Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Léteznek gondoskodó, "anyáskod...

Léteznek gondoskodó, "anyáskodó" férfiak?

Figyelt kérdés

Ugye ha egy nő anyáskodik a párja felett, azt elfogadjuk. Ha megeteti, kikészíti a ruháját, gondoskodik róla.


És vannak olyan nézetek is, hogy sokan az ellenkező nemű szülőnket keressük a párunkban. Nem feltétlenül a sajátunkat, hanem egy idealizált verziót.


Mi van, ha én a velem azonos nemű szülőmet, illetve az ő tulajdonságait keresem a páromban? (Nem vagyok leszbikus.) Mindig azt hittem, hogy mivel apám lelépett, őt fogom keresni a férfiakban, de inkább anyukámat keresem, hisz ő volt ott mindig nekem.


Csak valamiért úgy érzem, hogy azokat a tulajdonságokat, amiket keresek - gondoskodás, határozottság, segítőkészség - inkább tőlem várják el. Hogy ha mondjuk a nő szól a férfinak, hogy ne hagyd otthon a kulcsod, akkor a férfinak megbocsátható, ha szétszórt, de ha a nő feledékeny, és őt figyelmezteti a férfi, az milyen már. (Triviális példa.)


Nektek van olyan tulajdonság, amit azért kerestetek a párotokban, mert valamelyik szülőtökben megvolt?



2016. okt. 16. 20:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Az alapkérdéshez nem sokat tudok hozzászólni, de a határozottság szerintem tipikus férfi tulajdonságnak számít. Én egyébként (néha túlságosan is) gondoskodó és segítőkész férfi vagyok, de a határozottság nagyon messze áll tőlem.
2016. okt. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A határozottságot úgy értem, ha valami probléma van, nem a fejét vakarja, hanem a megoldáson gondolkozik.
2016. okt. 16. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!