Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem képesek az emberek...

Miért nem képesek az emberek kinyitni a szemüket?

Figyelt kérdés
Mindenki engedi, hogy a pénz befolyásolja az életét. Őgy vettem észre, hogy egy jó ideje csak a pénz irányit. Senkit nem érdekel semmi csak, hogy eből egyre több legyen. Az egy dolog, hogy a kapzsiság alap eberi tulajdonság, de ha már "inteligens" faj vagyunk (amiben egyre kevésbé hiszek) miért nem vagyunk képesek ezt legyűrni? A média vakítsa a társadalmat ez tény, de ha mindenki erről beszél valójában kevesen veszik észre, hogy ez igaz. És maradnak a múkuskerékben. Nem hiszem el, hogy senki nem tudna hatni az emberekre és hogy ezen változtassanak. Ezt nem tudom felfogni. Valóban ennyire rossz irányba halad egy ideje az emberiség. Az én nézéspontom szerint büszkén és biztosan a vég felé menetelünk. Sokszor már úgy érzem, hogy valóban megértünk a pusztulásra.

2016. okt. 31. 20:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%
Vakítsa mi, kis filozófuskám!
2016. okt. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Médiában minden. Internet, zene, filmek, tv, híradó, .... Mindenáron próbálják meggyőzni az embereket, hogy ők szbadok meg próbálják a legkevésbé fontos dolgokkal elvenni a figyelmüket. Minden apró sz*rságok felfújnak.
2016. okt. 31. 21:10
 3/23 anonim ***** válasza:
72%

persze, mivel valahogy meg kell vezetni őket. Gondolj bele, mi lenne itt, ha a 7 milliárd ember a saját feje után menne.


+ az termeli a profitot, ha olcsón dolgoztatunk, majd aki olcsón előállította annak eladjuk drágán!

2016. okt. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
De épp ezt kérdezem, hogy ezt miért nem veszi észre senki? Főleg a mostani 18 év körüliek? Mert hát most ők kerülnek bele a kerékbe amiből nincs kiút. De ők inkább a like-okkal foglakoznak.
2016. okt. 31. 21:36
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Imádom, amikor valaki elolvas pár cikket meg megnéz pár videót, esetleg magától leesik neki pár dolog, aztán felteszi a kérdést, hogy miért nem veszi észre MINDENKI, amit ő észrevett. Egy jó nagy általánosítással akarsz bölcs dolgokat mondani? Ez maximum önámítás. Alternatívát mondtál a közhelyek helyett? Miért értünk meg jobban most a pusztulásra, mint a világháborúkkor? Te talán nem engeded, hogy a pénz befolyásolja az élted? Eddig hány napot éheztél? Ha egyet sem, akkor van fogalmad egyáltalán arról, hogy miről beszélsz? :D

Ez tiniként még cuki. 18 felett inkább ciki.

2016. okt. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nos ezt az alaptényt nem lehet "szakszerűbben" leirni. És a pusztulásra napról napra jobban megérünk. haború is értelmetlen volt, mert mindkétszer a pénz és a kapitalizmus nyert. Nem nem éheztem, de más éhezik csak őket mindenki lesz*rja, mert nekik fontosabb, hogy a legdrágább telefont tarthassák a kezükben. És ez nem bölcssség akart lenni, hanem a mai társadalom alpkérdése, hogy eddig miért nem változott semmi. Nekem ne mondja senki, hogy ez igy jól van, mert nem hiszem el.
2016. okt. 31. 21:45
 7/23 anonim ***** válasza:

Nem érünk meg egyre jobban, csak akkor nem éltél és nem tapasztaltad a dolgokat. A természet rendje az erőszak. Az, hogy az ember nem volt képes túllépni ezen, az természetes. Lehet, hogy egyszer továbblép, lehet, hogy nem.

Ha nem éheztél, akkor valószínűleg ugyanolyan vagy, mint akikről beszélsz. 2 nap éhezés után lehet, hogy simán leütnél valakit pár száz forintért, hogy kaját vehess. Őszintén szólva, abból kiindulva, hogy mit kaptam az emberektől és mit láttam, nekem is fontosabb a saját szórakozásom. Rengeteg embernek segítettem, rengeteggel korrektül viselkedtem és 3-ra tudom azt mondani, hogy volt értelme. A többi emberileg semmivel sem ér többet, mint egy telefon.

Az alapkérdésed fordítsd meg: Miért változott volna bármi is?

Én sem mondom, hogy ez jól van. De attól, hogy lettek ilyen meglátásaid, semmi sem fog változni.

2016. okt. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Igen költözzünk ki az erdőbe, ne dolgozzunk és egy pár évtized múlva az ősember szintjén leszünk. Amit mondassz, az mind szép és jó, csak éppen minden logikát nélkülöz és megvalósíthatatlan.

Amúgymeg nem te vagy az egyetlen, aki rájött arra amire te. Dunát lehetne rekeszteni a hozzád hasonló "szellemi vezetőkkel", de aztán amikor elkerültök anyuci szoknyála mellől és magatokat kell eltartanotok akkor felhagytok a nagy elveitekkel, mert fontosabb, hogy ne dögöljetek éhen.

2016. okt. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Itt nem segíteni kell az embereknek hanem teljesen új világot "termteni". Miért változott volna bármi is? Hét miért ne? Engem a pénz istenités zavar. Az, hogy az embereknek semmi más nem számit. ÉS igen, tudok róla, hogy ezektől a belátásaimtól semmi nem fog változni. De jó lenne ha egyszer valaki megdöntené a pnz uralmát, de ez csak álom marad.
2016. okt. 31. 21:55
 10/23 anonim ***** válasza:

Hogy teremtenék új világot, miért és mi a garancia, hogy az bármivel is jobban fog működni?

Ha a miért változott volna a világra annyi a válaszod, hogy miért ne, az nem túl sok.

Az embereknek rengeteg dolog számít. A pénzt látod, de az számít, amit a pénzért kapnak. Pl. akinek az állatmentés a hobbija, annak is kell pénz. A semmiből nem fog állateledelt kapni.

Hogy képzelnéd el a világot pénz nélkül?

2016. okt. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!