Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi vesz rá egy ép elméjű...

Mi vesz rá egy ép elméjű embert, hogy megtámadjon egy idegent?

Figyelt kérdés

A saját történetem mesélném el. Évekkel ezelőtt megkéseltek, mára már tudok róla beszélni, "túl tettem magam rajta", már ha lehet ilyet mondani.

Az eset nyilvános helyen történt, a gimnáziumban. Új voltam, csakúgy mint a támadó. Egy vadidegen srác mögém lépett és megkéselt. Soha nem láttam azelőtt. Soha nem beszéltem vele. Nem volt konfliktusunk, de még csak közös ismerős se. Nem bosszúvágyból tette, nem kirabolt, nem szerelmi bánata volt, és még csak nem is rasszista eredetű volt. Rendes családból jött, pszichológiailag minden rendben volt vele. Nem tudta megmagyarázni miért tette. Én még annyira sem, egész életünkben egyetlen mondatot váltottunk, pontosabban én mondtam neki amikor megéreztem a kést, hogy "kérlek ne".


Nem segítséget kérek, nem sajnálgatást szeretnék.



Arra lennék kíváncsi, hogy egy rendes, átlagos embert, akivel minden oké, nincs semmi baja az életben, mindene ( vagy legalábbis majdnem mindene ) megvan, mi vesz rá, hogy megtámadjon ok nélkül valakit? Hogy megerőszakoljon, akár meg is öljön egy lányt?


2016. okt. 15. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
A kerdesre sajnos nem tudok valaszolni mert nincsen tapasztalatom,de nagyon erdekel hogy mi tortent ezután.A srac csak megkeselt,aztan ott hagyott?Vagy az a megeroszakolasos pelda a te peldad volt?
2016. okt. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%

Elég durva történet, de szerintem senki nem fogja elhinni amit most írok ide. Hányszor hallod azt a híradóban erre-arra ,hogy megkérdezik a mondjuk férjet hogy miért ölte meg az egész családját?? És erre csak annyit tud mondani ,hogy nem magamtól tettem hanem valaki/valami utasított rá...én már jártam gyülekezetekben is, és voltam mélyen az alvilágban is és csak annyit tudok mondani , hogy létezik a szellem világ...ahogy isten, és a sátán is démonok is. Nagyon sok ilyen démon űzést is láttam (pl belőlem is űztek) de ennek a részleteibe nem mennék bele így is sokan azt hiszik ,hogy zizi vagyok.


Ezek a dolgok elött velem is voltak ilyenek, hogy pl egy szórakozó helyen megláttam valakit aki kicsit hangosabb volt és oda mentem szétverni ilyesmi..és tényleg az akkori gondolataimat nem éreztem sajátnak.

2016. okt. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy nem olyan épelméjű, mint amilyennek a kívülállók számára tűnik. Ismertem hasonló esetet, nálunk is iskolai dolog volt, gyilkosság. Mindenki utólag mondta, hogy nem látszott az elkövetőkön semmi, az eset után sem. Aztán, amikor kikerültek infók, hogy a pszichológus mit mondott, valahogy ő látta a dolgokat.

Az a baj, hogy a legtöbb ember nem megy bele a dolgokba és valóban nem látja, ha valakinek problémái vannak. Nem vagyok zseni vagy semmi hasonló, csak szimplán jó megfigyelő. És minden ismerősömön látom, ha problémája van. Ha rákérdeztem, eddig mindegyikük azt mondta, hogy senki más nem vette észre.

Szóval elég valószínű, hogy a srácnak is voltak problémái, csak nem derültek ki.

+ a témához jönnek az olyan pszichés betegségek is, amiket a #2 válaszoló írt. Sajnos sokan, ezt tévesen vallási dolgokra húzzák rá és nem kezelik megfelelően.

2016. okt. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1# engem nem erőszakoltak meg, viszont ott hagyott, a saját lábamon mentem le tanáriba, ami után már nem tudtam felkelni a sokktól. Kórházba kerültem, a srácot lecsukták. Mondjuk nem kapott megfelelő büntetést, de az én ügyvédem rossz volt, az övé meg jó. A pénz ilyenkor is nagy úr.

3# viszont a srácot 2 pszichológus is megvizsgálta és ők mondták hogy nincs semmi vele. Teljesen ép elméjű volt, a rendőrök átnéztek mindent ( emailek, facebook, stb ), nem látszott hogy bárkivel gondja lenne, ő is azt mondta, hogy nincsenek problémái.

Engem is vizsgált pszichológus, megkérdezte, hogy ha találkoznék vele mit tennék / mondanék és neki is azt mondtam: "miért?". Ez lenne az egyetlen kérdésem. Amire nem tud válaszolni.

2016. okt. 15. 23:18
 5/8 anonim ***** válasza:

#2: Csak nem hit gyüli?


#3: Teljesen egyet értek.

2016. okt. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a nagy baj a mostani pszichológiai rendszerrel, hogy mint az egészségügyben oly sok dolog, ez is elég rossz állapotú. Bűnügyi esetekben sokszor felkérnek valami hozzá nem értő pszichológust és nem fizetnek nekik túl sokat ilyen ügyekért. Magánpraxisban sokkal többet keresnek. Gondolhatod, hogy egyeseknél így milyen komoly a hozzáállás...

Továbbá ilyen ügyeknél a vizsgálat általában nem túl hosszú, egy komoly elemzésre nem is elég, ha az illetőnek rejtettek a dolgai. Akkor meg főleg, ha nem akar megnyílni.

A srácnak valami problémája biztos, hogy volt. A semmiből nem tesz ilyet. Ismerek én is olyat, aki csinált már random rossz dolgot, mert épp úgy érezte, hogy ezt kell tennie. De a te történetedben a srácnak volt egy kése, ami előre megfontolt szándékra utal. Ott meg már van tervezés, van előkészítés. Nem egy random dolog, szóval előzményének is kellett lennie.

És ha pénzes a családja, mint ahogy írtad, ők is eléggé belenyúlhattak a dolgokba.

2016. okt. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: lehet igazad van. Egyébként nem azt mondtam, hogy pénzes a családja, hanem hogy drágább és jobb ügyvédet fogadtak, mint mi.
2016. okt. 15. 23:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy épelméjű volt, csak simán nem tanították meg, hogy ez manapság már nem módi...
2016. okt. 16. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!