Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire ciki, gáz, hogyha...

Mennyire ciki, gáz, hogyha egy egyetemista fiatalnak sok a szabadideje, annyira, hogy sokszor unatkozik is? Vagy esetleg irigyeltek egy ilyen életet?

Figyelt kérdés

Tanulni nem szeretek ezért csak a vizsgaidőszakban veszem rá magam, meg zh-k előtt. Tehát mindennap nem szoktam. Hobbim nincs, egész nap csak egy dolgot tudok csinálni: netezni. Nem a legjobb, unalmassá válik pár óra után. Ügyeket intézni annyira nem kell, max néha, de akkor már nagyon elfoglaltnak érzem magam. :D Van barátom, vannak barátaim, na de itt jön az a dolog, ami miatt a kérdést feltettem, ugyanis ők nem úgy vannak, mint én. Gimisek, egyetemisták, okj-s tanulók, és tele vannak feladatokkal: tanulnak, házikat és beadandókat írnak, emiatt fáradtabbak is, ha találkozunk akkor 1-2 óra múlva már mondják, hogy menniük kell, mert még dolguk van otthon. Sosem én mondom, hogy induljunk haza. És nem csak hétköznap, hétvégén is ez a helyzet. Én meg halálra unom magam... Ezért most elkezdek diákmunkázni, hogy én is olyan elfoglalt ember legyek, mint ők. Alig várom a felnőtt életet, amikor be vagyok táblázva és nincs időm unatkozni és hülyeségeken gondolkozni...


Szerintetek ciki az életem? Vagy van itt hasonló életű ember?


2016. okt. 29. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvvizsgával mi a helyzet? :D
2016. okt. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Képezd magad vagy dolgozz vagy gyakornokoskodott vagy önkéntes munka a leendő szakmadon belül. Ha nem élvezed annyira es különösen tanulékony sem vagy, egyetem után iszonyat nehéz lesz munkát találnod ha nincs mellette semmi.

Pont ebben vagyok en is, frissdiplomás munkanélküli, pedig mar van egy év munkatapasztalatom is hellyel-közzel a szakmámban es az elmúlt fel évben többet tanultam mint az egyetem alatt 2 félév szorgalmi időszakában összesen, különben sehova se kellek, igy is vissza se jeleznek legtöbbször az álláshirdetők...

2016. okt. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lenne gáz, ha te úgy gondolnád, hogy neked ez a langyos víz pont jó, és eszedben sincs diákmunkát vállalni.

Így, hogy változtatsz azon, ami zavar téged, és mindezt hasznosan, szerintem teljesen rendben vagy. :)

2016. okt. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Velem is sokszor ez van, szóval nagyon együtt érzek veled. :D


Bár évközben általában ráveszem magam a tanulásra, de velem is előfordul hogy nem tudok magammal órákon keresztül mit kezdeni. Ha csak egy kicsivel több szabadidőm lenne (folyamatosan, hétről-hétre), valószínűleg intenzíven tanulnék valamilyen nyelvet (amúgy neked is ezt javaslom ahogy az első válaszoló is, a nyelvtanulás rengeteg időre leköt, és nagyon hasznos).

A diákmunkával meg vigyázz, hogy csak annyit vállalj amennyit biztosan bírsz majd az egyetem mellett, mert nekem sikerült egy kicsit túlvállalni magamat pár hónapra, az meg már a ló túlsó oldala volt (főleg a hirtelen váltás miatt, bár egyértelműen nem bántam meg).


De a kérdésre válaszolva nem gáz, hiszen törekszel arra hogy valami hasznosat csinálhass, és az jó. :)

2016. okt. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

pont a diákmunkát akartam javasolni. ez tényleg jó ötlet,órákra leköt és fizetnek is érte.

+ha szerencséd van találsz olyat,ami szakmai tapasztalatnak sem rossz. de ez inkább az egyetem utolsó évében esélyes. + ismerkedni,barátkozni,kapcsolatokat építeni is tudsz diákmelón.

én csomó egyetemistát ismertem meg diákmelón.köztük olyanokkal akivel közös óráink is voltak később. hasznos az ismerkedés:)

egyébként ha nagyon unod magad olvass, nézz sorozatokat. süss valami sütit vagy főzz kaját. ezekkel le lehet magad foglalni pár órára.

meg szerintem a tanulást is be lehetne vezetni. én annyit szoktam,hogy órák előtt elolvasom az előző órai jegyzetet. így jobban megértem az aznapi anyagot majd és vizsgaidőszakban is jól jön majd, hogy évközben azért valamennyire készülgettem,van fogalmam a tárgyról.

de ha nem akarsz tanulni,akkor is rendszerezni rendszerezhetsz év közben is. nehezebb tárgyakhoz keresni segédanyagokat stb. és akkor vizsgaidőszakban csak elő kell venni, nem akkor kell neki állni keresgélni.

2016. okt. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!