Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Neked, miként sikerült kimászn...

Neked, miként sikerült kimászni a gödörből? Nálad nem szakadt még el a cérna, nem telt be a pohár a hazai embertelen viszonyokkal?

Figyelt kérdés

Az én esetem:

44 éves vagyok. Két kicsi gyermek apja. Második házasságomban élek. Tehát egyszer már sikerült kimásznom, talpra állnom.

Továbbtanultam, új szakmába kezdtem, több év után sikeresen elhelyezkedtem egy jó állásba. Közel tíz év után leépítettek. Speciális munkakör lévén, tudásomat máshol nem tudom hasznosítani. Próbáltam visszatérni a régi, eredeti szakmámba, de fizikai munka lévén nem igazán bírom. Pár éve jöttek a korral járó betegségek. (magas vérnyomás, cukorbetegség, gerinc meszesedés, mely mindennapos fájdalommal jár)


Évek óta nem találom a helyem. Pár hónapos munkáim voltak csak. Tartósan semmi. :-( Pénzem nincs vállalkozni, hitelt nem szeretnék felvenni.

Nejem éjjel-nappal dolgozik. Mindketten eléggé depressziósak vagyunk már. :-(

A problémák, a gondok pedig csak jönnek és jönnek. Szinte nincs olyan hónap, hogy valami ne nullázná le a családi kasszát.

Híreket már nem merem nézni, olvasni, mert a magyar politikusoktól agyvérzést kapok lassan. Milliárdokkal dobálóznak, miközben mások alig tudnak megélni. :-(



2016. jan. 7. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:

és mennyire vagy aktív szellemileg? képes lennél megtanulni egy új szakmát?

ilyenkor a depresszió miatt nem láttok meg lehetőségeket, szóval a pozitív dolgokra kellene koncentrálnotok, még ha nehéz is...


Nekem szerencsére jó állásom van, emberséges körülmények között dolgozok, ha minden kötél szakad meg van már a következő SOS szakma, ha hirtelen nem lenne más.

Ismerek olyat aki gyárban robotol elég durva körülmények között...én biztosan nem maradnék ott hosszabb távon! keresném mindig a jobb lehetőséget és lépnék amint tudok!


Esetleg biztonsági őr munka is esélytelen? Relatíve gyorsan meg lehet szerezni a papírt és ha megfelelő az erkölcsid akkor szerintem eltudsz vele helyezkedni.

De a legjobb az lenne, ha tanulnál valami új szakmát.


22F

2016. jan. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy évig el volt szakadva. Kirángattam magam. Vagyok. Nem mondom,h jól,de élek.
2016. jan. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igaz, en nem 44 eves vagyok es nem ferfi, de nalam betelt a pohar mar korabban. Tobbszor voltam kulfoldon az egyetem alatt es mar akkor megallapitottam, h ott jobb, nincs mit szepiteni. Jogot vegeztem, de van mas diplomam is es tobb nyelven beszelek. Otthon az egyetem utan vagy minimalberert tudtam elmenni olyan munkahelyre, ahol nem kellett tulorazni, vagy nemzetkozi ugyvedi irodaba nagyon jo fizetesert, ahol viszont a belemet is kihajtottak volna. Parkapcsolatban eltem, terveztuk az eksuvot, de a kapcsolat sem volt jo.

A szakitas utan 29 evesen kimentem kulfoldre teljesen egyedul, h ujrakezdjem. Ez 4 eve volt. Azota jo allasom van, megismertem a mostani paromat, szuletett gyerekunk, autot vettem, ketten hazat vettunk (igaz, h hitelre, de a kolcsotorlesztesre nem megy ra az egesz havi fizetesunk, hanem meg igy is tudunk felretenni). El tudunk menni nyaralni es nem kell azon vergodni, h ho vegen is lesz-e meg penzunk, pedig mindkettonknek az atlagnal csak egy fokkal van jobb fizetese.

2016. jan. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as válaszoló!


S ettől a kérdezőnek most miért lett jobb, hogy leírtad, neked jelenleg milyen jó életed van?


