Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogy kár volt kitalálni a téli időszámítást?

Figyelt kérdés
Mikor a nyárit találták ki??? Miért terjedt el az utóbbi években, hogy a nyári lenne a normális? Tízből kilenc ember rosszul tudja! Pedig én sehol ilyet nem olvastam, csak minden ősszel (tavasszal nem) jön a poénáradat, és senki nincs tisztában a valósággal. Annyira berögzült ez a tévhit, hogy az index ezzel foglalkozó cikkében is a téli (normális) időszámítás ellen van a kedves jól tájékozott firkász (nem újságíró). Így ma már szinte senki nincs tisztában ezzal, ahogy azzal sem, hogy nálunk ez miért különösen problémás: mert nagyon az időzóna szélén vagyunk! De időzónát váltani meg gazdaságilag nem érné meg, ugye...
2016. nov. 2. 20:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
39%
Miért puffogsz? Nem történt semmi, de ha már választani lehet, érthető okokból - előttem leírták - mindenkinek a nyári időszámítás a szimpibb... na bumm! Na és? Fogadd el, hogy vannak dolgok amikben másnak más a véleménye. Ilyen az élet. :)
2016. nov. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"mindenkinek a nyári időszámítás a szimpibb" - Nem mindenkinek, tessék figyelmesen olvasni. Persze, aki sokáig alszik, és nem sötétben kellene felkelnie reggel télen, hogy elinduljon, azt elhiszem, hogy nem húzza még vissza az ágy ébredéskor.

Most, hogy visszatértünk a téli időre, sokkal kevésbé érzem fáradtnak magam a munkában is, csak amiatt, mert már nincs sötét, amikor fel kell kelnem.

2016. nov. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!