Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a budapesti...

Miért van az, hogy a budapesti emberek, amint tudomást szereznek róla, hogy az a másik ember vidéki városból jött Pestre, akkor az paraszt?

Figyelt kérdés

Szegeden lakom és nem csak mondják,hogy leparasztozzák a Pestiek a vidékieket,hanem tényleg úgy is van.

Keresztapám Miskolcon lakik és tök parasztnak nézik Pesten amint megtudják,hogy vidéki.


Egy példa:

Étteremben a nagy táskámat letettem Pesten és a pincér egyből jött,hogy jó napot kívánok,étlapot is hozott,megkérdezte,hogy nem pestiek vagyunk,mert a nagy csomagot látta nálunk,mondtam Szegediek. Ezután mindenkihez hamarabb visszament,hogy sikerült -e választani,még akik utánunk jöttek az étterembe azokhoz is. Egy félóra múlva sétált oda,hogy sikerült-e választanunk amikor már tiszta éhes voltam,és azelőtt nem is ,de ezekután azért is azt válaszoltam neki,hogy "kössz haver nem" most igen parasztosan viselkedtem de csak azért és visszanyomtam a kezébe az étlapot,feleségemnek mondtam menjünk.


Tehát nem csak mondják,be is bizonyították,hogy a pestiek parasztnak nézik a vidékieket.


Mi is parasztnak nézhetnénk akik meg tőlünk laknak kisebb faluba,de mi nem vagyunk bunkók.

Csqk azokat nézzük parasztnak akik tényleg azok,mármint földből élnek de csak azért ,mert valaki kisebb településen él,nem egy koszos büdös belvárosban,azért nem nézem parasztnak.


Meg is van a Budapestiekről a véleményem.


Miért parasztok a vidékiek a Pesti embereknek?

De kivétel nélkül mind.

Miért?



2016. okt. 31. 21:25
1 2
 11/12 zgyzgy ***** válasza:
74%

A vidékiek is gyakran "pestiznek", pedig Pest és Buda - nagyon nem mindegy.

Sokan jönnek vidékről a fővárosba, jellemzően a pesti oldal ócskább környékein bérelnek lakást, mert olcsóbb. Így Budapest számottevő része vidéki emberekből áll, akik olykor egymást parasztozzák le.

2016. okt. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

velem pont a nem pestiek voltak parasztok, akik 2-3éve költöztek fel pestre és már azt hitték, hogy ők már pestiek. szóval nem kell általánosítani, megkaptam én is, hogy paraszt vagyok meg kinevettek, hogy őzök stb. haza is költöztem, de nem csak emiatt. alapjáraton az a baj, hogy a magyarok nem összetartóak, frusztráltak és amikor csak lehet lenézik a másikat, hol a származása miatt, hol a súlya miatt, hogy nincs még férjnél, nincs még gyereke, neki több pénze van, ő egy kva, ő str-ci stb. a magyarok/sajnos a többség/ ilyen. de én tanultam belőle: a külföldiekkel sokkal toleránsabb vagyok és a külhoni magyarokat szeretem a legjobban, mert még bennük ott van egyfajta összetartozás érzése. összességében én a pesti pestiekkel nincs ellenérzésem, mondom a felkapaszkodott másik vidéki lehet itt is a ludas ebben a sztoriban. sőt a pesti pestiek imádták a tájszólásomat és értékelték, hogy őrzöm ezt a nyelvi sajátosságot amire mai napig nagyon büszke vagyok, hogy ő-vel beszélek.

kérdező-rajtad is múlik, ki hogyan bánik veled, én azt tanácsolom, ha mentek pestre akkor legyetek magabiztosabbak, mert akkor nem kötnek belétek, de tisztelettudóak.

2016. nov. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!