Vagy így akartad motiválni, hogy bármikor képes az ember újrakezdeni? 44 évesen, két gyerekkel, feleséggel, (talán nyelvtudás nélkül), pénz nélkül?


Egyébként semmi sem lehetetlen... de az ilyen válaszok olyan demotiválók nekem kicsit. Lehetne szebben tálalni és nem szegény sorsú emberek orra alá dörgölni az ilyet, illetve nadzolni.

2016. jan. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Hogy értél el ilyen magas szintű tudatlanságot?

Sosem volt ilyen. 10 évesen tudtam kevesebbet világról akkor meg még naaagyon elvoltam tartva és belső gondjaim is alig voltak( mint nálatok depresszió ami hozzáállásból adódik, nem körülményből).

Egyik legjobb példa, "híreket" akarsz egyáltalán kapni ja és "korral járó". XD Hát ezen majdnem nevettem. Mert olyan környezetben élsz ahol kor miatt vannak ilyenek... Vannak akiknek 88 évesen fingnyi problémájuk sincs testükkel.

2016. jan. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

....Válaszolva, hozzáállás változtatással sikerült kamasz koromban, azóta 100% happy.

Már 8 évesen elegem volt buta emberekből... szóóóval.. De ha nem beszélsz velük teljesen jó és nem fog betelni.

Hamarost népirtás ne aggódj, nem kell sokáig szopni már.

2016. jan. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Próbálok sorban reagálni.

1-es

Szellemileg nem érzem magam gyengének. Lelki erővel vannak gondjaim! Néha vannak jobb napjaim, de sokszor elegem van mindenből. Még a jobb napjaimon sem sikerül semmi, akkor apróságokba kapaszkodom csupán.

Új szakmát tanulni? Ingyen, olyan végzettséget szerezni, amivel érek valamit? Hol lehetséges ilyen?

Válás után tanultam. 500 ezer forintomba került. Munkám folyamatos tanulást kívánt, a munkahely állta. De amint mondtam, speciális terület, máshol nem igen tudom hasznosítani.

Három szakmám van, de mégsem tudok tartós, értelmes munkahelyet találni.

Biztonsági őr munkát próbáltam régen, de nem nekem való, én annál sokkal aktívabb vagyok, ha munkáról van szó.


2-es

kösz a hozzászólást

3-as

Bennem is felmerült a külföldi élet, de itt meg van a lakásunk, kialakult életünk. Ráadásul, én nem beszélek nyelveket, totál nincs érzékem hozzá. (Próbáltam, többször is. Éltem külföldön pár hónapot egy csajjal, még a két házasságom között, de ott sem tanultam meg igazán.)


4-es

Nem motivált a 3-as, de szívesen olvastam, hogy ő, miként oldotta meg.


5-ös és ha jól sejtem a 6-os is

A depresszió a hozzáállásból adódik, nem a körülményektől?

Te sem voltál még padlón, téged még nem rágott meg az élet, majd köpött ki! Egyértelműen arról a bizonyos magas lóról írsz, mint mindenki, aki nem tapasztalta meg a mély gödör magányát. Számtalan ilyen emberel hozott már össze a sors. Osszák az észt, miközben nulla a tapasztalatuk. (a folyamatos pozitív élet nem tapasztalat) Ha mázlid van, soha nem is fogod megélni a nehéz sorsú emberek életét, de számíts rá, bármikor jöhet az úthenger, amely beledöngöl a sárba.

A betegség igenis korral jár. Akadnak olyanok, akik mázlisták, soha nem betegek, és 80-90 évesen életül első betegségébe halnak bele, vagy a villamos üti el őket. De létezik statisztika, és az átlagember negyven felé egyre több betegséget él meg.

Hidd el, nem leányálom rosszul lenni, majd az intenzíven ébredni. Egy világ dől össze benned, mikor rádöbbensz cseppnyi beleszólásod sincs, mikor leszel beteg.

Én sem kértem, én sem akartam. Egész életemben sportoltam, de ettől még nem mentesültem a betegségektől. :-(


Kamasz koromban én is happy voltam. Sőt később is voltak jó korszakaim. Pl. gyermekeim születésénél!

