Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az embereknek megváltozna a...

Az embereknek megváltozna a véleménye az adócsalókról, csempészekről, ha teszem azt csak Ő tudná finanszírozni a családtag százezres/milliós orvosi kezelését?

Figyelt kérdés

Sokszor hallani hogy azért halnak meg, rosszabbodik beteg emberek állapota, mert nem jut megfelelő kezeléshez, pénz és ismeretség hiányában. Lehet mondjuk leendő orvos tanonc a rokonságban, tutira Ő sem mehet..

Azonban lehet elsőre furán hangzik, de ha csörögne a telefon hogy hajlandó annyi pénzzel segíteni a hozzátartozót amennyi a gyógyuláshoz elegendő, kíváncsi volnék hogyan döntene, kér-e a feketén jött pénzből, vagy elutasítja és várhat a kezelésére hónapokat, vagy lehet belehal.


2016. okt. 21. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bárki elfogadná a segítséget ilyen esetben, nem kérdeznék, honnan van, viszont jellemzően nem ezért csalnak adót, akik megteszik... Szüleim környékén fodrász, minimálbérre jelenti be magát, aztán minden nyáron külföldön dőzsöl...
2016. okt. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nyilván mindenki ott ügyeskedik ahol tud. persze csúnya aki adót csal, de azért a legtöbb ember minimálbérezik... na de nem azért mert olyan jóérzés ez neki... valljuk meg, kb a fizu fele elmegy ilyen olyan járuléknak...és azt látjuk hogy eltűnik a pénz. minimális szolgáltatás, akár éves várólisták, az egyetemek egyre inkább fizetősek, már a gyerek tanulását se fizeti ki az állam, akkor mi a fenének adótfizetni... sajnos borzalmas ez az adópolitika. ha komolyan lecsökkentenék az adókat, és de azt az összesen, járulékostul 10-15%ot mindenki megfizetné, biztos vagyok benne, hogy több lenne az összes adóbevétel mint most. és senkinek nem kellene bújkálnia, ügyeskednie...
2016. okt. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az életszínvonalhoz képest nem reális a levonások nagysága.

én mondjuk nem is ismerek olyat aki elítélné az e miatt kialakult ügyeskedőket.

főleg úgy,hogy ha utána nézel,európában egyedülálló módon az adóhatóságnak nincsen pártfüggetlen felügyeleti szerve.

vagyis a kormányon lévő párt azt csinál felügyelet nélkül az oda bemenő pénzzel amit csak akar.

összességében tolvajtól lopni nem bűn.

2016. okt. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nevetséges, hogy a fizetéseb 33,5%át levonják.. és aztán mikor elmegyek a fogorvoshoz a fájó fogammal tb alapon, akkor az orvos elküld az anyámba és közli, hogy nem húzza ki ott, csak magánrendelésén 20e-ért (amiről természetesen nem ad számlát).


Én azt mondom, hogy aki tud az csaljon is ott ahol tud! Rossz dolog igen, de míg a mi adónkat is elcsalják, magyarán a vezetőinknek szabad büntetlenül, akkor a kis embernek is szabad!

2016. okt. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért ha károm származik ilyenből, nem fogok tapsikolni, ha nem származik károm, nem érdekel, más hogyan nyerészkedik. Volt dolgom egy munkáltatóval, ahol károm származott volna, ha nem lépek, sokba került volna a hallgatásom, és a saját pénzemnek én sem vagyok ellensége.
2016. okt. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gondolkodás nélkül belemennék. Eu rekorder áfa van nálunk, átlag alatti keresethez képest.
2016. okt. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!