Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Annyiszor feladtam és kezdtem...

Annyiszor feladtam és kezdtem máe újra ugyan azokat a dolgokat, hogy most egyáltalán nem akarom elkezdeni megint, pedig érzem, hogy szükségem van rájuk, hogy végre újra önmagam lehessek. Hogyan tudnék erőt meríteni?

Figyelt kérdés
A holtpontokon titeket mi motivál ilyenkor?
2016. okt. 27. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább azt érezni, hogy nem tudod mi is az, amire szükséged van. Mik ezek a dolgok, mitől vagy önmagad?
2016. okt. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Quatermain ***** válasza:
Egyedül az hogy vannak akiket szeretek és van amit szeretek és semmi más nem érdekel, illetve a holnap azért van, hogy jobb legyek mint tegnap. A lehetőség adott, ÉLNI kell vele. Ha érzed hogy valami fontos és attól lehetsz önmagad, akkor onnantól nincs megállás, csak a cél hajtson. Legyél közömbös minden mellékessel.
2016. okt. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ésszerűségből fakadó akarat.
2016. okt. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A "holtpontokon", ahogy te nevezed, nem a motiváció a kulcs. Ez olyan, mintha a tüdőrákos érdeklődne, hogy melyik köhögéscsillapító a jobb. Nem kell "holtpontra" juss. Nem kell eltávolodnod önmagadtól. Tudod, miért történik meg újra és újra. Gondolom megszokásból el-elgáncsolod magadat valahogy (és mivel ez Magyarország, úgy saccolom, hogy amennyiben mégsem ital, akkor drog az akaratlan önkorlátozásod eszköze). Gondolom ez azért van, mert nem érzed legbelül helyesnek, ha bőséggel jutalmaz az élet, amikor ténylegesen beleveted magadat. Talán nem is érzed méltónak magadat erre. Talán nem is tartod hihetőnek, hogy az élet a tenyerén hordoz majd, amikor a saját életedet kezded élni egy túlszerkesztett szerep helyett. Talán sose jutottál még a gyümölcseid beérleléséig önmagaddal.


Nem nagyon lehet ezt innen messziről megsaccolni persze, de nem ritka jelenség, sőt. Legtöbben már azelőtt robotpilótára kapcsolnak, hogy egyáltalán felismernék, hogy nem a saját nevükben dolgoznak.

2016. okt. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!