Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha valaki interneten megosztja az elhunyt szerettét?

Figyelt kérdés
Szerintem senkire sem tartozik, ha pl. az egyik szerettem eltávozik. Mások meg a profilképüket facebookon fekete képre cserélik. Ti mit gondoltok erről? Vagy ez a modern társadalomban már abszolút elfogadott és elvárt?

2016. nov. 4. 10:30
 1/8 anonim válasza:
100%
Hát én sem osztanám meg, mert nem. De akik megosztják azok azért, hogy mindenki tudjon róla és kifejezze az együttérzését, így talán könnyebb feldolgozni...
2016. nov. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Ha ez segít neki feldolgozni a történteket, akkor hadd tegye. Engem nem zavar, inkább ilyenekkel legyen tele az internet, mint erőszakkal.
2016. nov. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
92%

Szerintem ebben nincs semmi olyan. Sőt, sajnos a mai világ már majdhogynem olyan, hogy már azért fikáznak valakit ha ilyen esetben ott marad a mosolygós profilkép... (hallottam már ilyenről)


Annak idején én is megosztottam, hogy Apukám elment. Nagyon nehéz volt kiírni és lenyomni a megosztás gombot...De nem azért osztottam meg mert azt akartam, hogy sajnáljanak (ezt nagyon utálom egyébként) hanem azért, mert aki ismerte, szerette tudjon róla (mert illik) s ezzel elkerülvén a kínos beszélgetéseket is a jövőre nézve, hogy "Apukád hogy van? - Ja bocs, nem tudtam...". Szóval érted.

2016. nov. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Ez csak a "reklám". :-(

Szerintem a Facen az emberek inkább egy elképzelt virtuális életet élnek, olyat, amit szeretnének, hogy mások lássanak róluk.

A valóság amúgy is magánügy ....lenne.

2016. nov. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Nem elvárt.

De pl a helyi közösségek a mai napig kirakják a gyászjelentést a boltba, vagy postához vagy ahol épp megszokták. A facebook legfeljebb kiterjeszti ezt. Lehetőséget nyújt az információ közlésére és részvétnyilvánításra, további kapcsolattartásra. Nem látok kivetni valót ebben.

2016. nov. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%

Számomra akkor elfogadott ha sokan ismerik az fb ismerősei közül a személynek....és értelmesen odaírják hogy mikor halt meg és hasonló infok. Meg mikor lesz temetés...


A napokban egy szánalmas esettel viszont találkoztam....mikor egy ismerősöm megosztott borítóképnek fb-n egy talaji dátumot (fekete alapon) meg szomorú fejeket tett mellé, és kérdezték vagy 10-en hogy "Ez mi?" "Mi a baj?" meg ilyenek...erre benyögi kellő lájk és kommnet után hogy a tavaly elhunyt unokatesója miatt tette ki és hogy mennyire hiányzik neki....hozzáteszem ez a személy sosem beszélt az unokatesójáról, de mikor tavaly meghalt sem osztotta meg a közösségi oldalon.

2016. nov. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
#3 én is így vagyok vele
2016. nov. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok fent közösségi oldalakon, de értem, hogy mi a célja ennek. Élőben feketébe öltöznek az emberek, így pl. észreveszed, hogy egy ismerős, kolléga stb. épp gyászol. De akikkel esetleg csak neten tartod a kapcsolatot, mert messzebb laknak, azok élőben nem látnak. Szerintem neked se esne jól, ha épp gyászolsz, és az ismerőseid elkezdenek ilyen rossz temetős/halottas vicceket mesélni, vagy pl. lecsesz a főnök, hogy nem mosolyogsz az ügyfelekre, meg ilyesmi. Ha tudják az emberek, hogy gyászolsz, akkor tapintatosabbak veled.
2017. jan. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!