Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem képesek az emberek...

Miért nem képesek az emberek kinyitni a szemüket?

Figyelt kérdés
Mindenki engedi, hogy a pénz befolyásolja az életét. Őgy vettem észre, hogy egy jó ideje csak a pénz irányit. Senkit nem érdekel semmi csak, hogy eből egyre több legyen. Az egy dolog, hogy a kapzsiság alap eberi tulajdonság, de ha már "inteligens" faj vagyunk (amiben egyre kevésbé hiszek) miért nem vagyunk képesek ezt legyűrni? A média vakítsa a társadalmat ez tény, de ha mindenki erről beszél valójában kevesen veszik észre, hogy ez igaz. És maradnak a múkuskerékben. Nem hiszem el, hogy senki nem tudna hatni az emberekre és hogy ezen változtassanak. Ezt nem tudom felfogni. Valóban ennyire rossz irányba halad egy ideje az emberiség. Az én nézéspontom szerint büszkén és biztosan a vég felé menetelünk. Sokszor már úgy érzem, hogy valóban megértünk a pusztulásra.

2016. okt. 31. 20:56
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Ajh már, kapitalizmust miért kell ócsárolni mindig?

Ha nem lenne kapitalizmus, akkor ezt a kérdést megvitatni se tudnánk, mert nem fejlődött volna annyit a technika, ugyanez igaz a háborúkra is.

Hidd el az általad említett 1% se csak pénzt akar, hanem a pénz által nyújtott jólétet és lehetőségeket. Az intelligens fajt hagyd a csudába légyszíves... Attól, hogy bizonyos öröklött magatartásformáktól nem vagyunk képesek megszabadulni az nem az itelligencia hiányát feltételezi..

2016. okt. 31. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy már későn kommentelek, de lesz@rom. Most vettem észre, szóval most írok.

Egyébként bárki mondhat bármit, hogy a pénz, mint világhatalom szörnyű dolog. Igen valóban vannak sötét oldalai. De mégjobban belegondolva az emberiség nem bírna meglenni nélküle. Lehet, hogy a világ másik részén egy maffia gyerekeket dolgoztat, hogy varrjanak nike cipőket embertelen körülmények között, mert jó üzlet... De mi van, ha ezeket megszűntetnénk, mert rabszolgákat dolgoztatnak és gyakran törvénybe ütközően intézik el a dolgaikat. Egy darabig nem jutna a lábunkra cipő. Az egy dolog, hogy a rabszolgák fölszabadulnak, de akkor meg mehetnek az utcára élni, mert ezek nagyon egyszerű emberek és eddig a cipőgyártás volt az, amivel elütötték az időt. Ráadásul volt szállásuk és még kaját is kaptak. Ezesetben nem nehéz eldönteni, hogy melyik a rosszabb.

Az szerintem is felháborító, hogy a hivatalnokok, a rendőrök és a vezetők többsége korrupt. Ez általában a maffia vagy a felső 1% műve. De ez ellen nem nagyon lehet mit tenni. Esetleg, ha végre jönne egy tökös vezető, hogy helyre tegye a dolgokat...de ennek az esélye nem nagy.

Van egy feltételezésem, ha nem volnának pénzéhes emberek a világon, akkor az emberiség nehezebben boldogulna. Különböző gyárakat, szórakozóhelyeket, bankokat, boltokat, olajkutakat általában pénzéhes emberek működtetik. Tulajdonképpen a pénzéhes embereknek köszönhetünk sokmindent beleértve a környezetszennyezést is. De ez ellen nincs mit tenni, mert azzal, hogy vásárolunk, akkor őket is támogatjuk. Tulakdonképpen eszünkbe se jutna ellenlázadni, mert az azt jelentené, hogy a kényelem megszüntetéséért küzdenénk.

Nem hiába mondta Horacius, hogy az aranyközéputat kell járni és akkor nincs gond. De az a gond, hogy ezt az aranyközépút elvét is dughatjuk a seggünkbe, mert alig van olya ember, aki ezt betartaná. Egy szóval a pénz nem hiába vált világhatalommá.

2016. nov. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 kizcar ***** válasza:

Én úgy vélem az emberek többségét nem a pénz irányítja. Csak az ilyen ügyvezető féle emberkéket, de még őket sem igazán az.


Az embereket inkább a pénz által megkaparintható lehetőségek ejtik rabul.


Azt se felejtsük el, hogy attól még nem pénzimádó valaki, mert a munkájáért cserébe méltó honoráriumot vár el.

Szerintem Te sem güriznél egy cégnek olyan szívesen puszira - mittomén - havi ötvenezer forintért, amiből jó ha vajaskenyérre telik.


Persze emberek vagyunk, különbözőek vagyunk.

Sokféle igényű ember létezik. Valaki megelégszik ezzel, van aki azzal.

Meg alapjáraton az ember arra termedt, hogy teremtsen, alkosson, szeressen, szaporodjon és arra, hogy céljai legyenek, amik elérése újabb célokat hozzon létre. És így tovább.


Alapjáraton az ember nem visszafejlődni akar.

A színvonal aspektusából nézve az előrefelé fejlődést pedig csak kemény munkáért járó pénz által lehetséges megvalósítani.


Mint már említettem másként fogalmazva. Valakinek elég a Trabant, van akinek Jaguar, más pedig meg sem áll a Rolls-Royce-ig.


Ilyen az emberi természet.

2017. ápr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!