Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Néha nagyon erős halálvágy...

Néha nagyon erős halálvágy fog el! Mit tegyek, hogy ne legyen így?

Figyelt kérdés

Igyekszem meglelni az életben a szépet és jót. Egyre pozitívabban állok mindenhez, törekszem a változásra. Ugyanakkor naponta többször is elgondolkodom; miért ne tegyem meg most rögtön? Néha szívesen véget vetnék az életemnek. Sok kudarc és csalódás ért már. Egyszerűen belefáradtam. Nem látom értelmét az életnek. Két év múlva érettségi előtt fogok állni. Felsőoktatásba szeretnék kerülni. Diplomát szerezni és saját egzisztenciát kialakítani. De nincs segítségem, nem finanszírozza nekem az ördög sem. Önerőből lehetetlenség eljutni oda, hogy az embernek jól fizető állása, saját lakása legyen egy jó környéken, szeresse a munkáját, legyenek hasonló gondolkodású barátai, akik tényleg szeretik és nem csak kihasználják. Ezeken kívül ne küzdjön anyagi gondokkal, sem fizikai problémákkal. Ne legyen örökös kudarc az élete és ne tiporják/nyomják el.

Vajon van kiút?



2016. okt. 24. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
17/F Sajnos ez is egy időszak amit át kell vészelni. :/ Én őszintén szólva sajnállak, de nem túl sokra mész vele. Én is rettegtem a jövőmtől, mivel 9. vok újból mert megbuktam matekból, de rájöttem hogy azért érzem ezeket, mert nincs mellettem senki, és tudod kire van szükségem? Arra akibe szerelmes vagyok, ez így picit cink kimondani, de volt egy fiú az osztályomba, nah ő rá lenne szükségem, mióta rájöttem hogy őt szeretem, azóta nem érzem ezeket a dolgokat a jövőmmel kapcsolatban... Most azt érzem hogy k*rvára egyedül fogok megöregedni és meghalni. :/ Vagyis mindennek van hátulütője, és pozitív oldala, keresd a jó részét. :D Nem fog a csajod/pasid korlátozni. ;)
2016. okt. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Még előző vagyok, nekem a barátaim segítenek átvészelni, és én is segítem őket, ha vannak ilyen barátaid, feltétlenül bízz meg bennük, mert szükséged lesz rájuk, ők öntöttek belém lelket, és most jobban is érzem magam. :) A fiú aki meg tetszik nekem, mondjuk ő ösztönöz engem a tanulásra. [:
2016. okt. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
Van.
2016. okt. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

Az emberben, és minden egyes élőlényben alapvetően benne van az életösztön.

Mivel nem tudjuk mi van halál után, ezért arra nem vágyhatunk, maximum kíváncsiak lehetünk rá. Te nem az ismeretlenbe vágysz, hanem a mostani életed nem kívánod magadnak. És úgy gondoljuk a halál az egyetlen kiút.

Szóval az életeden és a felfogásodon próbálj változtatni.

2016. okt. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
De hát tanácsot kér, ezt mi is tudtuk, halálvágy=Nem akarunk élni mert sz*r az életünk, ennyi, nem kell ezt túl bonyolítani. Egyébként meg nem olyan könnyű "gondolkodás módon" változtatni, ahhoz valakinek a segítsége kell, és ő azt kéri.
2016. okt. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Aki itt van, annak élnie kell, amíg le nem jár az ideje. Hamarabb véget vetni ennek nem szabad, mert nagy szívás lesz belőle. Fogadd el. Elfogadni!
2016. okt. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Legyél boldog. Elemezd tudatalattid és írd felül.
2016. nov. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Bár tudnék valami lelkesítőt mondani...

De az az igazság, hogy jelenleg nem sokat tudok, ugyanezeket szerettem volna, mint te, próbálkoztam is, nem féltem soha megpróbálni és menni, aminek köszönhetően sorozatos kudarc és csalódás ért mostanában csak, nagyon rossz és fájó időszakomban vagyok épp. (Most 25 vagyok, 0 Ft megtakarítássala, és jelenleg munka nélkül, több szívás munkahely után, ami csak a szépet vetítette)


Ennyi idősen én csak attól féltem, hogy nem találom meg azt, ami érdekel és meg is tudok belőle azért élni. Annyi lehetőség van a világban és nekem komolyan úgy kell döntenem, hogy semmiből nincs tapasztalatom, mert saját magam nem láttam egy napot sem belőle, miylen is az adott munkakör? Például honnan tudhatnád, hogy érdekel valami, ha még nem próbáltad? De jobbat mondok.


Én azt hittem sokáig, hogy egy adott dolog érdekel engem, az való nekem, mert az egyetemen is nagyon érdekelt, imádtam bejárni azokra az órákra. Aztán elmentem gyakornoknak benne az első munkatapasztalatokhoz. -> Nem érdekelt. Nagyon nem. Mert senki nem beszélt arról, hogy ez a való életben hogy néz ki, az egyetemen csak az érdekes dolgokról volt szó, de oda el kell jutni, és az csak egy kis része. Senki nem beszélt a valós oldaláról, és ami ezzel jár.

De nem akartam elfogadni, egy másik helyre is mentem, mondván itt kreatívabb feladatok vannak már, de ott sem változott, mert itt meg az itt lévő pár ember, a közeg mérgezte meg az egészet, gyűlöltem ott lenni.

Mostanában picit másfelé terelődtem, de nem érzem magam közelebbnek semmihez. És ezzel nem vagyok egyedül. ÉS ez a legrosszabb, mikor a célod sincs meg már, merre menj tovább.


Ha meg van mit szeretnél, akkor rajtad áll, hogy felkutasd a lehetőségeidet.

Például ha mindenképp egyetemre mennél, de nincs pénz rá, és mondjuk tanulsz angolul, akkor Angliában tanulni egy kiváltságos lehetőség lehet neked, de egyébként Skóciában is. Ott támogatják a tanulást, az indulás költségeket (~ 300.000 Ft legalább) kell összeszedned. Kint ingyen tanulhatsz, és dolgozni is tudsz mellette.


Én rájöttem, hogy vannak hibák, amiket magamnak kell elkövetnem, mert végső soron mind közelebb hozott magamhoz, hogy mi érdekel (még akkor is, ha ezekkel azt zártam ki, hogy mit nem szeretnék)


Aki egyből megtalálja az útját, az nagyon szerencsés, én is irigylem. Végigbőghetném most is én is a napot, hogy bár hívnak interjúra, de nem akarom megszívni még egy kis cégnél ahol kihasználnak, a normális pedig még nem hívott.

De már elegem van a szenvedésből, meg amúgy is az élet megy tovább, és én is ilyen vagyok és voltam.


Nem lesz könnyű később sem, de inkább használd ki ezeket az éveket, míg tanulsz. Ijesztő dolog ez és valami elcseszett, hogy tizenévesen válassz, mit szeretnél csinálni mikor semmit nem konyít senki semmihez kb, hiszen csak az iskolában voltál eddig. De megsúgom, rengetegen vagytok ezzel így, emlékszem én is rettegtem, kerestem a járható utat.

Kiút pedig mindig van, nem meg nem kell olyan tragikusan felfogni a dolgokat.

Ne a gondokat keresd, hanem a lehetőségeidet, ez legyen a perspektíva, különben nagyon nehéz lesz.

2016. nov. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!