Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől függ az introvertáltság?

Mitől függ az introvertáltság?

Figyelt kérdés
Sok helyen hallani, hogy ezek az emberek nem depressziósok és nem is antiszociálisak csak szeretnek csendben megfigyelni és következtetéseket levonni. Ez mitől függ? Genetika vagy a környezet hatása kis korban? Miben mások annyira? (gondolkodás mód, agy fejlődése, stb.)

2016. okt. 17. 22:31
 1/6 anonim válasza:
Elég átlagosan tetted fel a kérdést, és ennyire nem ismerem én sem, de igen, a környezeti hatások a felelősek (mint amúgy minden másért is, ami a személyiségednek a része). (Persze, írom ezt én teljes laikusként, ha valakinek van pontosabb válasza, javítson ki).
2016. okt. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Rousseau óta vitáznak a tudósok (is), hogy tabula rasa -e az újszülött , vagy nem... Ha nem az, akkor eleve hoz bizonyos alkati sajátosságokat magával a testbe született lélek.
2016. okt. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Laikusként, szerintem attól, hogy hol nőtt fel az egyén.


Pl. egy tanyán, ahol a testvérek egymással játszanak gyakrabb lehet, mint faluban, ahol a gyerekek bandákba verődnek nyaranta. Megint más egy kisvárosban, ahol szintén vannak haveri körök és más egy több milliós betondzsungelben, ahol azt sem tudod, ki a szomszéd és a haverokkal való találkozáshoz is fél órát kell tömeg közlekedni.


A nagyon különböző helyeken, hatások között felnőtt emberek, később, pl. tinédzser, ill. fiatal felnőtt, vagy felnőtt korukban is nehezebben érthetik meg egymást (pl. nem értékelik azokat a dolgokat, amit a másik szépnek, vagy érdekesnek tart, esetleg észre sem veszik ezeket kölcsönösen).


Én ezt tapasztalom eddig.

2016. okt. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

például a BIS és a BAS-tól

Gray vonáselmélete

Itt olvashatsz róla bővebben

[link]

2016. okt. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen ilyenek. Ismeretlenekkel szégyellősebbek, nagyobb társaságban nem ők vannak a középpontban, meg csendesek, nem feltétlenül szeretnek sokat beszélni. Környezettől meg az egyéntől függ.
2016. okt. 18. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem genetika. Testvérem tipikus extrovertált, én pedig introvertált.
2016. okt. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!