Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet egy őrült intelligens?

Lehet egy őrült intelligens?

Figyelt kérdés
Többször hallottam, hogy pszihiátriai betegekre, akarom mondani szó szerint őrültekre azt mondták, hogy intelligens. Ez hogy lehetséges? Most olvastam a Bárányok hallgatnak filmről, amiben az őrültet intelligensnek írják le, de több helyütt is olvastam ehhez hasonlót. Ha valaki ki tud tölteni egy intelligencia tesztet, akkor az intelligens, de aki nem tudja kitölteni, az hülye. Ez a bárány őrült ki tudja tölteni az intelligencia tesztet? Szerintem az az intelligens, aki a lehető legtöbb, minél több élethelyzetben tudja, hogyan kell viselkedni. Ez a bárány tudja?

2016. nov. 16. 06:29
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Hannibál leölt mindenkit akit csak látott? Nem láttam a filmet. Azt szeretném még kérdezni, hogy az őröltségnek és a szeretet hiányának lehet összefüggése? Mert végül is megöli az embereket és ez a szeretet hiánya lehet. Aki őrült, az képtelen szeretni? Az érzelmi és értelmi intelligencia között mi a különbség? Ez teljesen megegyezik, vagy van a kettő között különbség? Erről mit mondanak a tudósok?
2016. nov. 16. 07:57
 12/15 anonim ***** válasza:
A legokosabb emberek orulnek meg leghamarabb, mert sokkal tobb mindent felfognak a vilagbol, amit te eszre sem veszel. Epp esszel nem igen lehet kibirni. Minel okosabb valaki, annal hulyebbnek erzi magat, mert rajon, hogy mennyi mindenrol fogalma sincs az embernek. Meglepodnel, ha tudnad mennyi okos ember ul a pszichiatrian hetrol-hetre, vagy esetleg fekszik bent.
2016. nov. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Alain Delon ***** válasza:
Aki él mindenki intelligens.
2016. nov. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Most olvastam a 7. hozzászólást. Azt véletlen átugrottam. Az ugorhat át 2 osztályt, akinek megvan a kellőt tudása. Én ebbe most gondoltam bele, hogy az a gyilkos fiatalember ennyire nagy tudású lehetett. És embert ölt?

"Senki se hülye." Mondja a dal. Egy értelmes ember soha nem néz hülyének másokat. Épp az a hülye, aki azt mondja másokra, hogy: Hú de hülye, de nem mindenki intelligens aki él és igen is vannak igazi hülyék is. Minden emberben kialakul egy értékrend, hogy ez jó, ez nem jó. Szerintem mindig törekedni kell rá, hogy soha semmire ne mondjuk azt hogy: ez nem jó. Hogy ez rossz. Én törekszem rá, hogy ne bíráljak embereket, de persze ez nálam is csak törekvés. A Dalai láma azt mondta, hogy a szeretet a bírálat hiánya és törekedni kell rá, hogy ne bíráljunk másokat. Szerintem ez intelligencia. De kedves utolsó hozzászóló: van nagyon sok hülye.

2016. nov. 16. 08:22
 15/15 anonim ***** válasza:
Hát te szerintem mindkettő vagy egyszerre.
2016. nov. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!