Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy nem jutotta...

Miért van az, hogy nem jutottam semerre a pszichológusokkal?

Figyelt kérdés

Az évek során rengeteg pszichológus látott már, mégsem érzem, hogy sikerült volna kigyógyulnom a bajomból, ami röviden annyi, hogy rohadt nagy belső frusztráció és felsőbbrendűségi érzés mellett egyszerre vagyok tele komplexusokkal és önértékelési zavarokkal. És teljesítménykényszerrel. Olyan vagyok, mint egy időzített bomba. Nem bírom megvalósítani magam, dacára annak, hogy nagyon jó képességekkel indulok.


Voltam többféle terápián, de egynél se történt az, amire számítottam, hogy a szakember megérti a gondolkodásmódomat és helyreigazítja. Erre lenne ugyanis szerintem szükségem. Arra, hogy legyen egy reális képe arról, hogy mit csinálok egész nap, miket gondolok, mit hogyan élek meg, milyen hibás eszmék vannak a fejemben, amiket ő helyretehetne. Hogy hogyan működök én. De ezt eddig egyszer se éreztem. Jártam olyannál, aki szinte végig beszélt, olyannál is, aki szinte végig hallgatott. Olyannál is voltam, aki szerint a múltban kell elmerülni, meg olyannál is, aki alig foglalkozik a múlttal. Egy sem használt. Hol találhatnék olyat, aki azt nyújtaná, amit akarok? NEM arra van szükségem, hogy meghallgassanak. A kutyámnak is tudok beszélni, ha csöndes társaságra vágyom. Arra van szükségem, hogy valaki releváns kérdéseket tegyen fel, ÉS meghallgasson, ÉS szintetizálja, összegezze azt, amit hall, ÉS ráébresszen arra, hogy hol tévedek, mi az, amit hibásan élek meg, rossz szűrőn keresztül látok, és ezáltal feloldja a frusztráltságomat. Mert a frusztráltság az, ami sakkban tart, viszont, ha valaki értelmesen rávilágítana arra, hogy hol tévedek, akkor ez megszűnne. Ismer valaki olyan szakembert, aki így dolgozik?


2016. okt. 21. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Mert nem értenek pszichológiához, nem tudják hogyan működik tudatalatti, hogyan kapcsolódik tudatalatti tudatodhoz, nem tudnak téged elemezni, könyvekből tanult baromságok alapján próbálnak szerencsétlenkedni, nincs elég tudásuk pszichológián kívül mi segítene nekik. És még sorolhatnám hidd el.

Ha kell valós segítség, írj rám.

2016. okt. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pedig a pszichológusoknak úgy kéne működniük, ahogy te leírtad a 2. bekezdésedben. Hol kerestél eddig és mennyi ideig jártál egyhez?

De az az érzésem, hogy neked nem is kell pszichológus, hiszen pontosan beazonosítottad a problémádat, a viselkedéseden változtatni ennek ismeretében viszont csak te tudsz.

2016. okt. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem jártak sikerrel, mert nem másnak kell megtalálnia téged, hanem neked kell megtalálnod önmagadat. Teljesíteni akarsz! Akkor teljesíts! Mi az, ami visszafog? Ha erre rájöttél, nyert ügyed van. Persze előtte tudnod kell, hogy mi az, amiben teljesíteni szeretnél. Sportolásban? Művészetekben? Fizikában? Matematikában?
2016. okt. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem teszed bele a te részed a terápiás munkába, csak a saját kis elképzelésed akarod kipréselni a terapeutádból. Nyilván mindegyik elmondta, hogy nem így működnek a dolgok, neked meg egyik füleden be, a másikon ki.
2016. okt. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Azért, mert nem teszed bele a te részed a terápiás munkába, csak a saját kis elképzelésed akarod kipréselni a terapeutádból. Nyilván mindegyik elmondta, hogy nem így működnek a dolgok, neked meg egyik füleden be, a másikon ki."


A 2. válaszoló szerint viszont igazam van. Akkor most melyikőtöknek higgyek?



"Mi az, ami visszafog?"


Ez az, amit nem tudok. Nem lehet, hogy pont a teljesítménykényszer? Amúgy szerintem az, hogy nincs párom, és ennek megfelelően rossz az önértékelésem.



"Ha erre rájöttél, nyert ügyed van. Persze előtte tudnod kell, hogy mi az, amiben teljesíteni szeretnél."


Nem vagyok biztos benne. Félek, hogy rossz döntést hozok. Van, ami érdekel, de nem tudom, meg fogok és meg akarok-e élni belőle.

2016. okt. 22. 00:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát, én ismerek ilyen szakembert, de ő kizárólag szorongással, pánikkal, ilyesmikkel fogllakozik, nem tudom, neked segít-e.
2021. dec. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!