Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is nehezen ad ki pénzt a...

Más is nehezen ad ki pénzt a dolgokra?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy baromi nehezen szánom rá magam új dolgok megvételére. És alapvetően nem azért csinálom, mert sajnálnám rá a pénzt, csak valahogy tipikusan az az ember vagyok, aki még a lyukas zoknit sem dobja ki, és egy ruhát is addig hord, míg totál el nem kopik.


De ugyanígy vagyok telefonokkal. Jelenleg egy 4 éves van, és mindig csábít hogy vegyek újat, vehetnék akár iPhone-t is. Van amikor már majdnem rá is szánom magam, aztán mégsem veszem meg. Valahogy elmúlik egyik pillanatról a másikra a vágyakozás, és felteszem a kérdést, hogy biztos kell ez nekem? Pedig kiadnék 50-100 ezret, akkor sem vágna azonnal földhöz.


Vagy így vagyok cipő vásárlással is, bútor vásárlással, akármivel. Nézegetem, nézegetem, egyiket túl drágának tartom, a másikat túl gagyinak, nem találom a megfelelőt, aztán maradok a régi cipőmnél.


Vagy imádok bringázni, szemezgetek is a 200+ ezres bringákkal, de mégis úgy vagyok, hogy elvagyok a jelenlegi 10 ezret érő tescossal is, ami gurul és kész.


Kicsit úgy érzem, mintha mindenem meglenne amire vágyom, és nem is nagyon vágynék új dolgokra, vagy mikor régebben vágytam, akkor pénzem nem volt rá, most hogy pénzem lenne, már sajnálom rá kiadni.


De szüleim is ilyenek voltak. Nem voltunk sosem elengedve anyagilag, de azért egy normális szinten éltünk. De emlékszem régen mennyit agyaltak azon, hogy vegyenek e mikrót vagy nem, pedig ma már elképzelni nem tudnák az életet nélküle. Vagy 10 évig azt hallgattam hogy kellene új mosógép, kellene új tv, kellene új tűzhely, aztán mégsem került sor arra hogy megvegyék.


Egyedül egyetemi éveim alatt voltam úgy, hogy "nyugodt szívvel" vettem meg a dolgokat, mert láttam hogy mennyit lehúz rólunk az oktatási rendszer ilyen-olyan címszóval, és úgy voltam mi értelme azért spórolni, nélkülözni, hogy más jól éljen belőle.


De manapság újra előjött ez a spórolós gondolkodás már dolgozó emberként. Másnál is van ilyen?


2016. okt. 31. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Pénzügyileg határozatlannak tűnsz. Gondolom bedőlsz a reklámoknak és látod a környezetedben, hogy más is.

Jelenleg azért adok ki nehezen pénzt bármire, mert nincs sok. Ha sok lenne, akkor könnyebben adnék ki. Ettől függetlenül ha egy pólót megveszek, akkor az tetszik és évekig tetszeni fog. Ha egy telefont megszokok, eszembe sem jut újat venni, amíg tönkre nem megy.

2016. okt. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bármilyen témában rossz felfogás a végletesség.

Nem visz előbbre.

Ha halogatod, hogy kilépj az utcára, azt mondogatod na majd holnap, ma sem jó, inkább várok egy hetet stb, akkor egyszer arra ébredsz fel, hogy megöregedtél és semmi sem történt veled. Nem jártad az utadat, erőszakkal visszatartottál minden fontos találkozást, üzeneteket nem kaptál emberektől, nem formáltak nehéz és boldog helyzetek.

Erről az egész nyögvenyelősségről ez jut eszembe.

2016. okt. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel semmi probléma nincsen, és igazából ez egy pozitív dolog ezt azért mondom , mert én ennek pont az ellentétje vagyok.


Nem azért mert bedőlök a reklámoknak, csak valahogy szeretek élvezi cikkekre költeni majd 3-4 nap múlva rájövök, hogy igazából rohadtúl nem volt rá szükségem és jobb helye is lett volna annak a pénznek (ezt igazából már akkor tudom amikor megveszem azt az adott dolgot, csak nem érzem), és itt jön közbe szerintem a felelőség vállalás fogalma.


Szerintem sokkal éretebb gondolkodásra utal az, ha valaki nem akar megszerezni mindent ami a szeme-szája ingere, és inkább határozott.

Egyébként ilyenekből szoktak általában gazdag emberek lenni nem olyanokból mint pl én :D. De szerintem azért ennek is van egy egészséges határ vonala...pl azt soha nem értem meg, és egyébként sok ilyen embert ismerek hogy komolyan milliókkal futkározik de egy szaros hamburgert nem mer magának venni, és mástól is úgy sajnálja a pénzt, hogy igazából értelmetlen a vagyona és inkább csak az istene ként kezeli :D Vagyis biztonság érzet miatt fontos számára..

2016. okt. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hú, de K-ra nehezen adok ki pénzt... pedig "viszket" a p. Csöm...
2016. okt. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!