Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hülyék a Praktikerben?

Miért hülyék a Praktikerben?

Figyelt kérdés

Van egy kártyám amit az Obi áruház állitott ki. Arra való, hogy számlát kérkel vele. Rá vannak irva az adataim, valamint van rajta egy vonalkód, ha rácsippant be se kell irnia, egyből nyomtatja a számlát a nevemmel cimemmel.

Vásároltam a Praktikerben, számlát kértem, s ezt a kártyát adtam oda. Erre ők:

- De ez Obi-s kártya.

Mondom:

- Nem baj, rajta van a nevem, cimem, írják rá a számlára.

- De ez Obis kártya...


2016. okt. 27. 14:25
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

"Vásároltam a Praktikerben, számlát kértem, s ezt a kártyát adtam oda. Erre ők:

- De ez Obi-s kártya.

Mondom:

- Nem baj, rajta van a nevem, cimem, írják rá a számlára.

- De ez Obis kártya..."


Elsőre kellett volna mondani, hogy erről írja le az adataidat. De ha neked ekkora probléma ez, akkor legközelebb nyújts oda egy útlevelet, meg egy lakcímkártyát, és akkor nem lesz gond a Praktikerben az Obival. És még kérdést is kiír róla...

2016. okt. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Elsőre is azt mondtam, hogy a kártyán levő címre kérem. A probléma az, hogy másodszorra se értették meg- .

De ti se vagyok különbek ha azt hiszitek azért nem értik meg másodszorra mert az volt az első ellenben ha lett volna az első előtt egy másik első akkor megértik rendben harmadszorra.


Az az ember vagy felfogja az ilyesmit vagy nem.

Nektek se megy a felfogása akárhányszor írom le emelem ki.

Nem a Praktikerben dolgoztok véletlenül?

2016. okt. 27. 20:23
 13/32 anonim ***** válasza:
Szerintem nyomtass egy olyan kártyát, amin szigorúan a számlázási adataid vannak! A droidok nem szeretik, ha rejtélyes plusz dolgokkal van körülvéve a dekódolandó adathalmaz, lásd posta szeme fénye kontra apróbetűs obi cím. Vagy pont nem droid volt, csak nehezen jöttek a szavai arra, hogy nekünk sokkal jobb kártyánk van, miért nem azt adod, tán csak nem te is olyan fura ember vagy, akinek nincs is?
2016. okt. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Gyakran tapasztalok ilyet. Sok embernek egyszerűen fárasztó a gondolkodás és ami eltér a mindennapi sablontól, azzal gondjai lesznek.

Te teljesen jól csináltad, amit csináltál. Közölted, hogy rajta vannak az adataid. Ezután aki ugyanazt válaszolja vissza, mint először, annál van agyilag egy kis probléma.

2016. okt. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Sok sok éve elolvastam egy könyvet a gerilla marketingről.

s megtettszett egy kifejezés:

Gerilla üzletkötő

csináltam hát pár névjegykártyát

nevem

gerilla üzletkötő

cim, telefonszám

ezzel kértem számlát.

ráírta a számlára, hogy gerilla üzletkötő?

rá, igen rá...

2016. okt. 27. 23:52
 16/32 anonim ***** válasza:

Elnézést... De a kasszás πcsa megállapítása másodszorra is helyes volt. Az obis kártya volt akkor is, amikor odaadtad neki, meg akkor is az volt, amikor a kezébe fogta. Nem transzformálódott át kuoni pásztorrá, így a betli lehetősége is csekély maradt.

Stílusos lehetett volna egy "ja, bocs" mellett visszakérni a kártyát, amolyan csupaszpisztolyos tanulóvezető módra kecsesen kinyújtani a középső ujjad helyett a mutatót, majd ujjbeggyel megérintve a kártyán a neved kezdőbetűjét, lassan felolvasni az adatokat.

De ettől még a megállapítása a kártya eredetéről helytálló, a sikeres tranzakció után jár neki a pacsi :)

2016. okt. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

valoban igaza volt, most hogy mondod.

akko rnekem is valami igazat kellett volna válaszolnom?

pl. esik az eső?


Jaj de én nem vagyok ilyen durva.

A megoldás akkor:

előveszek egy papirt, leirom rá a nevem, cimem, s odaadom neki:

- Tessék, ez nem Obis kártya!

2016. okt. 28. 10:40
 18/32 anonim ***** válasza:

Miért nem csak diktàlod a neved, címed? ☺


Ha máskor odaadod az Obisat, akkor rögtön tedd hozzá, hogy errõl lemásolhatod(ha bonyolult neved van). Ha meg elég érinteni(ehhez nem értek), akkor is mikor odaadod, mondd, hogy tudod hogy Obis, de máshol is mūködik. Ha lehúzza, akkor automaikusan beírja az adataid. Rögtön magyaràzz, ne utólag.


Azt is tudom, hogy mondtad neki, de van amikor csak hiàba közlöl egy tényt..jelen esetben, hogy tudod hogy Obis..nem érti akkor sem a miértjét annak, hogy miérr adod vissza. Amíg valami nem válik automatikussá az országban, addig magyaràznod kell.

2016. okt. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

nem, nem elég érinteni

az érintés csak az obiban működik.

olvasni kell mint minden más irást, akár névjegykártán van az irás, akár egy darab fecnin, akár obis kártán.

mint más irásnál, itt sem az számit, hogy mire van irva, hanem hogy mi van irva...

2016. okt. 28. 15:26
 20/32 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom, tűnhetnél értelmesnek, de a "gerilla üzletkötő" kifejezésszörny ennyire aktív használata szétrombolja az összképet elég durván. Persze értem én, ő a múltbeli önmagad, aki akart valamiben hinni, és hát izé, sikerült.


De legalább voltál már megvezethető, az is sokkal-sokkal több, mint küzdeni a betűkkel... :P


Trollkodni jöttem, nyugi! :]

2016. okt. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!