Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem képesek az emberek...

Miért nem képesek az emberek kinyitni a szemüket?

Figyelt kérdés
Mindenki engedi, hogy a pénz befolyásolja az életét. Őgy vettem észre, hogy egy jó ideje csak a pénz irányit. Senkit nem érdekel semmi csak, hogy eből egyre több legyen. Az egy dolog, hogy a kapzsiság alap eberi tulajdonság, de ha már "inteligens" faj vagyunk (amiben egyre kevésbé hiszek) miért nem vagyunk képesek ezt legyűrni? A média vakítsa a társadalmat ez tény, de ha mindenki erről beszél valójában kevesen veszik észre, hogy ez igaz. És maradnak a múkuskerékben. Nem hiszem el, hogy senki nem tudna hatni az emberekre és hogy ezen változtassanak. Ezt nem tudom felfogni. Valóban ennyire rossz irányba halad egy ideje az emberiség. Az én nézéspontom szerint büszkén és biztosan a vég felé menetelünk. Sokszor már úgy érzem, hogy valóban megértünk a pusztulásra.

2016. okt. 31. 20:56
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Félre értetek. Én nem akarok az ősember szintjére visszafejlődni. Én a pénz uralmát szeretném, hogy megszűnne.
2016. okt. 31. 22:00
 12/23 A kérdező kommentje:
Nem pénz nélkül kellene egy új világ. Pusztán arra célzok, hogy miért kell isteníti. Miért akarunk belőle egyre többet és többet úgy, hogy nem is költsük el.
2016. okt. 31. 22:02
 13/23 anonim ***** válasza:

Azért istenítik, mert nélküle éhen halsz. Miből netezel? Miből van ruhád? Mind pénz. Nézz körül a szobádban: Minden azért van ott, mert valaki akarta azt a pénzt, amiből lett.

Aki sok pénzt akar, az sokat is akar költeni. A világon pár ember akar csak önmagában azért sok pénzt, hogy legyen. A többség nyaral és boldogan él belőle, költekezik.

2016. okt. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
A pénz szinte mindig is volt, van és lesz is. Ez igy rendben van. De ebben a világban csak a pénz uralkodik, mert egyenlő a hatalommal és szerintem rengetegen csak erre vágynak és nem arra, hogy nyaraljanak. Ránézek a felső 1%-ra és rosszul leszek. Anyi pénzük van, hogy megvehetnék a maradék 3/4 világot. És még mindig kell nekik. Ők irányitanak midnent és kizárt, hogy mások jólétéért hanem azért, hogy a hatalmuk még nagyobb legyen.
2016. okt. 31. 22:09
 15/23 anonim ***** válasza:

Az előbb azt írtad, hogy nem segíteni kell másokon. Most azt sérelmezed, hogy a leggazdagabbak nem mások jólétéért tesznek. Most akkor melyik a jó?

És tényleg: Mi az alternatíva?

2016. okt. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
A felső 1%-nak nem kell segiteni másoknak. Igen irtam, hogy nem segiteni kell. Hanem egy olyan világot termeteni ahol nincs ekkora hatalom vágy. Alternativa. Ez igy nehéz. Ezt alpjaitól újra kéne csinálni. Nem csak 1 mondatban irni valmai hasonlót: "ahol midneki boldogságban és szeretben és békében élhet minden féle kortál nélkül". Itt magát az emberiséget is újra kéne nevelni nem csak más forma szerint élni.
2016. okt. 31. 22:16
 17/23 anonim ***** válasza:
Nem tud választ senki sem a megoldásra. Te sem, más sem.
2016. okt. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Tudom és ez a probléma. De ha nagyon akarnánk biztosan lenne valami, de hát ennek az esélye majdnem 0.
2016. okt. 31. 22:20
 19/23 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg barátom.

Minden rendben van s lesz.

Te csak kővesd saját utad.

Írj rám ha segíthezek akármiben.

2016. okt. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Red Vixent kerüld!
2016. okt. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!