Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet egy őrült intelligens?

Lehet egy őrült intelligens?

Figyelt kérdés
Többször hallottam, hogy pszihiátriai betegekre, akarom mondani szó szerint őrültekre azt mondták, hogy intelligens. Ez hogy lehetséges? Most olvastam a Bárányok hallgatnak filmről, amiben az őrültet intelligensnek írják le, de több helyütt is olvastam ehhez hasonlót. Ha valaki ki tud tölteni egy intelligencia tesztet, akkor az intelligens, de aki nem tudja kitölteni, az hülye. Ez a bárány őrült ki tudja tölteni az intelligencia tesztet? Szerintem az az intelligens, aki a lehető legtöbb, minél több élethelyzetben tudja, hogyan kell viselkedni. Ez a bárány tudja?

2016. nov. 16. 06:29
1 2
 1/15 TR75 ***** válasza:
100%

Az intelligencia a köznyelvben mást jelent, mint amit a tesztek alapján állapítanak meg rólad.

A köznyelvben az értelmes, érdeklődő ember jelzője, akinek van véleménye, és azt kulturáltan ki tudja fejteni.

A tesztek egyfajta "problémamegoldásról" tesznek tanúbizonyságot. Sokan mondják azt is, hogy ha kitöltesz egy intelligenciatesztet, az csak azt bizonyítja, hogy kitöltötted.

AZ őrület és az intelligencia nincs összefüggésben. Inkább az elbutulás, a demencia (ha valaki elbutult, akkor IQ tesztet sem tud értékelhetően kitölteni, és nagy valószínűséggel értelmesen sem tud megnyilvánulni.

Hannibal intelligens (a filmben ezt a választékos modorával, szókincsével és viselkedésével mutatták be), de pszichiátriai eset.

2016. nov. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
AZ őrület és az intelligencia nincs összefüggésben. De a zseniket lehallgatják. Einstient is lehallgatták. Miért? És ha a zseni őrült? Olvastam a sorozatgyilkosok oldalon, hogy egy fiatalember olyan intelligens volt, hogy megengedték neki, hogy 2 osztályt átugorjon az iskolában, aztán megölt 4 embert és életfogytiglanira ítélték, vagy kivégezték, nem is tudom pontosan. Miért érdemes ezt az embert lehallgatni? Azért, hogy megismerjük a gyilkosság pszichológiáját? A Bárányok hallgatnak is erről szól? Én nem láttam ezt a filmet.
2016. nov. 16. 07:04
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

"De a zseniket lehallgatják. Einstient is lehallgatták."


Ugyan kik és miért tennék?!?!?!?


Ennek a megjegyzésednek alapján te is őrült lehetsz, de intelligens egész biztos nem vagy, ha ilyen hülyeséget elhiszel!

2016. nov. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 TR75 ***** válasza:
Amiről te beszélsz, az A bárányok lehallgatnak. Az arról szól, hogy juhok szövetkeznek egy juhász ellen, mert már unják, hogy folyton lenyírják a szőrüket. Poloskákat telepítenek a juhász házába, és amikor arról kezd el beszélni, hogy jön a nyírás ideje, akkor felbérelnek egy vérbirkát, aki átharapja a juhász torkát és kiszívja az agyvelejét. Ettől megvilágosodik és ő lesz a hodály királya.
2016. nov. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ja, most már értem. Kicsit nehéz a felfogásom. Lehet, hogy őrült vagyok.
2016. nov. 16. 07:21
 6/15 A kérdező kommentje:
Az uriembernek igaza lehet. Ki hallgatta le a gyilkos fiatalembert? Hiszen ha lehallgatták volna, akkor biztos nem tudott volna megölni 4 embert. Akkor viszont azt nem értem, hogy ki engedte meg neki, hogy átugorjon 2 osztályt az iskolában? Mert azt nem engedik meg csak úgy.
2016. nov. 16. 07:25
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem minden őrölt intelligens, és nem minden intelligens ember őrült.

Hol olvastál te le olyat, hogy lehallgatják az ilyen embereket? Ha érdekli az orvosokat/tudósokat, hogy miért viselkedik, egy elmegyógyintézetben kiderítik.

Amit 4-es írt, az tiszta hülyeség. A bárányok hallgatnak arról szól, hogy egy sorozatgyilkos elmegyógyintézetben ül, de az FBI-nak hirtelen szüksége lesz a segítségére.

[link]

Más országokban létezik olyan, hogy valaki osztályt ugrik. De honnan tudhatnák, hogy őrült és embereket fog legyilkolni? Ez persze a ritkább eset.

Az utolsó hozzászólásodhoz annyit, hogy nem vagy őrült.

15/L

2016. nov. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Két osztályt az tud átugrani, akinek megvan a kellö tudása és érettsége a magasabb szintre, azaz jóval intetelligensebb az átlagnál.

Ezt a tanárok és pszichológusok vizsgálata alapján engedélyezik.

Ebben a vizsgálatban - értelemszerüen - olyan teszt nincs, hoyg az illetönek vannak-e pszichopata hajlamai, mert az nem ebbe a témakörbe tartozik.

2016. nov. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó hozzászóló, önnek is igaza lehet. Ha érdekli a tudósokat vagy orvosokat, hogy egy ember miért viselkedik így, vagy úgy, akkor tényleg egy pszichiátrián lehet ezt kideríteni. De most meg az jutott eszembe, hogy egy orvos megérti-e egy olyan őrült, vagy zseni, vagy őrült zseni viselkedését, ha kevésbé intelligens nála? Vagy ez mindegy?
2016. nov. 16. 07:48
 10/15 anonim ***** válasza:

Mivel ez a szakmája, van rá elég nagy esélye. Amúgy nem biztos, hogy kevésbé intelligens nála. Aki úgy őrült, hogy csak leöl mindenkit, akit lát, az nem intelligens.

15/L

2016. nov. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!