Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem lehet anélkül...

Miért nem lehet anélkül kimenni az utcára, hogy ne szóljon hozzám egy idegen se? Én vagyok csak ennyire szerencsétlen?

Figyelt kérdés

Természetesen nem arról van szó, ha valaki segítséget kér, például útbaigazítást, ez esetben szívesen segítek.

A gondom azokkal van akik csak úgy spontán odajönnek és beszélgetni akarnak (nagyrészt idős asszonyok), illetve olyanok, akik ha maguk viccesnek is tartják, de beszólnak. Miért nem lehet a másikat békén hagyni?


Hogy érthető legyen mire gondolok:

Tegnap mentem órára, előtte beugrottam az egyik drogériába nézelődni. Épp nézegettem a samponokat, az egyik doboz hátulján lévő leírásba elmerültem, mikor is odalépett hozzám egy "nagyanyó", hogy segítsek már neki, hogy melyik fülbevalót vegye meg és hogy mindegyik ugyanannyiba kerül-e. Először kedvesen mondtam neki, hogy én most nem tudok neki segíteni, ezt neki kell eldönteni, ő tudja melyik passzol az ízléséhez, ár terén pedig kérdezzen meg egy eladót, mert én nem vagyok az. (A másik sor végéből hozta a fülbevalókat, de legalább 6 db-ot tartott a kezében).

Mondta, hogy már megkérdezte az eladót, majd az 5-6 kezében tartott fülbevalót külön bemutatta nekem, elmondta miért venné meg és milyen ruhájához passzolna, melyikhez nem. Közben mondtam neki, hogy sietnék már és nem tudok neki segíteni, a végén már annyira felbosszantott, hogy ráböktem egy fülbevalóra, amin végül percekig gondolkodott, hogy biztos azt vegye-e meg.


Utána beugrottam egy kisebb Tescoba, vettem két müzliszeletet, hogyha esetleg megéheznék estig, akkor legyen mit ennem. A pénztárnál épp húzta le az eladó a két müzliszeletet, mikor is egy "vén nagyapó", aki mögöttem állt beszólt, hogy : meg fog ártani ez a sok édesség.


Nem mondtam neki semmit, mert azt nem tette volna zsebre.

De sajnos akárhányszor kimegyek az utcára mindig belefutok legalább egy ezekhez hasonló emberbe, múltkor például kerékpárral mentem, beugrottam 2 percre a buszvégállomásra bérletet venni, ezért kerékpártároló hiányában letámasztottam a fal mellé a biciklimet és a hátsó kerekét lezártam az ott lévő pad vastámlájához. Erre a túloldalon lévő ember odakiáltott, hogy: mi van ha mire kijössz csak a kerekét hagyják?


Csak én lennék ennyire szerencsétlen vagy másokat is gyakran érnek hasonló atrocitások? Miért nem lehet úgy kimenni az utcára, hogy senki ne szóljon feleslegesen hozzám?


2016. okt. 19. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Néha én is bosszankodni szoktam hasonlók miatt.

De ha egy két embernek megmondtam hogy nem illő amit csinálnak akkor mások is abbahagyták, mint ha megérezték volna ők is.

Mostanában a csúcs az amikor idős édesanyámat látogatom meg a kórházban, majd a többi beteg nem hagyja hogy édesanyámmal beszélgethessek, szinte azt éreztetik hogy ők pletykás idegenként fontosabb személyek.

Az is beválik ha tovább fokozod azt amiért beszólogatnak. Például ha azt mondja hogy megárt annyi édesség, akkor azt mondod hogy most nem akarsz visszamenni többért, majd este kétszer ennyit viszel az édesebbikből.

Ha meg fülbevalóval kapcsolatban kér tanácsot akkor egy egyértelműen bizarr fajtát ajánlasz neki. Mondjuk egy 20 cm átmérőjű bennszülött karikát. Ha annyira hülye akkor még meg is veszi, ha meg nem hülye akkor kapcsol.

