Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogy kár volt kitalálni a téli időszámítást?

Figyelt kérdés
Mikor a nyárit találták ki??? Miért terjedt el az utóbbi években, hogy a nyári lenne a normális? Tízből kilenc ember rosszul tudja! Pedig én sehol ilyet nem olvastam, csak minden ősszel (tavasszal nem) jön a poénáradat, és senki nincs tisztában a valósággal. Annyira berögzült ez a tévhit, hogy az index ezzel foglalkozó cikkében is a téli (normális) időszámítás ellen van a kedves jól tájékozott firkász (nem újságíró). Így ma már szinte senki nincs tisztában ezzal, ahogy azzal sem, hogy nálunk ez miért különösen problémás: mert nagyon az időzóna szélén vagyunk! De időzónát váltani meg gazdaságilag nem érné meg, ugye...
2016. nov. 2. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Mert senki nem szereti, hogy màr 4órakkor sötét van. És szerintem sincs sok értelme az óra àllítàsnak.
2016. nov. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
melyiknek? Jó lenne ha nyáron már hajnal 4-kor világos lenne, este 8-kor meg sötét? 1979-ben még így volt!
2016. nov. 2. 21:03
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Inkább reggel később világosodjon, mint legyen 4-kor sötét. A nyarat meg mindenki szereti.
2016. nov. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor voltaképp lépjünk időzónát, emeljük keblünkre Romániát, Ukrajnát, lökjük el a csóri Nyugat Európát! És közben töröljük el a nyári időszámítást! Vagy mi az elképzelés? Nehéz felfogni, hogy most vagyunk normális, ezer éve használatos időszámításban?
2016. nov. 2. 21:11
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Sokkal jobb lenne, ha csak a nyári időszámítás lenne mindig. Fölösleges variálni óra tekergetéssel.

Sokat úgyse spórolunk vele, ugyanis ma már a világítás csak egy kisebb része a teljes áram fogyasztásnak.


Nem tudom kérdező, hogy miért kell itt Romániát, meg Európát emlegetni... Ha te ennyire ragaszkodsz a 2 fajta időszámításhoz, az a te bajod.

2016. nov. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
a globális felmelegedést és lehűlést is keverték anno
2016. nov. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én a téli időszámítást támogatom, nem szeretek sötétben indulni reggel. Az esti sötét már nem zavar, amúgy is aktívabb vagyok délután és este, ha reggel sötét van, az ébredés is nehezebben megy.
2016. nov. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

Először is ezer éve nem használjuk az időszámítást, tekintve, hogy ezer éve viszonylag kevés óra volt, mondjuk úgy kb nulla.

Másodszor mit azvar az téged, hogyha Romániával vagyunk egy időzónában?

Harmadszor, ha nem tűnt volna fel létezik nemzetközi kereskedelem, és a repülők sem robbannak fel amint átlépnek egy másik időzónába.

Negyedszer az Uk-t is piszkosul meghatja, hoyg nem a közép CET időszámítást használja, kész káosz, mindjárt összeomlik gazdasága.

Ötödször, vannak országok amik önmagukban több időzónába tartozik.


Legvégül garatulálnék, tiéd a nap legidiótább kérdése, jár a keksz.

2016. nov. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tökéletesen el tudom képzelni, hogy ugyanazon emberek rinyálnának, hogy kilenckor világosodik, mint akik most a négykor sötétedikért hápognak. Amúgy órákat már több ezer éve használnak, a Nap járását figyelték ugyebár. Az pedig a TÉLI időszámítás!
2016. nov. 2. 23:14
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

Ha megmutazod hogy hogyan állítasz vissza egy napórát menten leborulok előtted.

Egyébként meg: a világ már rég nem a napszakoknak megfelelően él.

Szerintem akár pénzfeldobással is dönthetnénk melyik időszámítást használjuk egész évben,mindkettőnek lenne támogatottsága és ellenzése.

2016. nov. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!