8 évesen sem bírtam a buta embereket, de akkor még egyáltalán nem volt gondom az élettel, vagy az emberekkel.

Mellesleg a népirtást ne keverd a rossz politikai vezetés, vagy a burzsujok elzavarásával! Isten ments, hogy bármiféle népirtás legyen!

2016. jan. 7. 17:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Jo egy eve en is ugy erzem, hogy egy godorben vagyok lelkileg, bar mas okbol. Vannak jobb idoszakok, de akkor is megdobbento szamomra, mert elotte mindig optimista, minden probleman atgazolo ember voltam. Es eszrevetlenul valahogy az onbizalmam elhagyott...most ezt probalom visszaszerezni.

De, hogy valami hasznosat is irjak:


Ismered a kiszamolo.hu-t? Sok jo tippet lehet ott talalni penzugyekhez.

A masik a nyelvtudas. Nem gondolom, hogy tehetseg kerdese, csak valakinek jobban meg kell dolgozni erte.

Ha kozel laktok Ausztriahoz, akkor ingazni is lehetne a munkaba.


Sajnos en ugy latom, hogy Magyarorszagon mar nincs sok lehetoseg a munkaeropiacon.


De, 44 evesen meg nem keso neki vagni egy uj eletnek. Tudom, hogy nehez, de en a drasztikus valtozasokban jobban hiszek, ha nincs mas kiut.


Sok sikert es ne add fel! Orulj, hogy ott van veled a csaladod.

2016. jan. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A biztonsági őri munkát nem is végcélként vetettem fel, hanem ha jó a beosztásod akkor ott rengeteget tudsz tanulni!


Volt egy srác akinek jól ment a szekér akkor félrerakott pénzt és lerakta a biztonsági őri szakmát, hogy ha minden kötél szakad legyen valami gyors munka lehetősége...hát be is ütött a sors, elég gyorsan vége lett a munkájának, így elment biztonsági őrnek! Éjszakai őr volt, szóval rengeteg szabadideje volt...lerakott 2 szakmát úgy, hogy bent a melóhelyen tanult éjszaka, nappal meg alvás után minden másra volt ideje, így nem a szabadidejét vette el a tanulás, hanem mondhatni főállásban tanult.


Én pl programozó vagyok, egyik ismerősöm nem messze dolgozik tőlünk (negyed óra séta) olyan beosztással, hogy 1 óra járőrözés, 2 óra szabadidő...én azt tervezem, ha valami oknál fogva borulna a mostani állásom átszervezések vagy leépítések miatt akkor én főállásban elmegyek biztonsági őrnek 16-24-48 órázás am is jobban tetszik, mert most ha valami hivatali ügyet akarok intézni akkor szabadnapot kell kivennem, vagy más napokon ledolgozni, így viszont lenne olyan napom amikor tudnék bármit intézni. A szabad 2 óráimat meg azzal tölteném, hogy tanulok, játszok, programozok akár hobbiból, akár fizetős melót bevállalok...


Ha téged nem érdekelnek olyan lehetőségek amiket otthonról vagy biztonsági őri pozícióból tudnál végezni akkor is jó lehetőség a tanulásra, csak olyan helyre kell menni dolgozni ahol megfelelő mennyiségű szabadidőd lesz. Meg persze fontos az is, hogy képes legyél tanulni! Ne úgy gondolj a biztonsági őri munkára mint visszalépés vagy "kihúzom ezzel amíg nincs jobb", hanem felfoghatod úgy is, hogy ez egy óriási fejlődési lehetőség, csak kicsit másképpen...


A tanuláshoz vagy könyveket kell beszerezned amik költségesek lehetnek, vagy laptopot és netről letöltesz könyveket, esetleg online leckéket tanulsz.

Én az utóbbit ajánlom, mert sokkal költséghatékonyabb megoldás és több lehetőséget rejt magában mint a könyv.


Próbáld a lehetőségeket meglátni ebben a nehéz helyzetben, még ha nehezedre is esik, ha teszel érte akkor jobb lesz :)


22F

2016. jan. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!