Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tennél, ha találnál egy...

Mit tennél, ha találnál egy pénztárcát az utcán?

Figyelt kérdés

1. Felveszed. Ha van benne pénz és irat, akkor az iratokat és a tárcát kidobod, a pénzt meg megtartod.


2.Felveszed, és úgy döntesz, ha van a pénz mellett irat is, akkor beviszed a rendőrségre.


3.Ha van a pénz mellett irat is a tárcában, akkor felkeresed a tulajt és azt mondod, megtaláltad az iratait. De tárca és pénz nem volt az iratok mellett.


4.Semmit nem teszel, otthagyod a tárcát a földön.


2016. okt. 31. 19:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én egyszer találtam pénztárcát, benne pénzzel, meg iratokkal.


Mivel nem szorulok rá hogy elvegyem más pénzét (és lehet nem hiszitek el de még ha csóró is lennék, akkor sem nyúltam volna le a pénzt, egyrészt azért, mert máshogy neveltek, másrészt a pénz mellett találtam házi költségvetést és befizetésre váró számlákat is) ezért az egészet leadtam a rendőrségen. Persze a rendőrök csodálkoztak azon hogy pénzzel együtt adtam le a tárcát, de ha már csak abba belegondolunk, hogy mennyi pénz lett volna annak a palinak hogy pótolja az iratait.

2016. okt. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

1.

A pénz kell, más nem érdekel. A 3. lehetőséget azért nem választanám, mert engem gyanúsítana hogy elloptam a pénzt.

2016. okt. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az én férjem egyszer elhagyta az irattárcáját. Összes irat + pár tízezer Ft.

Késő éjjel csöngetett egy HAJLÉKTALAN ember, hogy átvergődött a város túlsó feléről, megtalálta a tárcát elhozta nekünk. Egy fillér nem hiányzott belőle.

Úgy kellett rátukmálni, hogy fogadjon el pénzt a becsületességéért és azért, hogy elhozta.

2016. okt. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
A pénzt megtartom, az irataikat eladom illegálisan a deep weben.
2016. okt. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Visszajuttatnám neki úgy, ahogy van. Szeretek a jótevő szerepében tetszelegni. Azért olyan kis hálásak szoktak lenni az emberek.
2016. okt. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha nincs benne irat, akkor felesleges elvinni a rendőrségre, mert ők teszik el...
2016. nov. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!