Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A felszolgálók, pincérek,...

A felszolgálók, pincérek, pultosok többsége miért olyan bunkó Magyarországon?

Figyelt kérdés
Semmi mosoly, még én érzem sz*rul magam, hogy rendelni mertem... És ezt nem csak én mondom sajnos, lassan általánossá válik.
2016. okt. 15. 16:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%

Igen, igen, ha a nagyanyám sárga lett volna... Akkor nem lenne pultos most :)

Hagyjuk a miérteket, a lényeg, ami van.


Na, szóval ebben a munkában van pár dolog, ami nem egyszerű. Az egyik a napi (nettó) 16 óra nyitvatartás, és a nem ritkán 17-18 munkaóra. Merthogy a pultosnak van dolga nyitás előtt és zárás után is. Igaz, ez utóbbi kevesebb, ha másnap is ő nyit, tehát haza mehet zárórakor, és alhat vagy 5 órát.

3x16 óra szolgálat után nem is szoktunk egy negyedikért könyörögni, érthető módon.

A másik, hogy ez is egy emberekkel foglalkozó munkakör, és emberekkel foglalkozni nagyon nehéz, különösen, ha részegek. Pláne annak, aki nem erre született. A pultos egy McGyver. A pultos az összes szakmában jártas, ha kell agysebész vagy pszichológus, ha kell Schumacher, ha kell Torgyán, ha kell kuruc, ha kell labanc. A kocsma sokszor orvosi rendelő, ügyvédi iroda, hitelintézet, nyilvános wc, piactér, kutyafuttató, játszótér.

A pultosnak mindig mosolyogni kell, de nem mindegy, hogy kire. Mert ha olyanra talál mosolyogni, aki éppen szomorúra itta magát, akkor jön és 45 fokban eléd áll fenyegetően, és "nammmiva' hkkkiröhögsz bbmeg?" van. És olyankor a pillanatok alatt szomorúvá vált pultos nagyon együttérző lesz.

A pultos rendes ember. Egészen addig, amíg a rendetlen vendég fel nem dolgozza, hogy nincs több hitel. És ekkor kibuggyan a szája szegletén a le nem nyelt Debrői Hárslevelű helyett a soltvadkerti kannás maradéka, és üvöltve mindenki tudtára adja, hogy a pultos egy "údolzsószemétszartolvajszar, hkkk".

A pultos ruhatáros, öltöztető és társalkodónő. Akkor is, ha férfi. A kocsma eldugottabb helyiségei többféle funkciót hivatottak ellátni, általában a hálószobáét. Amikor a vendég elfáradt (értsd, hanyatt vágódik a székről, a lába térdhajlatban behajlítva a levegőben marad), akkor a pultos nagyon együtt érzően összenyalábolja és megmutatja, merre van az irány. De Frici irányzéka csődöt mond, és a "dühöngőbe" landol, a pultosnak meg később egy arra tévedt vendég szól, hogy valami nem stimmel bent. Finoman szólva, mert Frici anyaszült meztelenül a biliárdasztalról félig lelógva az igazak álmát alussza.

A pultos bíró. Pontosan tudja mindig, hogy kinek van igaza, és ha téved, akkor neki nincs igaza, ami a gyakorlatban annyit tesz: "ttt hkk hüjevagy me.. menyéinnen el a lábaddal".


Na még lehetne sorolni, ez ennyi is sok, és még az ezrede se annak, amit ember el se tud képzelni.

Minden melónak meg van a maga nyűgje, ennek is.

Gondolom kíváncsság gyötör mindenkit, hogy a pultos mennyi pénzért is ennyire ősbunkó: hát, átlagban 600 forintért óránként + jatt, ami kb 200 ft óránként jó esetben. Tessék kiszorozni. Mindehez járul a 2 órás bejelentés, és hogy nincs szabi vagy táppénz.

2016. okt. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon ritka, hogy bunkók lennének. Fáradtat már láttam. Lehet, hogy ez azért van, mert emberszámba veszem az embereket, és ez segít nekik embernek érezni magukat, sose lehet tudni...
2016. okt. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre, hogy ez nagyon helyfüggő. Vannak helyek, ahol sorban paraszt vendéglátósok dolgoznak és vannak helyek, ahol normálisak. Sok múlik a helyen és a főnökön.

Azt látom, hogy ahol ad egy kis pluszt a főnök és felvilágosítja a dolgozókat a viselkedésről, ott rendben megy a dolog. De ahol mindenki tojik mindenre, ott nem normális a vendéglátás.

Konkrét példák: Megyeszékhelyen lakom, van egy főbb utca, amin péntek-szombat este tele van. Sokszor dolgoznak ott paraszt pultosok, akik a főnök ismerősei. Miért van így? Mert megtehetik. Zsúfolt minden hely, központban van és egyszerűen úgyis megy a vendég. Egy interjúban panaszkodtak, hogy nem kapnak jattot.

Kicsit messzebb, nem a központban van egy másik hely. Ott minden pultos normális, pár látogatás után megjegyzik, hogy mit fogyaszt a vendég. Valahogy, ők sosem panaszkodtak a jatt miatt...

