Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy ne izguljak...

Mit tegyek, hogy ne izguljak annyira?

Figyelt kérdés

Egy-két hét múlva felelni fogok az iskolában és már most izgulok. Tanulni tanulok meg gyakorolni fogok, de én akkor is izgulok. Feleltem már régebben, de ez most más. Nagy jegyet ér, ki kell állnom vagy 30 ember elé és a szöveg sem rövid. Ha szóban kell valamit mondanom, mindig kihagyok valamit, akkor is, ha tudom. Még értelmesen állni sem tudok egy helyben, ilyenkor remegek mint az állat, ver a szívem, kapkodom a levegőt. A múltkor prezentációt kellett bemutatnom, de akkor volt segédanyag is, kevesebb volt és nem rám néztek az emberek, most meg segédanyag sem lesz, mindenki engem fog nézni és hosszú.

Nagyon izgulok! Valami tipp?


2016. nov. 15. 15:29
 1/1 TR75 ***** válasza:

Azt gondolom, inkább az első pár percen kell túljutnod, utána már benne leszel a szituációban, és nem lesz időd azon agyalni, hogy figyelnek.

Jegyzetet használhatsz?

Érdemes gyakorolni, bár én azt mondom, túl sokat ne, az is lehet probléma. Legyen egy kis spontaneitás(nak látszó hangulat)a az... előadásnak? Előadás, vagy felelet?

Sokat segíthet, ha szereted, amiről beszélsz, vagy megszereted. Ha érdekességeket keresel hozzá (a magad szórakoztatására), esetleg ezek egy részét bele is szövöd.

Ha van olyan, akiben annyira megbízol, hogy előtte megmutatod neki, amivel készülsz, akkor ő elmondhatja, hogy szerinte mit érdemes megváltoztatni, vagy mit érdemes mindenképpen benne hagyni, vagy kicsit felfejleszteni.

Igyál citromfű teát, sétálj jókat (mondanám, hogy bicajozz, de az idő nem feltétlenül kedvező), hallgasd a kedvenc zenéidet felkészülés közben (kellemes emlékeket kötsz az előadáshoz/felelethez).

Olyat nem mondok, hogy ne izgulj, meg nyugi, mert nem használ.

Az nem baj, ha nem állsz, mint a cövek, a kis mozgás lazaságot sugall, használd a kezed gesztikulálásra (ez azt is sugallhatja, hogy magadénak érzed a témát).

Szorongásnál beválhat az is, ha valamit tartasz a kezedben, kulcscsomó, toll, pointer, ilyesmi, érdekes módon ez csökkentheti a szorongást.

Esetleg előtte beszélj a tanárral.

2016. nov. 16. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!