Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagy mitől van ennyi...

Miért vagy mitől van ennyi hülye ember? Egyáltalán mitől van az hogy valaki annyira sötét hogy csoda hogy még nem halt éhen?

Figyelt kérdés
Olyan helyen dolgozom ahol nagyon sokan vagyunk. Míg nem dolgoztam ott nem tudtam hogy ennyi ostoba ember van a világon. Mondok példákat: kimegy wc re de nem talál vissza. Papírról kell másolni adatokat egy másik kissé más formátumú papírra de hetek alatt se tanulja meg. Vagy a legsúlyosabb ami megtörtént a munkahelyemen. : Úgy dolgozunk hogy 3 nap meló 3 nap pihenő. 12 órás műszakokban. Így 15 napot dolgozunk egy hónapban. Ezt persze mindenkivel tudatják hisz az álláshirdetésben is benne van. Mégis előfordult nemrég hogy egy új belépő a 12 óra leteltével nem ment haza , bejött az éjszakás műszak és dolgozott velük tovább. Azt se vette észre hogy műszakváltás volt és kicserélődtek az emberek körülötte. Azt hitte a szerencsétlen hogy a három nap munka azt jelenti hogy 72 órát folyamatosan dolgoznia kell. Persze a 20. óra környékén összesett. Hogy lehet valaki ennyire ostoba?
2016. nov. 1. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látszik, az okosabbja már régen elment külföldre dolgozni. Nálunk nem tudta a boltot kinyitni egy ilyen kolléganő, mert rossz kulccsal próbálkozott. Az nem jutott eszébe, hogy több kulcs is van azon a kulccsomón??
2016. nov. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azert a wcrol nem talal vissza, nem biztos, hogy a butasag jele. En is kepes lennek eltevedni, remesen rossz a tajekozodasom, pedig magasabb az intelligenciam az atlagnal es tajekozottabb is vagyok. Mondjuk en epilepszias vagyok, a tajekozodasi zavarom amiatt is lehet, ahogy masnak is.
2016. nov. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ilyen sztorikat én is tudnék mesélni. A közszférában dolgozom és néha olyan érzésem van, hogy ide fújja össze a szél a hulladékot.


Egy csavart nem képesek behúzni maguktól...

2016. nov. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Városunkban zombiknak szokták nevezni őket. A környezetükhöz is úgy viszonyulnak ahogy saját magukhoz. Például ha lakótelepen laknak, akkor egy cseppet sem zavarja őket hogy a kutyájuk hol ürít, akár a járda közepén is otthagyja a kutyapiszkot. Vagy téli hidegben felszáll a tömegközlekedési eszközre és megáll az ajtóban, mert szerinte a Föld nevű bolygón csak ő él egyedül és nincs mögötte 20-30 fagyoskodó utas, némelyik kisgyerekkel akik szintén fel szeretnének szállni. A saját tulajdonú társasházában ha évi milliós összeget sikkaszt a közös képviselő (miért ne tené hisz halottak laknak a rá bízott házban) akkor egyik zombit sem érdekli hogy a közös pénzüket ellopják. Sőt a lakók maguk vágják be úgy a főbejárati ajtót hogy majdnem tokostól kiesik. És csak akkor éled fel kómájából vagy zombi transz állapotából amikor valaki teljes hangerőn tűzértiszti brutalitással rájuk üvölt. Utána civilizált emberként képes betenni az ajtót ami az ő tulajdona is.
2016. nov. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Imádom a buszok "ajtónállóit"! Többnyire báva képpel állnak az ajtóban, a fülükben üvölt a mobilról a zene és semmi pénzért nem mennének el onnan. Akkor se, ha a végállomásig utaznak. Se csomagokkal, se babakocsival nem lehet tőlük le- vagy felszállni, félre kell lökni őket, hogy ébresztő! Zombik, a mobilok zombijai.
2016. nov. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mert nincsenek rákényszerítve a gondolkodásra és maguktól lusták hozzá.
2016. nov. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ezeket amiket említettetek inkább a bunkóság számlájára lehetne írni. Én leginkább olyanokra gondolnék hogy ha megkérdeznéd az illetőtől hogy ki volt az első ember aki a holdra lépett visszakérdezne hogy miért jártunk a holdon? A teljesen tudatlan emberek akik csak vannak de azt se tudják miért. Teljesen tájékozatlanok egy csekket se tudnak befizetni. Annyira hülyék. Egy egyszerű feladatot csak akkor tud ellátni ha szótagolva mondod a képébe. De még lehet így se sikerül neki. Mitől van ez? Egyik válaszoló említette hogy beteg nem jól tájékozódik, természetesen nem erre értettem. Sazóval vannak emberek akik teljesen zombiként élnek és mégis tudnak létezni .
2016. nov. 1. 15:49
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt olvastam és időseknél tapasztaltam is, hogy ha egy embert egyszerre több komoly gond foglalkoztat, akkor viselkedik ilyen bután. Mert minden gondolata foglalt, a súlyos problémái kötik le és terelik el a figyelmét és több infóval átmenetileg nem tud megbirkózni. Még egyszerű hétköznapi feladattal sem.

Ahhoz lehetne hasonlítani, mint ha valakit mondjuk kergetne egy medve a városban, plusz még bele is lépne közben egy szögbe. Majd átgázol a virágokon és felugrik egy drága autó tetejére. Persze ebben az esetben látható tetteinek oka, hisz kergette egy állat. De ha csak fejben foglalkoztatják súlyos gondok, akkor azt a külső szemlélő nem látja, csak azt látjuk hogy minden ok nélkül bután viselkedik.

2016. nov. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom lehet.
2016. nov. 1. 16:31
 10/11 Metionin ***** válasza:

Erről a régi szomszédunk jutott eszembe, javában benne voltak a 60-as éveikben, amikor felfedeztük, hogy nem tudják, hogyan lesz a gyerek. Mármint a néni mondta, hogy napok óta rosszul van, csak nem terhes? erre anyukám csodálkozva kérdezte, hogy miért te még menstruálsz? A néni: nem, dehogy, a méhemet is kivették 20 éve...

Aztán a bácsi is mondott hasonlókat, meg egyszer hallottam, hogy ki ne menj a napra, mert elkapod az uv-sugárzást.

És ők is leélték az életüket ilyen bután, egyszerűen nem is volt igényük arra, hogy több tudást gyűjtsenek be a világról. Ha ennyi elég volt, akkor minek több?- ez a filozófiájuk.


Amúgy az épületekben én is eltévedek, ez előfordul akár betegségek, egyéb állapotok velejárójaként (pl. én autista vagyok és ha egyszer láttam egy térképet, bármikor "előhívom" és tájékozódok róla de egy nagyobb épületben rendszeresen keverem az ajtókat és a folyosókat, főleg ha mind ugyanúgy néz ki.) Amiket te írtál, inkább az értő olvasás és a beszédértés teljes hiánya (elolvassák a szerződést, meghallgatják az utasítást de nem értik). Nincs gyakorlatuk benne, sosem kell olvasniuk, írniuk vagy egy többszörösen összetett mondatot értelmezniük. És amikor mégis kell, nem megy.

2016. nov. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!