Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti ebben a helyzetben felmonda...

Ti ebben a helyzetben felmondanátok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Lassan 2. éve dolgozom egy gyárban. Legelőször egy nagyon alja pozícióban kezdtem, de sikerült egy idő után feljebb lépnem. A fizetésem igaz nem lett jobb, de a munkakör igen és sajnos a felelősség is. Most mondvacsinált indokokkal vissza akarnak rakni az első pozíciómba, holott én kijelentettem régebben hogy én azt már nem vállalom el. Nem büdös nekem a munka, nem arról van szó de az egészségemet nem akarom még egyszer kockára tenni. Ez a munkakör sajnos kikészíti az ember lábát és kezeit is rövid időn belül és vegyszerekkel is kell dolgozni. Most még nem dolgozom ezekkel az anyagokkal hanem csak mellette vagyok de így is marja az amúgy is problémás bőrömet. Erre jön rá a 12 órázás (mostanában nagy divat lett a cégünknél) és a rengeteg stressz. Mostanában már utálok bejárni dolgozni és ez a rengeteg feszültség kihat a magánéletemre is. Egy ideje keresgélek már állást, de tapasztalat nélkül nem vesznek fel sehová. Most is azért vagyok gyári munkán mert nem akartam ingyenélő lenni. Munka mellett jelenleg nyelvet tanulok és levelezőn egyetemre járok de az utóbbi szintén zavarja a mostani munkáltatómat (1 évig nem volt gond valamiért) és pont ez miatt nem is vesznek fel szívesen új helyre. (havi két péntekről lenne szó) Ha fel is mondok akkor sem biztos hogy találok azonnal másik állást, de ha minden kötél szakad akkor még vannak a környéken gyárak ahová non-stop van felvéte, oda eltudnék még menni. Ti így felmondanátok?

2016. nov. 6. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha én nem bírnám, akkor mindenképpen felmondanék, de csak akkor, ha továbbra is megmaradna nekem valamilyen megélhetési forrás, vagyis találok másik munkát szinte rögtön.
2016. nov. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én még a szülőkkel lakom, így talán annyival könnyebb hogy nincs albérlet stb., csak a rezsi rám eső részét fizetem. De ha nem lenne pár hónapig munkám akkor is oda tudnám nekik adni mert eddig félretettem szinte az összes fizetésemet.
2016. nov. 6. 21:25
 3/6 anonim ***** válasza:
azt irod van egy csomó gyár. Gyár és gyár között van különbség. Nézd meg melyik milyen mivel kell dolgozni és ne menj olyan helyre ahol kockára teszed az egészségedet és vegyszerekkel dolgozol.
2016. nov. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kötelező elvállalni az előző munkakörödet. Ha ragaszkodnak hozzá, hogy újra azt csináld egyszerűen mond meg hogy nem vállalod. Szülőkkel laksz, van félre tett pénzed....tulajdonképpen nincs veszteni valód, mert biztos lábakon állsz. Nem tudom nálatok ez hogy megy, de a legtöbb helyen a jó munkaerő nagy hiány cikk. Ez miatt nem fognak kirúgni. Gondolom úgy adják elő a dolgot, mintha nem lenne választási lehetőséged. Ha élesen elhatárolódsz a dologtól szerintem nem fogják erőltetni a pozíció váltást. Ha mégis akkor meg van kiút. Aki dolgozni akar az talál munkát.
2016. nov. 7. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyelőre nincs veszítenivalód, szóval ilyen esetben nem kell, hogy elvállald azt a munkafeladatot, ahonnan korábban dobbantottál okkal, különben próbálkozhatsz más gyárban is, csak nem ugyanazzal dolgoznak mindenhol.


Egyébként a cég nem biztosít egyéni védőeszközöket a vegyszeres munkához? Munkavédelem...!

2016. nov. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Gumikesztyű van meg elszívó berendezés, de az utóbbi nincs minden munkaállomáson. A kesztyű meg nem véd a párolgás ellen. :S
2016. nov. 7. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!