Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki ronda, akkor milyen...

Montmirail kérdése:

Ha valaki ronda, akkor milyen érzés neki az a tudat, hogy csúnya?

Figyelt kérdés
Nem akarok ezzel megbántani senkit, én se vagyok egy nagyon szép ember, de van egy barátnőm, aki iszonyatosan csúnya.Nem mennék bele a részletekbe, de gondolom értitek.Ha kérhetném ne gyertek olyan szarrá csépelt közhelyekkel, hogy "Nem minden a külső", rendes csaj, mindent megtenne értem, és ez fordítva is igaz, de akkor is...
2016. okt. 14. 20:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy hosszú folyamat az ember életében, amíg kicsi addig nem igazán érdekli, aztán egyre jobban ül a tudat, a szociális izoláció erősödik, majd kialakul a végleges állapot szociális fóbia formájában.
2016. okt. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csunyasag vagy szepseg kerdese. Ez onbizalom. Lehet egy rondabb embernek 10szer annyi onbizalma mint egy helyesnek. Viszont a szepseg szubijektiv. Mindenkinek mas a szep. Lehet valaki azt mondod Jezusom de csunya kozben egy evfolyamtarsad meg szerelmes bele. Szemely szerint en a nagyon szep lanyokat nem is kedvelem mert volt jopar szep baratnom de a90% -uk ures ,hisztis p.csa es mivel ok szepek nekik alanyi jogon jar minden foldi jo. Nezd meg a politikusok fele hogy nez ki? Kancsal stb. Szoval ez a kerdes mindenkinek mast jelent.
2016. okt. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Milyen érzés lenne? Szar. Olyan mint egy átok, ami végigkíséri az életed.


Kisgyerekként szar, mert folyton megkapod hogy ronda vagy, gúnyolnak, csúfolnak, de reménykedsz hogy kinövöd. A legrosszabb talán a tinédzser kor és az utána jövő pár év. Mikor mindenkiben termelődnek a hormonok, buliznak, csajoznak, dugnak...te meg ott vagy egyedül. Később felnőttként meg szerintem beletörődik az ember, és próbál egyedül boldogulni, én legalábbis így vagyok.


A legrosszabb az, hogy pont ugyanolyan ember vagyok, mint a többi. Ugyanúgy beszélek, ugyanúgy viselkedem, ugyanúgy gondolkodom...mégis gyakorlatilag semmibe vagyok nézve míg a jóképű haverjaim sorra kapják meg a jobbnál jobb nőket, barátnőt, feleséget. Velem meg 2 szót nem váltanak a nők.


Persze önbizalom kérdése is, de ahhoz hogy valakinek egészséges önbizalma legyen, kellenek a pozitív visszajelzések. És mikor 100-ból 99-en elutasítanak az minden csak nem önbizalom építő.

2016. okt. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A kettessel értek egyet. Kicsi korban még nem számít, aztán a környezetén észreveszi a jeleket, hogy máshogy bánnak vele. Néha beszólnak idegenek, megjegyzéseket tesznek, meg valamiért nem is akarják annyira megismerni, párt találnia meg esélytelen. 8-10 év alatt elmélyül teljesen, hogy értéktelen, meg fél az emberektől. Talán annyi szerencséje van neki, hogy az ilyen nők ugyan nagyon nehezen, de találnak párt. Férfiként már másabb (rosszabb) a helyzet, de egyik sem irigylendő egyáltalán.
2016. okt. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én először akkor szembesültem ezzel, amikor 4. általánosban a kedves évfolyamtársak megpróbáltak "összehozni" az egyik szép lánnyal. Persze csak őt szívatták velem, de az ütött amikor mellém ültették és undorodva húzódott el, mintha pestises lennék. Onnantól kezdett megváltozni az emberekről a felfogásom, lassan elvesztettem a naivitásom.

Ironikus módon később sikeres lettem a nőknél, de a sérülés amit abban az időszakban szereztem bizalmatlanná tett, ami ma is megvan.

