Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Láttál már embert akinél...

Láttál már embert akinél betelt a pohár és onnantól egészen más lett?

Figyelt kérdés
Nekem a legjobb barátom volt aki két éve még teljesen más volt és nem értem a dolgot hogy lehet?!
2016. okt. 17. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha valaki nagyon kiakad a helyzeten és teljesen elszáll az agya az könnyen veszi rá magát hogy megváltozzon, mert azzal többet érhet el.


Én is nem egyszer mentem át hasonlón az elmúlt 4 év alatt ahogyan más ismerőseim is.

2016. okt. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk a haverom ezesetben inkább a rossz utat választotta, nekem legalábbis úgy tűnik mivel anno túl sok volt a stresszforrása... Ami odáig fajult, hogy már néha engem is leszar inkább
2016. okt. 17. 22:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, a Pistunak színültig töltik és kapcsiból legurítja, egyből nem remeg a keze.
2016. okt. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet ilyen is, de inkább az van, hogy egy ideig nem mutatja ki az ember, hogy nem ért egyet, majd valaminek -drasztikus inger- a hatására, egyszer csak kimutatja.


Ugyanakkor én olyat is láttam, hogy egy közösség nem határozta meg az alapelveit, hanem csak lépésenként csepegtette, így is lett akinek a végére "betelt a pohár"...


Szóval általában inkább az van, hogy az emberek nem mutatják meg "frontálisan" a gondolataikat, nem "tárulkoznak ki". Ez egyén esetében érthető (igen védtelenné válnánk, ha ránk lenne írva, hogy pl. ki mire szavaz a titkos szavazásokon), de egy közösség esetében innen indulnak a szekták és a félrevezetés...


Mert a tagok maguk sem tudják, hova járnak.

2016. okt. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én egy családtag halálesete után lettem más. Kiszelektáltam álbarátokat az életemből, eltűntem, és nyitottabb lettem.

Van ilyen.

Ha pedig betelik a pohár, amilyen kicsi vagyok, olyan dührohamot tudok rendezni, amire nem is emlékszem, csak mesélnek.

Megtanultam kiengedni a gőzt. És megéri. Még akkor is, ha egy teljes utca hosszán ordítva rohanok végig:)

2016. okt. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdés, mit jelent az, hogy betelik a pohár ebben az esetben... mert van sok ismerősöm, aki gyorsan változott tizenéves korában, de ezek közül nem mindenkinél ilyen "betelik a pohár" szitu volt sztem...

Ugye sokan változnak azért, mert tizeniksz évig követik a szüleik ízlését, gondolkodását kétkedés nélkül, aztán ki előbb, ki később, megkérdőjelezi, más stílusokkal, más életvitellel találkozik. Sok olyan ismerősöm volt, aki pl. virágosszoknyés jókislányból lett egy nyár alatt gót vagy szemüveges, póló-farmeros helyes lánykából divatcica.

2016. okt. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!