirnak ha ehesek vagy gorcsolnek. Nem kell az egesz eleted a babahoz igazitani.

2016. okt. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Sunshinedoll ***** válasza:
Szerintem csak féltékeny, hogy a gyerekkel több időt vagy, mint vele. Nehéz az élet, de valamikor a felnőtt férfiaknak is fel kell bizony nőni.
2016. okt. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sunshinedoll ***** válasza:
11%
Egyébként én nem értem, ő miért nem foglalkozik a gyerekével? Mi az, hogy "ő még nem fogta fel az apaságot" lol? Az apa nem "segítség", hanem ugyanolyan felelősségteljes szülő, mint egy anya, nem pedig másodlagos tag. Igenis nőjön fel a feladathoz.
2016. okt. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!