2016. okt. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan környezetben nőtt fel, ahol mindenki szereti, illetve sok barátja van, akkor emiatt nem igazán stresszel. Ez akkor tud szörnyű lenni, ha mellé még senki se szereti.
2016. okt. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
20:31 f@.szom ki van..Még direkt írtam is, hogy én se vagyok egy szép ember, hogy a magadfajta gyökerek ne nézzenek nagyképűnek.Ha azt írtam volna, hogy a szüleim se szépek, akkor mit írtál volna?Azt hogy akk az ük-ük-ük-ük nagyapámat és nagyanyámat kérdezzem meg?Gratulálok, nap hülyéje.Többieknek pedig köszönöm a válaszokat.Tényleg szeretném megtudni, hogy milyen érzés az ilyen.Sajnálom őt, de azért meg is vetem magam ezért.Mert ugye jó barátnőm, és mégis a hibát látom benne, de persze a rengeteg jót és szépet is..De akkor is...
2016. okt. 14. 20:57
 8/14 anonim ***** válasza:
Nyugi, az elsőnél csak nyomd meg a kis piros táblát és küldd a trollok feledésébe. :)
2016. okt. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyértelmű hátrányos helyzet a szépekkel szemben, viszont a szépségnek is vannak hátrányai.

A szépség relatív. Én pl. átlagosan szépnek tartom magam, de kiskoromban sokszor beszóltak mert szemüveges frufrus voltam ezer csattal a hajamban.


Nyilván az ember ezek után igyekszik az aktuális szépségideálnak megfelelően alakítani magán. Lányoknál a smink, jól megválasztott frizura, szemüvegkeret vagy kontaktlencse sokat tud segíteni.

Fiúknál valószínűleg bonyolultabb a dolog, bár a frizura ott is sokat számít, valamint az öltözködés, ápoltság, igényesség, stílusérzék is javíthat a helyzeten.

Valamint a magabiztosság és a megnyerő személyiség ehhez kapcsolódó mosoly mindenkit megszépít.


Szóval mindenkin lehet javítani. Végső esetben még ott van a plasztika is ha valaki képes erre. Szerintem ennyire azért nagyon nagyon kevés ember csúnya.


Valamint megszerethetők bizonyos kevésbé előnyös külső jegyek is. Most nem a szerelemre gondolok, hanem pl. ott van a színész Benedict Cumberbatch. Rettentő csúnyának láttam mindig, most hogy a sorozat végére értem, már inkább érdekes és egyedi szépségnek látom.

De ugyanígy jártam már saját ismerősökkel is nemtől függetlenül. Egyszercsak hirtelen meglátom hogy amúgy milyen szép a szeme vagy a szája formája stb.

Mindenkiben van valami szép, csak tudni kell észrevenni.

2016. okt. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hirtelen azt akartam írni, hogy azonnal hagyd ott a barátnődet, ha ilyen véleménnyel vagy róla, aztán leesett, hogy csakis lány lehetsz, mert máskülönben elég groteszk szituáció lenne. :D

Ha te sem vagy annyira szép, akkor nem hiszem, hogy nem érzed át valamennyire a helyzetét. Egyáltalán van pasid? Serdülőkorban a legrosszabb (nem ritka az öngyilkosság és a mély depresszió), hiszen látod, hogy mindenki élvezi az életet, agyba-főbe szexel és te jársz-kelsz köztük, mint egy számkivetett. Aki ezt az időszakot lelkileg átvészeli és huszonévesen talál egy kiegyensúlyozott, toleráns közeget, akkor teljes értékű életet is élhet, de ez azért ritka, főleg Magyarországon, ahol sokkal fontosabbak a külsőségek, ezért sok csúnya, valamilyen hibával rendelkező ember, legtöbbször kettőzött erővel küzd azért, hogy egy toleránsabb országba jusson el (pl. skandináv államok), ahol jobban megbecsülik az embert.

2016. okt. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!