Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 30 év felettiek, ti nem...

30 év felettiek, ti nem érzitek úgy, mintha huszonévesek lennétek?

Figyelt kérdés
Ok, sokaknak család, munka stb stb... De belül mindezek ellenére nem érzitek úgy magatokat, mintha ugyanolyan fiatalok lennétek lélekben? Mintha semmi sem változott volna az elmúlt mondjuk 10 évben bennetek konkrétan csak ezzel a dologgal kapcsolatban! Vagy kevesen vannak ilyenek?
2016. okt. 6. 04:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Velem sok változás történt, így én sem vagyok már ugyanolyan, mint pár évvel ezelőtt.
2016. okt. 6. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Velem is sok minden történt. Jók, rosszak, de mégis valahogy azt érzem, hogy ugyanaz a fiatalság, az a lendület stb van belül. Hiába máshogy látom a dolgokat mint huszonévesen, hiába "öregedett" a test, belül mintha (a változások ellenére) ugyanaz a fiatal lennék.

Ugyan az, csak a test miatt kezdene szűkebb lenni a tér. :)

Gondoltamazon, hogy ilyenek lehetnek a lélekben gyereknek(fiatalnak) megmaradt idősek? Akik sportolnak, bohóckodnak 70 felet is. Szal nem az a padon ücsörgős típus. Valami ilyet éreznek? Viszi őket a bennük lévő fiatalság, csak a külső korlátok miatt nem úgy ahogyan anno rég. Mintha lassan bezárták volna őket, leszabályozták, s csak az érzés marad, de az nagyon?

2016. okt. 6. 05:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is azt érzem mindig mintha max 25 lennék pedig már bőven 30 fölött vagyok. Sok dolog történt velem is viszont ez mindig megmaradt és ugyanolyan lendületes vagyok. Így ezert sem külsőre sem a lelkemben nem érzem, hogy idősebb lennék. Ez így lesz meg 100 évesen is. :)
2016. okt. 6. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ja, nem a lendület változott, hiszen még most is bőven fiatal vagyok. Sőt, én későn érő típusként pont a harmincas éveimben fogom a legtöbb tervemet beváltani.

Első hozzászóló vagyok, harminc éves.

2016. okt. 6. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Harminc evesen meg en sem ereztem, most negyven evesen mar igen. Szepen lassan valtozik az ember szemelyisege is a korral egyutt.
2016. okt. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

31 éves vagyok. Saját családom nincs, nem is igazán vágyom rá. Imádok utazni, szeretem a munkám (önálló vagyok abban is, akkor és annyit dolgozom, amennyit akarok - az viszont sok, mert szeretem tényleg), a barátaimat, a szüleimet, testvéremet, unokahúgomat...


Én semmi változást nem érzek, az utolsó változás az volt, amikor már lassan két éve önállósodtam a munkában, akkor "teljesedtem ki", ha úgy tetszik - de ez nem az életkorral függ össze.


Életkor miatti változás-érzés kb. utoljára akkor lett, amikor általánosból középiskolába mentem, 15 évesen. Az eléggé "válság-időszakom" volt, rosszul éreztem magam. (Átmenetileg persze.) Azóta szinte mindegy, hány éves vagyok, mert semmi jelentősége.

2016. okt. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan érzem, mint a kérdező. A baráti/ismeretségi köröm legnagyobb részét is a 16-35 éves korosztály teszi ki. Szerencsére külsőre sem látszik rajtam a kor, elég intenzív életet élek.

F/50+ (még leírni is szörnyű...)

2016. okt. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40 vagyok, de 28-nak nézek ki. Lendületem is a régi, semmit nem változott. Teljesen 28 vagyok, csak a személyimbe van több beírva. Mindig ledöbbennek az emberek, ha megtudják a kort, így már nem mondom senkinek.
2016. okt. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29 vagyok, de szerintem az ember személyisége nem változik, belül ugyanolyan vagyok, mint mikor óvodás voltam, csak nyilván a tudásom több, meg az élethelyzetem más. Nem hinném, hogy ha eddig nem, akkor később meg változbi fogok.
2016. okt. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De, már akkor is 70-nek éreztem magam, belassult és energiátlan vagyok, nem találom a közös hangot a saját korosztályommal, mindenhol csak öregekkel elegyedek szóba.
2016. okt. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!