Amikor elnézek a szülőfalumba akkor meg olyan pletykás asszonyok szoktak kérdezősködni akik az egész napos tipródásuktól már kátyúsra koptatták az utcán a járdát. Ezért jól láthatóan az utca túloldalán megyek el, szinte majdnem a falhoz simulva hogy a lehető legmesszebb kerüljem el őket. Kapcsoltak mert többé nem állítottak meg. Szóval ha megérzik hogy nem kívánatos társaságok akkor nem zaklatnak.

Vagy amikor e-mailben zaklatott egy hibbant, akkor azt írtam neki hogy nem elég perverz amit írt, sokkolóan aberrált dolgokat küldjön. Többé soha nem adott hírt magáról.

2016. okt. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a problémádat. Néhány éve alkalmas táska híján a nagy tútahátizsákommal jártam munkába (biztonsági őr, 16 és 24 órás szolgálattal). Az, hogy az ottaniak időnként beszóltak miatta, az kevésbé zavart, de a pletykafészek öregember is a hátizsákommal volt elfoglalva, az annál inkább. De a biztosítékot az verte ki, mikor az utcán egy vadidegen vén szivar kérdezte, hogy hova megyek azzal a nagy hátizsákkal? A választ nem tette zsebre: kérdezők f.a.s.z.á.r.a. s.z.a.r.n.i.

Képtelen vagyok feldogni, miért kell bele ugatni más életébe.

2016. okt. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azt hittem rajtam látnak az emberek valami nagyon csalogatót, ami miatt mindig megtalálnak, annyi megnyugtató a válaszokban, hogy nem vagyok ezzel egyedül, úgyhogy köszönöm, hogy leírtátok ezeket.


Visszaszólni egyébként már nem szeretek, mert pár éve két biciklimet is ellopták fél év alatt a vasútállomás melletti kerékpártárolóból, ezért egy nagyapámbeli ütött-kopott kerékpárral kezdtem el járni, remélve, hogy azt nem viszik el. El nem is vitték, de megrongálták, a lámpáját letörték, de nem érdekelt, mert úgyis világosban használtam csak, arra jó volt, hogy ne kelljen 15 percet gyalogolni,hanem 5 perc alatt ott voltam vele.

A lényeg, hogy két munkás reggelente rendszeresen jött haza mikor én mentem el. Mikor lezártam a kerékpárt beszóltak, hogy "nem kellene rá lámpa is?" Mivel szemmel láthatóak voltak rajta a rongálás jelei (ott maradt a félig letört lámpamaradvány, de nem zavart), ezért visszaszóltam nekik, hogy "talán ha a hozzátok hasonló jó szándékú emberek nem törték volna le, akkor lenne rajta lámpa". Attól kezdve nap, mint nap beszólogattak ha egy időben értünk oda, a végén már nem is szóltam vissza nekik, mert ők ketten voltak én meg egyedül, párban meg ugye mindig nagyobb a szájuk az ilyeneknek.


Azt még nem próbáltam, hogy tovább fokozzam azt, amiért beszólnak, de majd kipróbálom, hátha sikerrel járok, mert már elegem van abból, hogy mindenki megtalál és nem tud a saját dolgával foglalkozni.

Néha irigylem Harry Pottert a láthatatlanná tévő köpenye miatt, én is szívesen elfogadnék egy olyat.

2016. okt. 19. 13:40
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen azért szólnak hozzád, mert hagyod. Valószínűleg látják hogy kedves ember vagy és nem fogod őket elzavarni.


Hozzám is néha odajönnek, de egyáltalán nem úgy viselkedek ahogy te. Nem válaszolok kedvesen, udvariasan, hanem úgy, mint akit tényleg megzavartak.

Nem kell beszólnod nekik, "szépen" is lehet mondjuk annak az öregasszonynak is mondani: Szar.ok rá milyen fülbevalót akar venni.

2016. okt. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!