2016. okt. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha neked is annyi lenne a fizetésed mint nekik, és ennek a tetejében még bunkó lenne veled a főnök is meg a vendégek is, akkor hidd el, te se mosolyognál!
2016. okt. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nincsenek túlfizetve és azt is, hogy hazánkban a főnökök jelentős része nagyon szemét módon viselkedik az alkalmazottaival. De! Ez nem jelenti azt, hogyha elvállal egy felszolgálói munkát, azt ne végezze becsülettel. Ha elvállalta, hogy emberekkel foglalkozik, akkor csinálja ahhoz méltóan. Amit én tapasztaltam az az, hogy a pokolba kívánják a vendéget, és magasról tesznek rá, hogy fél órája várakozik a kajára. Régebben sokkal nagyobb becsülete volt a pincérszakmának is, mára már annyira felhígult, hogy az alapvető illemszabályokat sem ismerik (pl. rágózás, mobilozás kiszolgálás közben).
2016. okt. 16. 10:42
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ma már nem kell végzettség hogy felszolgáló legyél.


Én is dolgoztam a vendéglátásban. 3 évig bírtam. Kész, nagyon bunkó, buta vendégek vannak. Olyan sztorikat, kérdéseket tudnék írni..... Ha valaki nem bírja, tényleg jobb, ha abbahagyja. De!!! Ezt könnyen tanàcsolom egy fiatalnak, de egy 50 körüli vagy egy kisgyerekes màr nem ugrál. Én direkt kedves, udvarias szoktam lenni, mivel tudom, hogy milyen emberekkel találkoznak ōk is. Ha ennek ellenére bunkó velem, akkor tényleg az, mert egy kis udvariasság,kedvesség minden normális ember napját fel kell hogy dobja. Persze, nem az erőltetett humort értem ezalatt.


De mondok pár példát, nevessetek, szőrnyűlködjetek, hogy milyen emberek vannak:

1)Ruhatáros vagyok. Jön a vendég. Neki adjak egy kàvét. Wtf? Mögöttem millió kabát, felírva a fejem fölé, hogy ruhatár... -.-


2)Ruhatár. Néni beadja a kabátját. Majd megkérdi, hogy a férje hogy jön el ide a helyszínre, mert nem együtt jöttek....Honnan tudjam, hol laknak ill. honnan jön a férje??


3)Ruhatár. Gazdag fiatalember. Honnan tudom majd melyik az ō kabátja? Visszakérdeztem: Szerinted a jegy amit adtam, mire való?


4)Felszolgáló vagyok. A vendég közli velem, hogy kicsi a mellékhelyiség ill. miért csak ennyi van? Nyilván én vagyok a tervező és az építész... -.-


5)Rendezvényen felszolgálok. Előre lefixàlt menü van, amit mindenki maga döntött el, egy pár nappal előtte, hogy melyik fogást kéri. Majd felháborodva közli, hogy neki mégsem ez kell....


6) Büfés ebéd, kb olyan mint a svédasztal. Bent konferencia, még kb egy félóra hosszáig tart. Mi akkor terítünk, készítjük a kávét, visszük ki trolival a kajàt...vendég kijön mosdóba, majd látja, hogy kezdjük felpakolni a kaját és odajön, hogy akkor ő MOST eszik.... -.-


7)Ruhatár. Tél. Nagyon sok vendég. Persze az egyik elhagyta a jegyét. Segítőkész vagyok még. Milyen a kabàt? Gondolok itt màrka, ismertetőjel....stb..A vendég annyit hajtogat:Fekete! Köszi. Szerintetek 500 vendégbōl hánynak van fekete?


8) Ruhatár. Szitu hasonló. Hölgy elhagyta a jegyét. Ő a fekete táskáját keresi. Persze nincs meg. Főnök hívása, ez már komolyabb szitu. Na persze,csakhogy ő nem fekete táskát rakott be, hanem világosbarnát...


9) Ruhatár szintén. A pali szerint eltűnt a jegye.De ō ismeri ám a főnököt, meg irgum-burgum. Be akar jönni, megnézni éa kivàlasztani melyik az övé.Persze a főnököm mellette állt.A pali, nem tudta, hogy ō az...

2016. okt. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Bunkó a pultos? Pár éve már pultban dolgozom, és még mindig tudnak a kedves vendégek újat mutatni. Tízből három javarészt vissza köszönni sem képes, majd nagyjából rám sem nézve közli, hogy lesz egy sör, és már szinte dobja is a pénzt,természetesen félig elfordulva és még véletlenül sem tisztelne meg egy köszönömmel vagy bármilyen emberi gesztussal. És ez csak az alap. Elvárás az van, hiszem ő a mélyen tisztelt fizető vendég. Persze van az a tipus is akinek bármit csinálok, akkor is belém köt három sör után.. És vannak napok amikor sorozatban érkezik az efféle áldás. Volt olyan is, aki megdobált jéggel. Nem vicc. Be volt nyomva és viccesnek érezte. Szóval vannak napok mikor sírva megyek haza. Hogy miért nem tanultam? Hát mert hülye voltam, gyerek. Felnőtt fejjel lakashitellel, extrasok óra munka mellett, pultos fizetéssel nehéz ugrálni.. Például. Meg azért szerencsére nem minden nap tragédia. Csak épp ha nem vagyok a legkedvesebb formában az nagyjából a fentebb említett dolgoknak köszönhető. Persze többször vagyok vidám és vannak igazán tündéri vendégek is, akiknek köszönöm, hogy vannak, csak most nem ez volt a kérdés :-D
2016. okt. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!