Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti nem érzitek ezt? Ez csak...

Ti nem érzitek ezt? Ez csak az én hülyeségem?

Figyelt kérdés
Ha valaki, akivel nem is vagy szoros viszonyban, de kimondja a neved, úgy érzed kedvel. Például megköszön valamit, és nem csak annyit mond, hogy köszi, hanem pl köszi anna. Szóval értitek, ugye? Tudom, hogy hülyeség, de nekem például jól esik, ha így kimondják a nevem. Ti hogy vagytok ezzel? És mi a véleményetek arról, hogyha valakinek többször kimondjuk a nevét, akkor jobban kedveljük az illetőt?

2016. okt. 31. 20:48
 1/6 anonim válasza:
Szerintem egyénfüggő.
2016. okt. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Engem idegesít, furának érzem.
2016. okt. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Engem naaagyon idegesít.
2016. okt. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én annak szoktam kimondani a nevét, akit ismerek (maximum tíz mondatot beszélünk hetente) és szimpatikus, szóval szerintem jól érzed. :) (Barátnál pedig megint nem mondom ki az illető nevét. Furcsa :/ )
2016. okt. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg pszichológiailag bizonyított, hogy úgy tudsz meggyőzni valakit, hogy sokszor kimondod a beszélgetés közben a nevét, szóval elvileg ez mindannyiunknak "tetszik" tudat alatt.

Ez nem tudom mennyire igaz, de mindenesetre én is úgy vagyok ezzel, mint te, kérdező. :)

2016. nov. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Észrevettem pl. a koleszom facebook csoportjában, hogy az dolgozók *mindig* odaírják az postoló diák nevét a kommentbe. gondolom a pozitív pszichológiai hatásai miatt vannak erre utasítva.

amúgy biztos attól is függ, hogy valaki szereti-e a nevét vagy sem.

2016. nov. 11. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!