Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Feltétlen jellembeli hibára...

Feltétlen jellembeli hibára utal, ha egy férfi az egyik haverjának a párjával bonyolódik viszonyba?

Figyelt kérdés

Direkt nem a megcsalás kategóriába írtam.Mert most nem maga a megcsalást akarom boncolgatni, milyen elítélendő.


A történet dióhéjban.

40 en felüli házas férfi,egy húszonéves párral barátkozik, ill. a férfi tagjával kollégák voltak rövid ideig.Más város ban élnek, ott ahol az idősebb férfi dolgozik.Lejárogatnak hozzá beszélgetni(olyan melóhely,ahol lehet,nem írom le mi).

A nő panaszkodik a párjára, egyre sűrűbben játkál le egyedül is a férfihoz, majd bevallja régóta bejön neki a férfi...

A férfi se szent,épp egy hullámvölgyben vannak a feleségével ,huszonéves házasság után..

Legyezgeti a hiúságát a fiatal nő közeledése,viszonyt kezdenek.A nő párja tehetetlenül nézi,mi folyik, nem veri meg nem veszekedik a férfival, csak párszor lemegy a párjával a férfihoz, beszéljék meg.


Tudom, elítélendő a cselekedet, és házinyúlra nem lövünk,de ha a nő nem kezdeményez, a férfi nem közeledett volna.Persze még így is mondhatott volna nemet.


Joggal nevezhetjük erkölcsi nullának, gerinctelennek, amiért nem vadidegennel bonyolódott viszonyba?Vagy csak emberi gyöngeség?


2016. okt. 18. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:

"A nő párja tehetetlenül nézi,mi folyik, nem veri meg nem veszekedik a férfival, csak párszor lemegy a párjával a férfihoz, beszéljék meg. " Miért hagyja ott a nőt?


Nem tartom erkölcsi nullának, hiába mondják mindig a férfiak, hogy a barátság közé nem állhat nő, tapasztalataim mást mutatnak. Egy történet sem fekete-fehér, mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy adott Casanova ugyanilyen engedékeny lenne-e a saját feleségével, ha az félrelépegetne.

Mondjuk szerintem az emberek zömét nem monogámiára teremtették, sokan ebbe bolondulnak bele.

2016. okt. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
"-Miért nem hagyja ott a nőt?"
2016. okt. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem nevezném egyiknek sem az utolsó mondatban írtakból. Azonban ezek a kapcsolatok nagyon hamar mindig nagyon zavarossá válnak, mert a háttérben rivalizálás és mimetikusság áll. Nem egy tiszta szerelem. Az meg mire jó?
2016. okt. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A nőt nem hagyja ott ,mert van két közös kisgyerek, fiatalon kerültek össze.Amúgy ők is rendezték a viszonyukat, és az idősebb házaspár is.De ez csak kiegészítés, nem a kérdéshez tartozik.


Akkor szerinted nem feltétlen erkölcsi nulla,aki ismerős párjával jön össze?


Azért írtam az emberi tulajdonságok kategóriába, mert erre vagyok kíváncsi, és ide hátha értelmesebb válaszok jönnek...

2016. okt. 18. 11:08
 5/10 A kérdező kommentje:

3 as. Értem.Akkor minek neveznéd inkább..?

Egyátalán, egyszereűbb,könnyebb, ismerőssel viszonyba bonyolódni?De miért?

Nagyobb a lebukás veszélye is, nem?

2016. okt. 18. 11:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Jellemhiba mert a férfi nem tud felülkerekedni a hiúságán,szóval gyenge. Annyi nő és férfi van miért pont a barátom nője kell? Igen van benne egy jó adag versengés is.
2016. okt. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"A nő panaszkodik a párjára, egyre sűrűbben játkál le egyedül is a férfihoz, majd bevallja régóta bejön neki a férfi... "

Miért a barátot kell elítélni? Egy nő két gyerekkel a háta mögött felajánlkozik egy férfinak, nem mindegy, hogy barát vagy akárki az a férfi?

2016. okt. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó,jogos.Én maximálisan elítélem a nőt is..
2016. okt. 18. 11:42
 9/10 A kérdező kommentje:

6.os,akkor szerinted jellemhiba, mert gyengeség..


Nem kimondottan barátok voltak, inkább csak haveroknak mondanám, dumálgattak...

2016. okt. 18. 11:44
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. okt. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!