Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az, hogyha erős...

Miért van az, hogyha erős depresszió (halálvágy) tör rám, hamarosan meghal egy ismerősöm?

Figyelt kérdés

Most esett meg harmadszor. Eddig 2009-ben és 2010-ben éltem meg hasonlót. kb. 1 hétig tart, aztán jön a halál. Az első alkalommal gyógyszereket is szedtem be. (A különös benne, hogy az ismerősöm magát ölte meg, ahogy én próbáltam.) Magára a depresszióra megvan a magyarázatom, tehát azon nem is csodálkozok, mert nem vagyok nagy társasági ember, de a haláltól félek. Ez remélem, hogy véletlen, de zavar, hogy mindig pont akkor hal meg valaki, amikor mélyponton vagyok. (És nem távoli ismerősök, családtagok).


Amire kíváncsi vagyok: esetleg hasonló történ mással is? Valami sztori, dokumentáció ilyesmikről?



2012. máj. 13. 00:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Libabőrös lettem.
2012. máj. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocs, nem ez volt a célom.
2012. máj. 13. 00:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy egyébként is depressziós vagy már 3 éve folyamatosan, és csak ráfogod, hogy na pont jobban depressziós voltál a haláluk előtt? Mert a depresszió nem olyan, hogy 1 hétig átéled, azután minden happy 1 évig, azután megint 1 hét halálvágy.
2012. máj. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem. Ez az érzés (amikor meg akarok halni) nagyon fáj. Belül valami lüktet, de nem lehet megfogni. És nagyon fáj. Azt szokták rá mondani, "mintha kitéptek volna belőlem valamit". Legalábbis én azzal az érzéssel azonosítom.
2012. máj. 13. 00:46
 5/9 A kérdező kommentje:

Persze írtam, nagyobb az esélye, hogy véletlen.

Azért írtam ki a kérdést, hátha tudtok valami hasonlóról.

2012. máj. 13. 00:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Azt tudom mondani, hogy amikor depressziós voltam én is mindent észrevettem, mindenbe többet láttam. Azokban az időkben így sokkal érzékenyebben érintett minden, és hajlamos voltam olyan dolgokban is összefüggést látni, amiben egyébként nincs is. Azután persze visszavezetgettem az egyes történéseket oda-meg vissza, és igazoltnak láttam. Persze nem volt az, de az ember a megváltozott lelkiállapot alkalmával nem gondolkodik tisztán.
2012. máj. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Lehetséges. Az összefüggésekkel könnyebben tudom feldolgozni a halált és még az én életemet is "érdekesebbé" teszem. Ebben van valami, ha belegondolok.
2012. máj. 13. 00:56
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ember törekszik arra, hogy minél jobb megoldást találjon az élet adta bukkanókra. Nem feltétlen a megfelelőt választja, de mindenképpen az elérhetőt. Egy másik példám, amikor nem tudtam, hogy olyan jegyzett jelenség, hogy alvásparalízis van, szenttül meg voltam győződve róla, hogy valami titkos földönkívüli attack ért. Amikor pedig fennhangon kijelentettem, hogy 100% nem így van, kicsapódott a ház bejárati ajtaja és a huzat miatt két ablak is. Na most ha nagy összefüggéseket akarok keresni, ebben is találnék. De valójában az történt:

1. Alvásparalízisem volt, akkor még számítógépünk sem volt, így nem tudtam utána nézni mi történhetett. Kézenfekvőnek tűnt, hogy a legkönnyebben elérhető válaszra fogom a jelenség magyarázatát. Az emberek hajlamosak erre, izgalmassá is teszi a hétköznapjaikat, és nem is kell a tényleges jelenség hátterét kutatniuk, vagy megérteniük.

2. Nagyon szeles idő volt, amikor kicsapódott az ajtó, és bár hirtelen halálra rémültem, nagyjából érthető, hogy nagyobb széllökéseknél ez előfordul. Ha pedig az ember állandóan a misztikus élményeiről hablatyol, akkor fokozottabb az esélye, hogy akkor is épp arról beszél, amikor ilyen történik.


Oké, kissé eltértem a témától a végén, de az értés kedvéért hoztam több példát. :D

2012. máj. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A depresszió nem halálvágy, semmi köze a halálvágyhoz.
2017. szept. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!